Главная Обратная связь

Дисциплины:


ТЕКСТОВІ БЛОКИ, ОПЕРАЦІЇ НАД НИМИТекст в Page Maker може бути розміщений двома способами: імпортований із готових текстових файлів або набраний безпосередньо з клавіатури в самій програмі. І в першому, і в другому випадках він буде представляти собою деякий об'єкт програми Page Maker. Для створення текстового блоку активується інструмент Текст і виконується натискання в точці, з якої розпочинається введення тексту. В результаті, чого створюється текстовий блок, який відповідає ширині колонки, в межах якої здійснюється набір тексту. Текстові блоки не мають атрибутів фону і лінії; вони бувають тільки прямокутної форми і мають тільки чотири кутових обмеження. Використовуючи ці маркери, можна змінювати розміри текстового блоку, переміщуючи їх інструментом Стрілка, при цьому розташований в середині текст буде перерозподілятися відповідно до нових розмірів блоку. Текстовий блок можна також вільно переміщати і обертати за допомогою інструменту Стрілка.

Створювати текстові блоки можна двома способами:

■ вибрати інструмент Текст і натиснути ліву клавішу миші або перетягнути курсор по сторінці або монтажному столі за межами існуючих текстових об'єктів, після чого ввести текст;

■ отримавши на екрані піктограму завантаженого тексту, натискаємо лівою клавішею миші у вільній колонці чи сторінці. Цим способом можна створити довільну кількість текстових блоків (співпадаючих за розміром з колонками), які необхідні для розміщення усього тексту.

Щоб створити текстовий блок за допомогою інструмента Текст , необхідно виконати наступні дії :

■ встановити курсор в точці, від якої передбачається почати розміщення тексту, і виконати натискання лівої клавіші миші. Таким чином буде створено текстовий блок, ширина якого буде рівна ширині колонки. За замовчуванням точка введення (мерехтливий курсор) розташовується у лівій межі текстового блоку ;

■ натиснувши кнопку миші, перетягують курсор по сторінці або монтажному столі, щоб окреслити прямокутну область, в межах якої потрібно розмістити текст. Таким чином можна отримати текстовий блок довільного розміру, що не залежить від ширини існуючих колонок. Точка введення (мерехтливий курсор) розташовується у лівій межі текстового блоку;

■ після створення текстового блоку можна ввести будь-який текст . Для перегляду кількості розміщеного тексту в блоці, необхідно виділити текстовий блок інструментом Стрілка.

Маркери мають вигляд невеликих петель. Якщо верхня петля порожня, значить, текстовий блок містить початок матеріалу. Якщо порожня нижня петля, це говорить про те, що текстовий блок містить закінчення матеріалу. Якщо порожня і верхня,, і нижня петля, текстовий блок містить весь розміщений матеріал (рис. 10). 

Рис.10Текстовий блок, який містить весь матеріал

У тому випадку, якщо текстовий блок містить нерозміщений матеріал, нижній маркер стає червоного кольору і приймає вид петлі, усередині якої розташована трикутна стрілка (рис. 11):

 

 

Рис. 11Текстовий блок, який містить нерозміщений текст

РОБОТА З КОЛЬОРАМИ

Для призначення різних кольорів об'єктам в Page Maker використовують палітру Кольори, викликати яку можна за допомогою команди Вікно/Показати Кольори або натиснути поєднання клавіш Ctrl+J (рис.12):

 

 

Рис. 12Палітра Кольори

Кольоровий друк стає все більш доступний і поширений серед дизайнерів і видавців. Page Maker володіє міцними засобами для створення кольорових документів будь-якого ступеня складності. Робота з кольоровими публікаціями значно цікавіша, ніж з чорно - білими.

При друкуванні кольорових зображень типографічним способом використовують декілька типів кольорів, основні з яких є кольорами розкладання (process color) і плашкові кольори (spot color). Для використання кольору розкладання (складовою кольорів) використовують стандартні кольори - голубий (Cyan), пурпуровий (Magenta), жовтий (Yellow) і чорний (Black) (кольорова модель CMYK). При їх змішуваннях можна отримати велику кількість відтінків (більше ніж 16 млн.), які здатні відрізнити людські очі. Перед друком для кожного із чотирьох кольорів розкладання створюють окремий негатив. Цей спосіб називають чотирьохкольоровим друком і використовують для багатоколірних зображень (фотографій, малюнків і т.д.).

