Главная Обратная связь

Дисциплины:


Характеристика основних типів підприємств готельного господарстваРозвиток туристичної інфраструктури по основних компонентах системи туристського обслуговування, таких як транспорт, готельний сектор, заклади ресторанного господарства, інформаційне обслуговування туристів, система просування турпродукту на туристичний ринок, кадровий потенціал, рівень і різноманітність туристичного обслуговування, безпека туристів обумовлює появу різних типів підприємств готельного господарства.

На цей процес впливають і тенденції в туризмі. Зокрема найбільш відразними є такі:

знижується попит на групові поїздки й активізується індивідуальний туризм;

підвищується попит на різноманітні туристичні маршрути з

використанням різних транспортних засобів;

зростає пропозиція для сімейних туристів;

розважальний компонент в інсентив-туризмі замінюється

ОСВІТНІМ.

Всі ці та інші тенденції обумовлюють появу різних типів під- Ірриємств готельного господарства.

Характеристики та типи підприємств готельного господарства, Біцр поширені в Україні, наведені нижче.

Типи засобів розміщення

V Агроготель - готель, розташований на території фермерського (сільського) господарства, має умови для заняття сільськоподарською діяльністю під час відпочинку.

- Акватель - корабель, який вилучено з експлуатації як транс

імпортний засіб, і він знаходиться на стаціонарній стоянці та використовується як готель.

- Апартамент-готель - готель квартирного типу з кухонним

Дообладнанням для збереження, переробки та самостійного приготування їжі.

- База відпочинку - засіб розміщення сезонного функціонування, розташований в рекреаційній зоні, з забезпеченням умов для (^ відпочинку з мінімальними зручностями в регламентованому режимі.

- Ботель - готель цілорічного функціонування, розташований

у невеликому за розміром плавзасобі та має умови для швартування і технічного обслуговування плавзасобів туристів.

- Ботокемпінг - засіб розміщення, як правило, сезонного ^ функціонування, розташований на воді (річка, водоймище) та береговій зоні, має умови для технічного обслуговування плавзасобів.

- Будинок відпочинку - засіб розміщування оздоровчо-профілактичного напряму з регламентованим режимом відпочинку, розташований в рекреаційній зоні.

- Готельно-офісний центр - готель, приміщення якого, що не є номерами, спеціально обладнані та використовуються як офіси.

- Гостьовий будинок - засіб розміщення, де пропонуються мебльовані кімнати із мінімальними зручностями, у більшості випадків пропонується сніданок.

- Гостьовий двір - засіб розміщення для обслуговування віруючих, які подорожують з метою поклоніння святим місцям; розташований поблизу/на території монастирів, церков та інших релігійних організацій.- Гостьові кімнати - частина будинку, де пропонується розміщення у мебльованих кімнатах із мінімальними зручностями, у більшості випадків пропонується сніданок.

- Гуртожиток - засіб розміщення, як правило, відомчого підпорядкування, з мінімальними зручностями та кухонним обладнанням на поверсі.

- Дача - засіб розміщення у рекреаційній зоні, що належить приватній особі та використовується нею для відпочинку.

- Дитячий оздоровчий комплекс - засіб розміщення, що забезпечує у регламентованому режимі надання комплексу послуг розміщення, харчування, оздоровлення та відпочинку для дітей.

- Дитячий табір - засіб розміщення сезонного характеру з регламентованим режимом відпочинку та оздоровлення дітей, як правило, на канікулах.

- Дорожній готель - готель, розташований за межами міста вздовж доріг, має умови для паркування автомобілів без технічного обслуговування автотранспорту.

- Караван - засіб розміщення в мобільному автопричепі з умовами для приготування їжі.

- Караван-будиночок - караван, що використовується у стаціонарному режимі; розташований переважно на території кемпінгу; може бути підключеним до інженерної системи забезпечення життєдіяльності.

