Главная Обратная связь

Дисциплины:


Оцінка досконалості конструкції автомобілівСучасний автомобіль являється досконалим транспортним засобом, що дозволяє використовувати його для виконання різноманітних завдань. Досконалість конструкції та ефективність автомобіля визначається найменшими матеріальними та трудовими затратами на виробництво та використання, пристосованістю до використання за призначенням, безпекою та комфортом. Досконалість конструкції автомобіля визначається шляхом співставлення її з конструкцією іншого однотипного автомобіля по розмірах, призначенню та умовах використання.

Мета оцінки досконалості конструкції автомобіля є визначення найбільш оптимальної конструкції автомобіля та його складових.

При проведенні оцінки необхідно дотримуватись виробничих, експлуатаційних, споживчих, економічних, екологічних, технологічних вимог, та вимог стандартів, правил безпеки, дешевизни виробництва, відповідності зразка призначенню та високому рівню працездатності, надійності та довговічності, простоти обслуговування, які пред’являються до автомобіля та його складових, та враховувати результати розрахунків .

Складові оцінки досконалості конструкції автомобіля:

1. Відповідність призначенню.

2. Ефективність застосування компонувальної схеми.

3. Кількість відказів на 1000 автомобілів (10, 100 тисяч кілометрів ).

4. Пробіг до капітального ремонту.

5. Продуктивність використання.

6. Питома металоємність.

7. Питома витрата палива.

8. Застосування альтернативних дешевих та перспективних видів палива та можливість працювати на них існуючим джерелам енергії без істотного удосконалення.

9. Використання нових перспективних джерел енергії або застосування в джерелах енергії елементів конструкції, які зменшують витрати палива та підвищують коефіцієнт корисної дії джерел енергії та автомобіля в цілому.

10. Застосування в агрегатах та системах автомобіля елементів конструкції, які дають можливість використовувати максимальну ефективну потужність джерела енергії та елементів, які дозволяють використовувати енергію гальмування .

11. Використання в конструкції деталей, систем та матеріалів, які істотно підвищують надійність та довговічність роботи агрегатів та автомобіля.

12. Собівартість виготовлення та перевезень.

13. Технологічність виготовлення.

14. Наявності елементів, які забезпечують простоту та комфорт керування .(додаткового обладнання, елементів автоматизації робочих процесів, тощо ). Наявність систем автоматизованого електронного керування.

15. Відповідність стандартам з екології.

16. Відповідність стандартам з безпеки руху (оглядовість, маневреність, керованість, стійкість, швидкісні та гальмівні властивості, сигналізація, умови роботи водія, наявність елементів локації, телематики, тощо ) .17. Динамічні характеристики.

18. Коефіцієнт корисної дії.

19. Періодичність та простота технічного обслуговування.

20. Застосування в зразку новітніх технологій.

21. Автоматизація робочих процесів зразка.

22.Споживча вартість.

Проводячи оцінку досконалості конструкції автомобіля, в першу чергу визначають відповідність призначенню, тобто тим вимогам які були закладенні в завданні на створення даного автомобіля, позитивні та негативні сторони конструкції. Оцінюється ефективність експлуатації, рівень безпеки та комфортабельність керування, економічність, надійність та довговічність. При проведенні оцінки робиться визначення відповідності стандартам або робиться порівняння з кращими аналогами, враховується загальна кількість позитивних та негативних сторін робочих процесів та похідних від них, а також застосування в зразку новітніх технологій та перспективність використання.

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...