Главная Обратная связь

Дисциплины:


Транспортування і перекладання хворогоСпосіб транспортування пацієнта визначає фельдшер, акушер, медична сестра залежно від тяжкості стану хворого. Використовують ноші, каталки-ноші чи крісла-каталки.

Ноші з хворим несуть двоє або четверо осіб, рухаючись не в ногу головним кінцем вперед на рівній поверхні. Ідучи сходами вгору, хворого несуть на ношах головою вперед, причому особи, які йдуть попереду, тримають ручки ноші на опущених руках, а особи, які йдуть позаду, дещо піднімають ноші або тримають ручки ноші у себе на плечах. При спусканні хворого вниз його несуть ногами вперед і трохи піднімають ножний кінець нош. Таким чином досягається го­ризонтальне положення хворого.

Ноші застеляють простирадлом, а хворого вкривають ковдрою з простирадлом.

Каталку-ноші переміщують головним кінцем вперед, у разі по­треби завозять у кабіну ліфта і піднімають або опускають хворого на потрібний поверх.

Крісло-каталку нахиляють вперед, наступивши на підставку для ніг. Пропонують хворому стати на підставку для ніг, допомагають йому сісти в крісло. Змінюючи за допомогою рамки положення спин­ки крісла та підставки для ніг, пацієнтові можна надати положення сидячи, напівлежачи, лежачи. Стежать, щоб руки хворого під час транспортування не спадали з підлокітників крісла-каталки.

Після використання ноші, крісло-каталку, каталку-ноші дезінфікують.

ПЕРЕКЛАДАННЯ ТЯЖКОХВОРОГО З ЛІЖКА НА КАТАЛКУ І З КАТАЛКИ НА ЛІЖКО

Раціонально розміщують каталку відносно ліжка так, щоб и головний кінець розмістився біля ножного кінця ліжка. Утрьох стають біля хворого з одного боку з середини: найсильніша фізич­но особа стає в центрі, перша підводить руки під голову та лопатки хворого, друга — під поперекову ділянку і таз, третя — під стегна та гомілки. Починають піднімання пацієнта за командою однієї особи: кожна особа переносить масу свого тіла з ноги, виставленої вперед, на ногу, відставлену назад, плавно відтягує пацієнта на край ліжка; робить паузу, на рахунок “3” перекочує пацієнта на себе, притискає його до себе і підіймає, розігнувши ноги в колінах та випрямивши спину.

Розвертаються і рухаються обличчям до каталки, на рахунок “3” зги­нають коліна і обережно опускають пацієнта на каталку. Подібні прийо­ми використовують при переміщенні пацієнта із каталки на ліжко.

Якщо хворий може допомогти, то тоді каталку впритул розміщу­ють паралельно до ліжка (головний кінець каталки до головного кін­ця ліжка), установлюють каталку на висоту ліжка. Притримуючи каталку, рекомендують хворому повзком переміститися на ліжко.

ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСПОРТУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ПРИ ДЕЯКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ І ТРАВМАХ

У разі гострого інфаркту міокарда хворого транспорту­ють обережно на ношах або каталці. Тяжкохворого з декомпенсова­ною серцево-судинною недостатністю, з різко вираженою задишкою транспортують на ношах або каталці в положенні напівсидячи. Для цього під голову та спину підкладають дві-три подушки або складе­ну в кілька шарів ковдру. У разі відносно задовільного стану можна транспортувати пацієнта на кріслі-каталці. У разі колапсу та інших видів гострої судинної недостатності пацієнта транспортують на ка­талці або ношах у положенні лежачи з опущеним головним кінцем. Для цього під ноги підкладають одну—три подушки або валик із ковдри чи матрац.При тривалому транспортуванні тяжкохворого у разі потреби зігрівають за допомогою теплих грілок і ковдри.

Непритомного пацієнта у разі небезпеки виникнення блювання транспортують на ношах чи каталці в положенні лежачи на спині з повернутою на бік головою. Під голову підкладають клейонку і пе­люшку. Напоготові слід мати ниркоподібний лоток, марлеві тупфери та затискач.

Пацієнта із шлунково-кишковою кровотечею транспортують на спині без подушки. На надчеревну ділянку кладуть міхур із льодом.

Пацієнта із травмою хребта транспортують на дерев’яному щиті.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...