- Кемпінг - засіб розміщення, розташований на огородженій території з місцями загального користування та для паркування автотранспортних засобів і санітарними зручностями загального користування; забезпечує розміщення у наметах, котеджах і бунгало; має для розміщення у туристичних автопричепах, караванах, будинках на колесах; забезпечує туристичним і спортивним інвентарем, має умови для надання послуг торгівлі, ресторанного господарства, інформаційних і зв’язку.

- Клуб-готель - готель, що складається із закладу розваг-клубу розміщення - готелю, який, пропонує готельні послуги, організовує дозвілля та надає інші послуги переважно членам клубу.

Конгрес-готель - готель, що має умови для організації і ^Введення конгрес-заходів, ділових зустрічей та переговорів.

- Конгрес-центр - заклад, який спеціалізується на організації і Виведенні конгрес-заходів; надає готельні й інші туристичні послуги учасникам конгрес-заходів, ділових зустрічей та переговорів.

Котедж - засіб розміщення в окремо розташованій будівлі, містить одну/декілька кімнат, розрахований на розміщення однієї/декількох сімей (осіб) з окремим входами для кожної сім’ї.

- Курортний готель - готель, що розташований на території імпорту, має умови для відпочинку та рекреації.

- Круїзне судно - спеціально обладнане судно, яке забезпечує послуг розміщення у каютах, а також - послуг перевезення розваг та інших супутніх туристичних послуг під час

- Лікувально-оздоровчий комплекс - заклад, що складається з однієї або декількох будівель, в яких надаються послуги розміщення, лікування, медичні, профілактичні й оздоровчі у регламентованому режимі; розміщений, як правило, у рекреаційній.

- Лотель - готель, призначений для перебування та обслуговування туристів, що займаються кінним спортом; має умови для отримання коней.

- Майданчик для кемпінгу - спеціально облаштована огороджена територія із санітарними зручностями для розташування наметів, готелів, караванів, караванів-будиночків, має умови для надання інших туристичних послуг.

- Мотель - готель, розташований за межами міста вздовж доріг (автошляхів), що надає послуги в одно- двоповерхових будівлях або частинах будівель з окремими входами, має умови для паркування та технічного обслуговування автомобілів.

- Наметовий табір - об’єкт, що має умови для розміщення у наметах та для активного відпочинку на природі.

- Отель - готель з обслуговуванням виключно у номерах категорії «люкс».

- Отель-резиденція - готель закритого типу, призначений для обслуговування державних посадових осіб під час офіційних візитів.

- Папац-отель - готель, розташований у будівлі, яка є історико-архітектурною пам’яткою.

- Пансіонат - засіб розміщення оздоровчого напряму, розташований у заміській або рекреаційній зоні, призначений для тривалого перебування з регламентованим режимом відпочинку та харчування

- Пансіон - засіб розміщення, який має невелику кількість кімнат, розрахований, як правило, на розміщення з харчуванням 10—20 осіб на декілька днів.

- Притулок туристичний - засіб розміщення для спільного короткотермінового перебування та відпочинку, розташований на туристичному маршруті з активним способом пересування; розрахований на самообслуговування з використанням обладнання спільного користування; має умови для приготування їжі.

- Профілакторій - засіб розміщення відомчого підпорядкування, призначений для організації відпочинку працівників, як правило, однієї організації, має умови для надання профілактичних послуг, лікування професійних захворювань та загального оздоровлення.

- Ротель - засіб розміщення пересувного типу, що є вагоном із одно- двомісними відсіками, кожен із яких оснащений сантехнічним обладнанням, вентиляцією, персональним освітленням; може мати облаштовані зони для надання послуг харчування і розваг.

Санаторій - заклад, розташований на території курорту чи НІ№6аційної зони, забезпечує надання послуг з розміщення, дієтичного харчування, лікування, та профілактичних у регламентованому

- Спортивно-оздоровчий комплекс - заклад, що складається розміщення, ресторанного господарства та інших, які забезпечують надання комплексу послуг спортивно-оздоровчих, відпочинку дозвілля.

