Главная Обратная связь

Дисциплины:


Що таке Архітектура МонголіїЖивопис Монголії

ПРО традиції монгольського живопису можна судити по розписах у монастирях, іконам- танка, які служать для прикраси храмів і самим прадавнім пам'ятникам образотворчого мистецтва монголів, картинам - пентаграммам. Пентаграммы ставляться ще до культури прадавніх кочових нардів, що населяли країну, тому на них зображені фігури птахів, диких і свійських тварина, які служили тотемами їх племен.

 

· Просмотров: 811

·

· 68

· 1

· 2

· 3

· 4

· 5

 

Що таке Скульптура Монголії

 

ДАЛЕКИЙ СХІД → Архітектура Монголії

· Опубликовано: admin

·

Кочовий спосіб життя має на увазі постійні переміщення з одного місця на інше, що визначило основний тип житлової будівлі монгольського народу, у якості якої в них виступає розбірна повстяна юрта круглої форми. У підставі юрти перебуває каркас зі складних дерев'яних ґрат, що полягають із плоских рейок і скріплених між собою за допомогою сирицевих шкіряних ременів, від їхнього розміру залежить розмір житла. Дах юрти роблять із довгих жердин, що скріплюються спеціальним обручем. У ній є отвір дымник, що служить для висвітлення приміщення й виходу диму. Після того як каркас був зібраний, його покривали декількома шарами повстяної повстини, яка у свою чергу була ще обмотано декількома шарами тканини. Юрти прикрашають гарними яскравими вишивками й кольоровими аплікаціями.


Крім переносних юрт і наметів у монголів також існувала й осіла архітектура. У часи правління Чингисхана їм була побудована столиця імперії Каракорум з більшою кількістю різних храмів, серед яких були й буддійські, і християнські храми, а також мусульманські мечеті. Будинку в місті будувалися із сырцового цегли, а даху робили з кольорової черепиці, покритою глазур'ю. Саме місто оточувала масивна глинобитна стіна. У столиці перебував ханський палац із різнобарвним черепичним дахом блискаючої на сонце й прикрашеної статуями драконів.

· Просмотров: 833

·

· 51

· 1

· 2

· 3

· 4

· 5

 

Що таке Архітектура Монголії

 

ДАЛЕКИЙ СХІД → Мистецтво Монголії

· Опубликовано: admin

·

У стародавності на території Монголії проживали племена кочових скотарських народів, серед яких був розповсюджений шаманизм. У їхньому мистецтві переважали образи тварин і геометричні орнаменти. У часи правління Чингисхана відбулося об'єднання розрізнених племен у могутню імперію, а населення цієї нової держави офіційно стали називати монголами. Чингисхан вів загарбницькі війни, у результаті яких на якийсь час одержав владу над багатьма азіатськими країнами. Культура Тибету й Китаю, оказавшихся під монгольським гнітом, уже на той час була на високому рівні, тому ці країни вплинули на формування монгольського мистецтва й архітектури, а також посприяли поширенню буддизму ламаїзму, що став основним релігійним навчанням Монголії. Тибетський і китайський вплив помітний у всіх видах мистецтва, але при цьому монголам удалося доповнити їхніми своїми національними традиціями й зберегти свою самобутність. Більшу лепту в розвиток художнього смаку монголів вніс кочовий спосіб життя, якому був підлеглий їхній побут.sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...