Главная Обратная связь

Дисциплины:


Шановні мешканці України!Пам’ятка по захисту тварин для розповсюдження

 

З метою забезпечення гуманного ставлення до домашніх та інших тварин, додержання порядку при їх утриманні на території міста, відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», враховуючи Закони України «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 02.06.2009 № 264 «Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення правил утримання домашніх тварин у населених пунктах» громадська група з питань захисту тварин повідомляє вас про вимоги чинного законодавства України щодо утримання домашніх та інших тварин та поводження з ними.

1. Суворо забороняється:

- жорстоко поводитись з собаками, котами та іншими тваринами, залишати бездоглядними, викидати або знищувати їх;

- використовувати оснащення та інвентар, що травмує тварин;

- примушувати тварин до виконання неприродних для них дій, що призводять до травмувань;

- нанесення побоїв та травм тваринам з метою примушування тварин до виконання будь-яких вимог;

- примушувати до нападу одних тварин на інших;

- вивозити собак, котів та інших домашніх тварин в інші міста, села або в ліс та залишати їх там у безпорадному стані;

- відловлювати безпритульних домашніх тварин та чинити жорстокі дії щодо них (стріляти, топити, травити, душити та ін.);

- пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними, а також пропаганда мисливства в системі дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти.

 

2. Особи, які утримують домашніх тварин зобов’язані:

- Забезпечити домашній тварині необхідні умови, що відповідають її біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби. Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем, легкий доступ тварини до їжі та води.

- Забезпечити своєчасне надання тварині ветеринарної допомоги. У разі виникнення підозри на наявність у тварини захворювання особа, яка її утримує, зобов’язана негайно звернутись до ветеринарного лікаря. Заборонено займатись самолікуванням тварини, адже це може призвести до погіршення здоров’я тварини або навіть до її загибелі.- Щорічно вакцинувати собак та котів проти сказу та інших небезпечних хвороб

(собаки – чума, вірусний гепатит, вірусний ентерит, лептоспіроз; коти –

панлейкопенія, герпес-вірусна інфекція, кальцивіроз, коронавірусна інфекція), проводити інші необхідні лікувально-профілактичні обробки (від бліх, кліщів, глистів та ін.) Обов’язкова вакцинація собак та котів проводиться з двохмісячного віку. При виконанні ветеринарно-санітарних заходів спеціалістами ветеринарної медицини необхідно чітко виконувати їх вказівки, надавати всебічну допомогу, сприяти у проведенні обов’язкових щеплень та інших лікувально-профілактичних заходів.

- Забезпечити наявність на домашній тварині (собаках та котах) нашийника та ідентифікуючого номерного знака або кулончика, де буде вказано ім’я, прізвище та по батькові власника тварини, а також адресу проживання тварини.

- Забезпечити наявність ветеринарного документу на тварину (паспорту), де робитимуться відмітки про вакцинацію тварин (з трьохмісячного віку тварини).

- Запобігати неконтрольованому розмноженню домашніх тварин шляхом стерилізації (позбавлення тварин хірургічним шляхом здатності до відтворення потомства). Стерелізацію може проводити лише ветеринарний лікар з відповідною фаховою освітою. Стерелізацію тварин можна проводити в найближчій установі ветеринарної медицини (ветеринарній лікарні або клініці). Також можливий виклик ветеринарного лікаря для проведення стерилізації додому.

3. Необхідно пам’ятати:

- Домашні тварини, яких утримують громадяни, є особистою власністю і, як кожна власність, охороняються законом. Право власності або інші речові права особи, яка утримує тварину, обмежені обов’язковим дотриманням норм та вимог законодавства України, зокрема Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Право власності та інші речові права на тварин у разі жорстокого поводження з ними можуть бути припинені за рішенням суду шляхом їх оплатного вилучення або конфіскації. Відмова власника собаки чи кота від своєї тварини не звільняє його від прав та обов’язків по утриманню та відповідальності за цю тварину до передачі її іншій особі по договору.

- Жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині.

- Кожна тварина, як і людина потребує піклування, тому викидати або знищувати старих домашніх тварин (собак та котів) або тварин з фізичними вадами також суворо забороняється вищевказаним законодавством України.

4. Відповідальність за недотримання вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та іншого законодавства України у сфері тваринництва та охорони навколишнього середовища:

- Контроль за дотриманням вимог законодавства України у сфері утримання тварин та поводження з ними здійснюється відповідними органами внутрішніх справ України, громадськими інспекторами з охорони навколишнього природного середовища та громадськими організаціями у сфері захисту тварин від жорстокого поводження

- За порушення вимог чинного законодавства України винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законом.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...