- Сільський будинок - заклад розміщення в окремо розташовані будівлі на території садиби діючого приватного підсобного господарства із забезпеченням умов для приготування їжі переважно з цього господарства.

- Табір пращ та відпочинку - засіб розміщення, який надає послуги посезонно та має умови для здійснення у регламентованому певної діяльності (сільськогосподарської, археологічної тощо) під час відпочинку.

- Транзитний готель - готель, розташований на вокзалі або книгу нього; аеропорту, приплаву тощо, призначений для обслуговування, як правило, транзитних пасажирів.

- Туристична база - засіб розміщення, розташований з активними способами пересування туристів (гірський, лижний, пішохідний тощо), який має умови для харчування та організації активного відпочинку в регламентованому режимі

- Туристичний комплекс - заклад, що складається із засобу ресторанного господарства та інших, що забезпечують послуг: з розміщення, харчування, відпочинку та дозвілля.

Туристично-оздоровчий комплекс - комплекс, що надає послуги в сфері оздоровлення.

- Хостел - готель для молоді, який складається з номерів першої категорії та номерів, яким не присвоєна категорія, що розміщуються за коридорно-блочною системою; має мінімальні зручності умови для самообслуговування: кухню, кімнату для відпочинку, санітарні зручності, які знаходяться на поверсі/блоці; надає послуги організації харчування у закладі ресторанного господарства, дозвілля та ін.

- Фермерський будинок - засіб розміщення в окремо розташованій будівлі на території садиби фермерського сільського господарства із забезпеченням умов для приготування їжі переважно з продуктів фермерського господарства.

Весь різновид вищенаведених типів підприємств готельного господарства об’єднують у типові групи залежно від їх функціонального призначення.

1. Транзитні підприємства готельного господарства призначені для обслуговування туристів в умовах короткочасної транспортної зупинки.

2. Підприємства готельного господарства ділового призначення

функціонують для обслуговування туристів, які знаходяться у поїздках, пов’язаних з діловою діяльністю.

3. Підприємства готельного господарства для відпочинку призначенні для задоволення потреб туристів під час пасивного й активного відпочинку, лікування та оздоровлення.

Загальними обов’язковими вимогами для всіх типів підприємств готельного господарства є:

- наявність умов для розміщення;

- організація харчування і побутового обслуговування;

- забезпечення безпеки споживачів готельних послуг.

Транзитні підприємства готельного господарства призначені для обслуговування будь-якого контингенту населення в умовах короткої транспортної зупинки на залізничних, автомобільних і водних шляхах та авіалініях. Це підприємства малої або середньої місткості з обмеженим рівнем комфорту.

Для готельних підприємств цього функціонального призначення передбачаються в основному приміщення загального користування, строк перебування споживачів готельних послуг обмежений і в основному становить одну - три доби.

Зокрема до транзитних готельних підприємств належать мотелі, які є найбільш популярними в цій групі та призначені для забезпечення прийому й обслуговування автотуристів, водіїв вантажного транзитного транспорту з короткочасним терміном перебування. Це підприємства цілорічної експлуатації з екіпажним розселенням автотуристів, обов’язковим збереженням прямого сполучення житлових

Кемпінги рекомендується розміщати поряд із мотелями на загальній площадці з метою утворення єдиного комплексу господарської діяльності. Розміщення кемпінгів повинно бути обґрунтоване проектом. Місткість номерного фонду кемпінгів - 100,200,300 місць.

Мотелі та кемпінги варто розміщати на під’їздах до великих міст або у зеленій зоні. На території транзитних готельних підприємств рекомендується:

планувати розміщення майданчиків для відпочинку, що сприяють зменшенню дорожньо-транспортних подій;

забезпечувати стоянку транспортних засобів за межами автошляху.

Крім того, майданчики для відпочинку розташовують у місцях, які приваблюють автотуристів своїм природним ландшафтом й іншими визначними пам’ятками. Зона відпочинку повинна бути добре ізольованою від шуму, віддаленою від автошляхів.

