Главная Обратная связь

Дисциплины:


Що таке Архітектура Камбоджі 

ДАЛЕКИЙ СХІД → Мистецтво Камбоджі

· Опубликовано: admin

·

Більша частина камбоджійських земель у стародавності належала могутній державі Фунан, яке вплинуло на розвиток культури й мистецтва кхмерских народів. Камбоджа утворювалося на місці колись дуже могутньої кхмерской імперії. Під її владою в той час перебували землі В'єтнаму, Лаосу й Таїланду. Кхмерская імперія була сильним у культурнім і релігійнім відношенні державою. Саме в цей період були побудовані основні архітектурні пам'ятники, що збереглися до наших днів головним, з яких є місто- храм Ангкор, який у ті часи був столицею. Ангкор учені археологи відкрили в середині XIX століття, і він відразу став головною визначний пам'яткою Камбоджі. Кхмери поклонялися індуїстським богам і часто використовували їхні образи у творах мистецтва й в архітектурі.

Пізніше на території Камбоджі поширився буддизм, вплив якого позначився на подальшому розвитку мистецтва в цій країні. Після падіння Кхмерской імперії Камбоджа довгий час перебувала в умовах міжусобних воєн із сусідніми державами. Пізніше прийшли французи й зробили її своєю колонією. Події двадцятого століття для Камбоджі тісно пов'язані з американо-в'єтнамським конфліктом, у який була утягнена країна. Влада в країні захопили червоні кхмери, які нанесли сильна втрата камбоджійському народному мистецтву й культурі. На чолі з Підлогу Потім вони руйнували монастирі, піддавали гонінням ченців, забороняли народні танці й костюми.

· Просмотров: 577

·

ДАЛЕКИЙ СХІД → Скульптура Лаосу

· Опубликовано: admin

·

Скульптура в Лаосі в основному представлена дерев'яними й бронзовими, рідше кам'яними й з обпаленої глини статуями Будди. Особа божества зображували з урахуванням етнічних рис лаосцев. Ока робили опуклими з вузьким розрізом, ніс коротким, а легка посмішка на губах злегка пожвавлювала особу. Скульптура лаоських майстрів відрізнялася м'якістю ліній, узагальненої схематичної моделировкой форми й канонічними позами. Звичайно Будду зображували сидячим, але іноді вартим. Застылость пози накладала на скульптуру відтінок аскетизму й відчуженості від мирського життя.

Література Лаосу

Книги в Лаосі робили з вузьких листів пальми байлан, а обкладинку з дерева. У них звичайно записували релігійні тексти, але згодом стали з'являтися подібні книги, що мають світський зміст. Листи пальми перед початком роботи полірують, потім їх покривають спеціальним захисним складом, що оберігають книгу від комах. Написи й гравірування наносять металевим стилом. Такі книги виготовляються в монастирях буддійськими ченцями. Перші літературні твори з'явилися в часи існування держави Лансанг, вони носили культовий характер, але згодом стали з'являтися й добутки, що описують життя людей.

· Просмотров: 273

·

· 0

· 1

· 2

· 3

· 4

· 5

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...