Главная Обратная связь

Дисциплины:


Що таке Мистецтво Тибету 

ДАЛЕКИЙ СХІД → Декоративно-прикладне мистецтво Китаю

· Опубликовано: admin

·

Китай став родоначальником багатьох звичних для нас речей, які були освоєними ними ще до нашої ери. Це ставиться до порцеляни. Китайці досяглися досконалості в створенні ваз із білої порцеляни, прикрашених розписом. Спочатку малюнок робили в синіх тонах, але пізніше вази стали розфарбовувати в різні кольори. Білий міцн матеріал, що не пропускає воду, швидко завоював прихильність, пізніше продовжувачами фаянсового ремесла стали Голландці. Писані порцелянові вази з Китаю, що належать до часів різних династій, зараз не рідко можна зустріти на аукціонах антикваріатів, де вони цінуються дуже дорого.

У Китаї були вперше отримані шовкові тканини. З них робили одяг, прапори й парасольки, які служили відмітною ознакою різних станів. Згодом китайці навчилися робити малюнки на шовку, а ще високо цінувався вишитий шовк. Крім шовкових тканин у Європі були відомі китайські лакові меблі. Чорний лак був розписаний гарними малюнками, які називаються ксилографією, що означає особливий вид гравюри по дереву. У мистецтві ксилографії китайські майстри досяглися більших висот. ДО ремесел у Китаї взагалі на загал було особливе відношення, там деякі роботи майстри робили по нескольку років, і в результату виходили справжні шедеври, що вражають уяву, наприклад, мистецьки вирізані з кістки ажурні кулі, розташовані один в іншому.

 

· Просмотров: 920

·

ДАЛЕКИЙ СХІД → Живопис Китаю

· Опубликовано: admin

·

Мистецтво Китаю засноване на особливих принципах, по яким звик жити народ цієї дивної країни. Воно підлегле традиціям і ритуалам, що дійшли до наших днів із глибини століть. У всьому, що роблять люди в Китаї, прослідковується повага до природи й глибокий філософський зміст. ПРИМІРОМ , живопис найчастіше зображує гори й море, які символізують чоловічу й жіночу енергію, світло й тьму, активне й пасивне. Картини найчастіше мають романтичні довгі назви, які іноді пишуть на самих картинах, а в деяких випадках на них пишуть вірші, що розкривають суть картини. Картини в Китаї нерідко пишуть прямо на стінах або на шовкових сувоях, у них немає типових для Європи картин у рамах.

Скульптура Китаю

На формування скульптурного мистецтва в прадавньому Китаї сильний вплив виявила індійська культура. Опорні стовпи кам'яних пагод у скельних храмах того часу прикрашені фігурами змій і індійських божеств. З поширенням буддизму в Китаї почали робити численні статуї Будди. Скульптори поступово виробили свій власний особливий стиль, у своїй роботі вони використовували традиційні китайські елементи. Дуже часто гробниці імператорів майстри прикрашали високими скульптурними рельєфами, не пов'язаними з буддизмом.

· Просмотров: 714

·

· 0

· 1

· 2

· 3

· 4

· 5

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...