Готельні підприємства ділового призначення передбачені для обслуговування осіб, які знаходяться у поїздках, пов’язаних з діловою метою, а саме участю у конгресах, симпозіумах, конференціях, нарадах тощо.

Початок розвитку концепції «готель ділового призначення» було покладено в США з відкриттям 1908 p. Е. Статлером готелю «Буффало Статлер», призначеного для обслуговування бізнесменів і комерсантів. Нині ця концепція є однією із провідних на ринку готельних послуг.

Це пов’язано з тим, що діловий туризм, на частку якого припадає понад половина доходів від продажу готельних номерів, як основний сегмент ринку гостинності, що динамічно розвивається, є найбільш вигідним видом подорожей. Щорічні темпи зростання цього виду туризму в світі становлять близько 8%.

Важливість обслуговування споживачів, які перебувають з діловою метою, для підприємств готельного господарства обумовлена рядом факторів:

1. Цей контингент, як правило, належить до високооплачуваної групи споживачів. У зв’язку з цим вони не тільки оплачують своє проживання, але також користуються додатковими послугами: пральні,

перукарні, масажних кабінетів, басейну, спортивних комплексів, казино, автомобілів тощо. Крім того, споживачі, які перебувають метою, часто розміщуються в готельних підприємствах іменами своїх родин, які не пов’язані з діловою програмою, але наливно користуються пропонованими додатковими послугами.

2. Обслуговування споживачів, які перебувають з діловою метою, дозволяє готельному підприємству прогнозувати завантаження номер фонду.

3. Обслуговування цього контингенту споживачів створює можливі для підтримки довготривалих взаємин. Потенційні споживачі безпосередньо одержують інформацію про конкретне готельне підприємство, асортимент додаткових послуг, їх якість та ціну.

4. Ринок ділового туризму генерує попит на готельні послуги в несезон, що дозволяє підприємствам готельного господарства завантаження в цей період.

Загальні функціональні вимоги до готельних підприємств призначення:

місцезнаходження поблизу адміністративних центрів міста, а також громадських центрах великих міст і рекреаційних зонах; Наявність умов для роботи в номерах;

Обов’язкова організація в номері «робочої зони» (номерів-кабінетів), Призначеної для денної роботи, проведення нарад, ділових зустрічей; наявність оргтехніки, комп’ютерів тощо;

Наявність у номерному фонді номерів-алартаментів, необхідних для обслуговування споживачів, які перебувають з діловою метою своїх родин;

номерів з метою забезпечення умов для зосередженості під Н, час роботи;

наявність розвиненої мережі служби зв’язку;

наявність служби фінансового забезпечення (відділення банку, пункт і обміну валют тощо);

наявність відкритих стоянок для автотранспорту мешканців готельного підприємства і їх гостей.

Специфічні функціональні вимоги до типу готельних підприємств ділового призначення:

• наявність спеціальних приміщень для проведення ділових заходів: конференц-залів (бажано декількох різної місткості), кімнат для переговорів, приміщень для розміщення експозиції тощо;

• наявність спеціального технічного устаткування, тобто умов для проведення різних заходів на власній матеріально-технічній базі;

• наявність спортивно-оздоровчих і торгово-розважальних комплексів.

На підприємствах готельного господарства ділового призначення проектуються «бізнес-поверхи» для забезпечення комфортної атмосфери під час проведення ділових зустрічей, а також - зони для відпочинку. На цих поверхах можуть бути розташовані клуби, затишні бари, бібліотека, відеосалони тощо. Окремі поверхи можуть бути виділені для VIP-гостей.

У готельних підприємствах для споживачів, які перебувають з діловою метою, в структурі додаткових послуг пропонуються і оздоровчі, до складу яких входять різноманітний комплекс послуг спортивного спрямування та релаксації, дієтичне харчування тощо.

Термін перебування споживачів у готелях ділового призначення в середньому коливається від одного до семи днів. Для готельних . підприємств цього типу кількість постійних споживачів послуг підприємств ресторанного господарства приймається з розрахунку 20-30% загальної кількості місць готелю. Це здебільшого пов’язано з короткочасним перебуванням споживачів готельних послуг.

