Главная Обратная связь

Дисциплины:


Альтернативне паливо для автомобілівБагато вже експлуатованих автомобілів можуть спалювати передові види біологічного палива - скажімо, 15 відсотків бензину і 85 відсотків етанолу, в ідеалі - целюлозного етанолу, виготовленого за допомогою нових процесів з таких деревних рослин, як просо або відходи сільськогосподарських культур. Надлегкий гібридний автомобіль, що спалює таке паливо "Е85", може скоротити споживання нафтопродуктів ще на три чверті, всього до 7 відсотків від нинішнього рівня. Бразилія вже ліквідувала свій нафтовий імпорт - на дві п'ятих завдяки очеретяному етанолу, який тепер конкурує без субсидій. Три чверті нових бразильських автомобілів можуть спалювати будь-яке пальне від чистого етанолу до чистого бензину, хоча увесь бензин в країні - це, щонайменше, на 20 відсотків етанол. Швеція планує до 2020 року стати незалежною від нафти - головним чином, за рахунок етанолу, вироблюваного з лісових відходів.

У довгостроковій перспективі цілком можна добитися того, щоб надлегкі гібридні автомобілі з потрійною ефективністю використовували як пальне стислий водень і перетворювали його на електрику в паливному елементі. Надлегкій аеродинамічній машині треба на дві третини менше рушійної енергії і менші за розміром баки. І всього 3 відсотки сукупного обсягу виробництва знадобиться для того, щоб зробити паливний елемент розміром в три рази менше економічно ефективним - таким чином, він міг би стати економічно ефективним на багато років раніше. Такі автомобілі при парковці (на яку доводиться 96 відсотків часу) могли б навіть перетворюватися на прибуткові електростанції на колесах, поставляючи в систему електроенергію, коли і де вона найбільш цінна. На місці стоянки могла б знаходитися труба для закачування водню в машину і дроти для відведення електроенергії. За часів пікового попиту на енергію можна включати паливний елемент, і автомобіль може працювати як електростанція, поповнюючи рахунок власника.

Між тим, додавання батарей до звичайних гібридних автомобілів, якщо воно буде економічно ефективним, може замінити паливо, використовуване зараз для поїздок на короткі і, можливо, середні відстані.

Революція в ефективності автомобілів стикається з багатьма труднощами, але кожну з них можна здолати. Гібриди, винайдені Фердинандом Порше в 1900 році, були наново реалізовані майже століття опісля японськими виробниками автомобілів при жорсткому керівництві і обліку витрат. Ці популярні гібриди тепер дозволяють удвічі підвищити ефективність, а багато хто в якості безкоштовного застосування забезпечує і вищі характеристики.

Китайські і індійські автомобілебудівники, що рвуться вперед, прискорять темпи, відштовхуючись від західних технологій. І країни без автомобільної промисловості можуть вирішити створити її на абсолютно новій основі - не на базі сталі, а більше як виробництво комп'ютерів з колесами, чим автомобілів з чіпами.

Надефективні автомобілі і їх аналоги в інших видах транспорту відносяться до кращих способів зробити світ багатіше, справедливіше і безпечніше.

 

 
 
 

 

         

 

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...