Главная Обратная связь

Дисциплины:


Типи акусто-оптичного (волоконного) каналу витоку інформаціїЗа характерними ділянками впливу акустичної хвилі на світловий потік, що передається через волоконно-оптичні елементи кабельної системи можна виділити 3 типи акусто-оптичного (волоконного) каналів витоку інформації:

1 Тип: Механічні контакти і з’єднання оптичного волокна.(рис. 2.4, A)

Сучасне пасивне волоконно-оптичне обладнання включає в себе великій набір різних видів конвекторів, розеток, перехідників, аттеньюаторів, муфт, шнурів, патч-кордів, зборок і інших елементів, які забезпечують зручну прокладку, експлуатацію і обслуговування локальних волоконно-оптичних мереж. Одним з важливих елементів є конвектори, за допомогою яких забезпечується механічне з’єднання оптичних волокон. В будь-якому випадку при впливі звуку на з’єднання виникають різного типу коливання, що впливають на проходження світла через з’єднання і формують канал витоку. Зловмисник може збільшити глибину впливу модуляції світлового потоку звуком, якщо внести в конструкцію з’єднання еластичні елементи, наприклад, помістити між волокнами тонку прокладку; змістити контакт по осі або поперек волокон; спеціально обробити кінці волокон, та інші дії, що збільшують пружні властивості з’єднання.

2 Тип: Вільні ділянки волоконно-оптичного кабелю (рис. 2.4, B)

Оптичне волокно має високу чутливість до механічних впливів, навіть невеликі коливання викликають зміну умов розповсюдження світла і, відповідно, інтенсивність оптичного потоку. В волоконно-оптичних локальних мережах використовують оптичні кабелі, що містять від одного до двох оптичних волокон і більше в зборках, в залежності від задач, що вирішуються. Оптичні волокна в кабелі захищені від зовнішнього впливу спеціальними наповнювачами і кожухами (зовнішня оболонка), які значною мірою зменшують вплив вібрацій, звуку.

Зловмисник може підвищити чутливість волокна до звукових коливань шляхом внесення під зовнішню оболонку кабелю спеціальних твердих включень, а також спеціальних зажимів кабелю а також інших пристосувань, що забезпечують акустичний контакт оптичного волокна з оточуючим повітряним середовищем. Причому формування акустичного контакту може бути здійснено в будь-якому місці оптичного кабелю, а розмір області контакту може не перевищувати кількох міліметрів. Виявлення подібних змін в кабелі ускладнено, так, як вони можуть виглядати як нормальний стан кабелю.

3 Тип: Місця кріплення волоконно-оптичного кабелю до елементів конструкцій будівлі. (рис. 2.4, C)

Ще одним, потенційно небезпечним для формування каналу витоку, є будь-які фіксовані контакти оптичного шнура з конструкцією будівлі, коробками для з’єднання волокон, кабельними лотками, наприклад, волокно, що проходить через отвір в стіні, кріплення волокна для фіксації згину стіни та інші особливості проводки кабелю.

Особливу увагу необхідно звернути на кабельні коробки для прокладки оптичних шнурів, так як в них легко забезпечити скритий акустичний контакт з поверхнею короба; вони є мембраною, яка забезпечую гарний акустичний контакт як з волокном, так і з оточуючим повітрям.[5]

Рис. 2.4 - Принципи формування каналу витоку мовної інформації (А, В, С) на окремих ділянках волоконно-оптичної структурованої кабельної системи

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...