Готельні підприємства для відпочинку призначені для задоволення потреб споживачів готельних послуг, які займаються як пасивним, так і активним туризмом.

Загальні функціональні вимоги до готельних підприємств цього типу передбачають наявність умов для:

• відпочинку та спортивних ігор на повітрі в межах прилеглої до готелю зеленої території;

• відпочинку в номері та поза ним;

• розваг і релаксації;

• відпочинку на повітрі в межах готельного номера, використовуючи лоджії, балкони, тераси.

Готельні підприємства для відпочинку надають основні та Крюкові послуги: послуги проживання та харчування, рекреаційно-інформаційні та ін.

До типу готельних підприємств для відпочинку належать: курортні (бальнеологічні, кліматичні, грязелікувальні, лікувально- оздоровчі заклади, що надають розміщення і послуги лікування, реакції та реабілітації);

Кгоистично-екскурсійні, туристично-спортивні, спеціалізовані туристичні, табори, що надають розміщення для діяльності в період відпочинку (табори праці та відпочинку, будинки мисливця (рибалки), сільськогосподарського, археологічного й екологічного спрямування тощо), кемпінги (об’єкти на закритих майданчиках, призначені для наметів, автофургонів, автопричепів, будинків на колесах); Засоби розміщення для масового туризму (пансіонати, будинки бази відпочинку (крім туристських), сільські туристичні будинки, готелі для сімейного відпочинку.

Курортні готельні підприємства. Концепція «курортного підприємства» містить надання послуг розміщення, харчування і додаткових послуг споживачам, які прагнуть до відпочинку та оновлення здоров’я. Курортні готельні підприємства розміщують на території, що надає можливості для відпочинку та лікування у кліматичних і природних умовах: на морських побережжях, у гірських тощо. Підприємствами-прототипами сучасних курортних готельних підприємств є давньоримські лазні з термальними джерелами якими користувалися ще у II ст. н.е.

Функціональні вимоги до курортних підприємств готельного господарства:

Приміщення в курортній місцевості зі значними лікувальними ресурсами: бальнеологічними, кліматичними, грязелікувальними типу;

Наявність умов для організації профілактичного та дієтичного харчування;

У структурі підприємства обов’язково повинні бути передбачені для надання медичних послуг лікувально-профілактичного характеру, заняття спортом, активного відпочинку тощо;

наявність умов для організації лікувального сну на повітрі в межах номера, а також в аераріях і соляріях, на лікувальних пляжах;

наявність торгової мережі.

Внутрішнє обладнання номерів курортних готельних підприємств характеризується облаштуванням спального місця не тільки в номері, але і у великих за розміром лоджіях, на балконах, терасах. У зв’язку з тривалим терміном проживанням (до одного місяця) у номерах передбачаються збільшені за розміром шафи для збереження одягу та білизни.

Курортні готельні підприємства можуть функціонувати цілорічно або сезонно. Готельні підприємства, що працюють цілорічно, мають більш високий рівень комфортності та широкий перелік додаткових послуг, розширений склад приміщень для проведення дозвілля (вітальні, клуби, кегельбани), майданчики для відпочинку та спорту, розвинену мережу підприємств ресторанного господарства.

Найважливіші питання щодо функціонування курортних готельних підприємств обумовлені сезонністю попиту, що значною мірою позначається на завантаженні їхньої матеріальної бази. Тривалість періоду може варіюватися в межах від 90 до 180 днів, що часто залежить від кліматичних і ряду інших факторів. З метою вирівнювання завантаження в період міжсезоння курортні готельні підприємства прагнуть до завоювання нових сегментів ринків туристичних послуг, \ зокрема, сегмента ділового туризму.

Сезонність попиту на готельні послуги потребує вирішення ряду інших питань:

• наймання і збереження постійного складу кваліфікованого персоналу;

• забезпечення збереження і підтримки будівель та устаткування в належному стані в несезонний період.

