Главная Обратная связь

Дисциплины:


Вимоги техніки безпеки при веденні технологічного процесуОсновною вимогою техніки безпеки при роботі на рудовідновлювальних печах є гарне знання устаткування і процесу, також дотримання заданих параметрів, режимів і порядку роботи.

Конструкція печі та елекропічної установки повинна відповідати вимогам «Правил пристрою електроустановок», тобто мати набір необхідних захисних реле й блокувань, що перешкоджають виходу з ладу устаткування і поразці персоналу струмом. Оскільки, у рудовідновлювальної печі є розплавлені метал, шлаки та виділяються розпечені гази, необхідно строго контролювати температурний режим плавки в період випусків металу в шлаків, не допускати порушень графіка випусків. Необхідно стежити за відсутністю вологи і води в районі влучення рідких розплавів щоб уникнути вибухів. Необхідно також стежити за рівнем температур на поверхні кожуха візуально і за показниками приладів. Почервоніння кожуха може свідчити про серйозне ушкодження футеровки і вимагає негайної зупинки печі. Стан колошника також повинен відповідати вимогам технології ведення плавки.

Роботи з оброблення і закладення льоточних отворів повинні виконуватися при строгому дотриманні діючих інструкцій. Особливої уваги вимагає дотримання правил техніки безпеки при забезпеченні надійної роботи самоспікливих електродів. Нарощування секцій і завантаження електродної маси повинні вестися таким чином, щоб персонал міг доторкнутися тільки до одного електрода і був ізольований від металоконструкцій цеху. Взуття не повинно мати металевих цвяхів. Площадка для нарощування повинна бути виготовлена із сухої деревини. Між електродами повинні бути встановлені дерев'яні щити, що перешкоджають одночасному дотику до двох електродів.

Зварювальні роботи повинні вироблятися 1 раз на добу в денну зміну при наявності одного зварника і одного працівника, що спостерігає.

Не допускається завантаження в електрод зволоженої маси. У гідравлічних приводах не допускається підтікання масла. Для забезпечення пожежної безпеки доцільно застосовувати в гідросистемі негорючу і незамерзаючу рідину типу «Промгідрол». Перепуск електрода необхідно робити тільки в регламентних межах.

Контактний вузол вимагає особливої уваги. Щоб уникнути прогару контактних щік механізм притиску повинен забезпечувати надійне прилягання кожної щоки до кожуха самоспікливого електрода. Не допускаються течі води з водоохолоджуваних елементів печі, у тому числі голівки електродотримача. Потрібна періодична перевірка рівня ізоляції струмоведучих елементів від металоконструкцій цеху, що повинна становити перед введенням печі в експлуатацію не менш 0,5 кОм.

При експлуатації закритої печі особливу увагу необхідно приділити підтримці заданих параметрів газового обсягу простору під склепінням по складу, температурі і тиску газу, особливо по змісту водню, що не повинне перевищувати 4 - 8%. Не допускається завантаження шихти з підвищеною вологістю. Режим завантаження шихти повинен перешкоджати її спіканню в лійках навколо електрода. Секції склепіння повинні мати надійну ізоляцію друг від друга та від металоконструкцій цеху з опором не менше 0,1 кОм. Кришки вибухових клапанів повинні вільно переміщатися в напрямних і мати обмежники крайнього верхнього положення. Розтруб вибухового клапана повинен бути спрямований до центра печі.Не допускається поява персоналу на склепінні включеної печі. Режим обслуговування установки для відсмоктування і очищення газу визначається спеціальною інструкцією. Ремонт закритої печі робиться тільки після вживання спеціальних заходів, що запобігають утворенню вибухонебезпечних газових сумішей. Ці міри включають продувку газоходів і простору під склепінням паром або інертним газом, перехід печі на роботу з безперервним відсмоктуванням газу і посиленою вентиляцією. Необхідні заходи щодо запобігання опіків персоналу і отруєння вигарним газом. У період проведення зварювальних робіт на електроді і електродотримачі не допускається обслуговування трансформатора, оскільки навіть при відключеному пічному трансформаторі можлива поразка персоналу на його виводах через ефект зворотної трансформації напруги зварювальної дуги.

Струмоведучі частини і всі елементи електричної ізоляції повинні регулярно обдуватися стисненим повітрям щоб уникнути коротких замикань через струмопровідний пил.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...