Існують інші види зображення - логотипи, шрифти, декоративні графічні елементи, які можна друкувати з використанням іншого виду кольороподілу. Такі зображення зазвичай мають один або декілька кольорів, чітко відрізняючи один від одного, для яких задаються плашкові кольори. Використання плашкових кольорів дає можливість застосовувати спеціальні фарби, які відповідають точному ,чим інша суміш кольорів розкладання.

Плашкові фарби чистіше, світліше і краще розташовуються на папері. Крім того, вони дозволяють створювати колір, який неможливо отримати співвідношенням кольорів розкладання, наприклад металічні і позолочені відтінки, неонові, флуоресцентні і пастельні тони. Плашкові кольори часто називають другим кольором (second color), навіть якщо в документі використовується декілька таких кольорів. Кожний плашковий колір виводиться на окремому негативі (без використання моделі CMYK). В результаті кількість фарб в ілюстрації визначається числом однокольорових зображень, відповідних заданим плашкових кольорів.

Колір в Page Maker можна застосувати до графічних об'єктів та тексту. Зокрема, ним можна виділити будь-які елементи макету, наприклад лінії. На основі використання кольору можна збудувати різноманітні ефекти в публікації. Плашкові кольори часто використовуються в якості спеціальних фірмових кольорів, зазвичай в логотипі. Перш ніж застосовувати будь-які кольори до об'єкта верстки або елемента макета, їх необхідно визначити.

За замовчування в палітрі Кольори представлений наступний набір кольорів (рис.13):

 

Рис. 13Набір стандартних кольорів палітри Colors.

 

§ чотири основні кольори моделі CMYK – голубий, пурпуровий, жовтий, чорний;

§ три основні кольори моделі RGB – червоний, зелений, синій;

§ колір Registration - спеціальний колір для реєстраційних маркерів, задаються при вводі сторінки документа на друкування (маркери використовуються працівниками типографії для поєднання кольорів). Він складається із суміші всіх основних і плашкових кольорів, які застосовуються в макеті; кожний колір, який входить в склад Registration, має відтінок 100%;

§ колір Paper (Папір) - автоматично присвоюється всім сторінкам документа (за замовчуванням - білий). Цей колір не враховується при друкуванні і відповідає тону паперу, на якому друкується документ;

§ None (Без кольору) - при виборі цього значення виділений об'єкт втрачає свій колір і стає прозорим.

В програмі Page Maker можна створити новий колір, редагувати його, видаляти і імпортувати в інші публікації. Натиснувши мишкою на кнопці «чорна стрілка» в правому верхньому куті палітри Кольори, з'явиться меню, в якому представлені команди, які дозволяють виконувати з кольорами всі перелічені дії.

Щоб створити новий колір використовують команду Новий колір або відповідну піктограму в діалоговому вікні Кольори. В результаті цих дій відкриється діалогове вікно Параметри кольору (рис.14).

 

Рис. 14Діалогове вікно Color Options

В полі Тип встановлюється варіант Звичайний, що відповідає вибору плашкового кольору. Існують і інші варіанти: Складовий - колір розкладання; Відтінок - відтінок будь-якого із існуючих кольорів, визначених у відсотках. При створенні простого або складового кольору в полі Модель необхідно вказати, до якої моделі буде відноситися створений колір. Модель CMYK, призначена для друкування, а моделі RGB і HLS використовуються для моделювання web-документів.

Для створення кольору Складовий, необхідно в полі створення кольору вказати відсотковий вміст кожного відтінку, шляхом введення числових значень або переміщенням горизонтальних повзунків. Для використання кольору Звичайний відкривається список Бібліотека, в якому представлені моделі плашкових кольорів, які підтримує Page Maker. Колір PANTONE® Uncoated – використовується для звичайного паперу, а PANTONE® Coated - для глянцевого паперу.

Кольори кожної бібліотеки переглядаються і відмічаються в діалоговому вікні Вибрати колір. Вибравши необхідний колір з палітри PANTONE натискаємо кнопку ОК. Повернувшись в діалогове вікно Параметри кольору, можна побачити найменування вибраного кольору системи PANTONE (рис.16). В цьому вікні можна змінити ім’я на довільне Знову натиснути кнопку OK .

Рис. 15Діалогове вікно параметри

 

 

Рис.16Діалогове вікно Параметри кольору при виборі плашкового кольору

В результаті в палітрі Colors (Колір) відобразиться новий колір - з відповідною назвою

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...