Туристичні готельні підприємства. Сутність концепції туристичного готельного підприємства полягає в оптимальному задоволенні потреб туристів і екскурсантів, тобто ці підприємства призначені для туристів, які прагнуть активного відпочинку.

Туристичне підприємство готельного господарства, як правило, розташовують на туристичних маршрутах. Комплекс послуг, що пропонує туристичне підприємство, формується відповідно до програми

маршруту та заздалегідь визначається ваучером або путівкою; для організації обслуговування в структурі туристичного готелю передбачений бюро подорожей і екскурсій.

У закордонній практиці в групі туристичних готельних підприємств найбільш поширені готельні підприємства спортивного призначення, що надають туристам широкі можливості для заняття різними спорту.

Основні функціональні вимоги до організації туристичних готельних підприємств:

наявність приміщень для роботи турагенцій;

можливість номерного фонду змінювати свою місткість за рахунок «номерів-дубль»;

організація приміщень для відпочинку, ігор, розважального та культурного дозвілля;

Наявність приміщень спортивно-оздоровчого призначення та озелененої території навколо готельного підприємства;

організація майданчиків для стоянки екскурсійних автобусів.

Туристично-екскурсійні підприємства розраховані на туристів, найчастіше подорожують автобусами. Ці готельні підприємства призначені для короткочасного відпочинку, з терміном перебування доби та для перебування понад три доби. Пасивний спосіб пересування, значна кількість інформації і вражень на туристичних маршрутах зумовлює у туристів потребу у відпочинку розважального характеру, без перевантажень психологічно-інформаційного характеру. Туристично-екскурсійні підприємства готельного господарства нараховані на короткочасне перебування туристів і мають низку характерних особливостей. їх розміщують здебільшого поблизу (в радіусі 3 км) об’єктів туристичної привабливості, в центральних частинах їм непритаманна обов’язкова наявність власної озелененої території для відпочинку та спортивних занять. В окремих випадках замінити внутрішній простір, наприклад зимовий сад та ін. Для цього типу готельних підприємств не є характерними приміщення для відпочинку, ігор, розваг тощо. Це пов’язано з тим, що потребу в цих приміщеннях задовольняє міська мережа діючих розважальних закладів.

Туристично-екскурсійні готельні підприємства, розраховані на перебування туристів понад три доби, мають деякі особливості в структурі приміщень, що обумовлено відповідними вимогами туристів. У таких випадках ці підприємства розміщують на територіях міст або сільських поселень, і тому це вимагає наявності озелененої ділянки з організованими майданчиками для відпочинку та спортивних занять. Передбачаються приміщення для відпочинку, ігор, розваг і закладів ресторанного господарства.

Туристично-спортивні готельні підприємства призначені для задоволення потреб туристів у туристично-спортивному обслуговуванні та відпочинку в різні пори року. Залежно від пори року передбачається спортивний туризм зимового та літнього сезонів. У зимовий сезон серед населення значно поширені лижні та гірськолижні маршрути. У літній сезон найбільш популярними є піші, гірсько-пішохідні, водні маршрути спортивного туризму.

Готельні підприємства для спортивного туризму та відпочинку мають ряд функціональних особливостей:

• наявність приміщень туристично-спортивного обслуговування;

• наявність приміщень і споруд, майданчиків спортивно-оздоровчого призначення;

• наявність трас, пляжів, споруд, що відповідають вимогам \ •-' маршруту;

• озеленена територія навколо підприємства.

Особливі функціональні вимоги висуваються до готельних підприємств, що надають послуги спортсменам, які займаються окремими видами спорту:

- наявність приміщень для спортивно-тренувальних занять, проведення зборів;

- наявність приміщення для тренерського складу;

- забезпечення медичним обслуговуванням, профілактичним лікуванням, спортивно-оздоровчими заняттями у приміщеннях

- підприємства і поза ним;

- створення умов для торгівлі, ремонту та збереження спортивного інвентарю.

Готельні підприємства для спортсменів розміщують поблизу місцевостях (гірських, рівнинних та ін.) з відповідними тренувальними можливостями.

Спеціалізовані туристичні готельні підприємства здебільшого визначені для туристів, які використовують свій власний транспорт. Розміщують уздовж всього туристичного маршруту. До цієї групи інших підприємств також належать круїзні судна усіх видів екскурсійні теплоходи), пасажирські судна, а також розміщення у потягах і автобусах. Умовно до цієї групи можна віднести певний і водний транспорт, переобладнаний під засоби розміщення.

Готельні підприємства для масового туризму. Концепція підприємств готельного господарства для масового туризму полягають тому, що ці засоби розміщення призначені для задоволення туристичного ринку «масовий туризм». До них належать пенсіонати, будинки відпочинку, хостели, санаторії, сільські туристські комплекси.

Пансіонати призначені для тривалого відпочинку від 10 до 20 оздоровлення дорослих і батьків з дітьми. Відпочинок у пенсіонати регламентується розпорядком дня. Місткість пансіонатів - НКМООО місць. Для кращої організації відпочинку в структурі пенсіонату передбачають виділення житлових груп на 200-250 осіб. На розміщення контингенту відпочиваючих використовують спальні, 2 і 3 ліжко-місця та двокімнатні житлові номери на 4 і 5 ліжко. Харчування організовують в їдальнях, додатково передбачаються буфети, бари.

У пансіонатах, в яких до 50% загальної кількості відпочиваючих - інші, обов’язковим є наявність умов для організації дитячого відпочинку. Зокрема передбачаються ігрові майданчики для дітей, приміщення для роботи з дітьми, гральні автомати, бібліотека з читальним тощо. Пансіонати розраховані на широке коло відпочиваючих віку, статі, соціального статусу.

Будинки відпочинку - це оздоровчі заклади з регламентованим відпочинку. Як правило, харчування входить до вартості проживання. Будинки відпочинку розташовують у місцевостях з привабливими природно-кліматичними умовами. В основному, це склади розміщення відомчого підпорядкування.

Хостели широко використовують в організації молодіжного туризму. Житлові приміщення для тимчасового мешкання мають мінімальні зручності. У кімнатах, розрахованих на розміщення декількох туристів, часто використовують двоярусні ліжка. Ванна (душ), умивальник, туалетні кімнати загального користування передбачені на кожному поверсі.

Санаторії - це оздоровчо-лікувальні заклади з регламентованим режимом відпочинку для людей з різними видами захворювань. Харчування - дієтичне й обов’язково входить до вартості проживання. Санаторії розміщують у місцевостях із лікувальними та профілактичними властивостями. При санаторіях функціонує мережа лікувальних медичних закладів.

Сільські туристичні будинки розташовані в сільських будівлях, де місцеві сільські підприємці надають послуги туристам.

Характеристика вищезазначених типів готельних господарств не обмежується тільки цими підприємствами. З розвитком туристичного бізнесу, впровадженням нових технологій, видів обслуговування та у зв’язку зі змінами попиту туристів виникають нові типи готельних господарств.

За останні роки у світі широко використовують приватний житловий сектор для таких сегментів ринку туристичних послуг, як сімейний, паломницький та сільський туризм.

Особливі функціональні вимоги до організації готельних підприємств для масового туризму:

- наявність створення умов для організації дитячих розваг;

- наявність приміщень, де батьки зможуть залишити дітей під наглядом вихователів;

- створення умов для індивідуального приготування харчування у номері та поза ніш;

- створення умов для гнучкої зміни місткості номерного фонду;

- наявність приміщень для ігор, відпочинку, розваг і культурного дозвілля дорослих членів сім "і;

- створення умов для організації спортивно-оздоровчих занять,

праці на присадибних ділянках і бесід на духовну тему;

- наявність умов для розміщення торгівлі товарами дитячого асортименту;

- наявність святинь.

 

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...