Главная Обратная связь

Дисциплины:


Характеристика порушень авторського права і суміжних правАвторське право і суміжні права є однією з основних частин всієї системи права інтелектуальної власності. Авторське право захищає права авторів творів та інших правовласників, яким відповідні права належать в силу закону або договору. Суміжні права охороняють інтереси виконавців, виробників фонограм і організацій ефірного та кабельного мовлення. Згідно з "Глосарію термінів з авторського права та суміжних прав Всесвітньої організації інтелектуальної власності", суміжні права - це права, надані для охорони інтересів виконавців, виробників фонограм і організацій мовлення у зв'язку з публічним використанням творів авторів, всіляких виступів артистів або доведенням до загального відома подій , інформації та будь-яких звуків або зображень).

Порушення авторських прав і суміжних прав може бути виражене в незаконному використанні об'єктів авторського права, а також у привласненні авторства. Розглянемо зміст даних порушень та їх особливості в окремих сферах.

Прикладами незаконного використання об'єктів авторського права або суміжних прав є: "переробка" чужого твору, яка не надає нового твору художньої чи наукової самостійності, примусове співавторство (примус автора до включення в співавтори осіб, що не мають відношення до створення твору), незаконне відтворення чужого твору (перевидання без відома автора його твори, вилучення частини твору, включення у твір коментаря, пояснювального тексту), незаконне поширення чужого твору (реалізація, публічне виконання, подання) всупереч волі автора.

Присвоєнням авторства є випуск у повному обсязі або частині чужого твору під своїм ім'ям, а також видання під своїм ім'ям твору, створеного у співавторстві з іншими особами, без вказівки їх прізвищ.

Продукція, виготовлена і розповсюджується з порушенням авторських прав, називається контрафактної. Частка контрафактної продукції в різних сферах досягає 95 - 98%. Дане кримінальне явище прийняло організовані форми і відрізняється високою суспільною небезпекою.

Кримінальний бізнес, пов'язаний з виготовленням та розповсюдженням контрафактної продукції не відрізняється надприбутковим. Його привабливість пов'язана з вкрай невисоким рівнем ризику. Це є причиною стійкого інтересу до даної діяльності з боку організованих злочинних груп.

Велике місце в незаконному обороті об'єктів інтелектуальної власності займає контрафактна аудіопродукція. За оцінкамиекспертів, в 1996 році в світі було продано 1,5 млрд. піратських аудіокасет і 350 млн. піратських компакт-дисків. Таким чином, кожен третій аудіоносій був зроблений і реалізований з порушенням прав на інтелектуальну власність. Рівень піратства на ринку аудіопродукції трохи знизився (в основному за рахунок великих міст).Значна частина контрафактної аудіопродукції імпортується з Китаю та Болгарії. У цей бізнес залучені добре організованізлочинні групи. Лідерами з випуску нелегальної продукції до останнього часу були Китай (включаючи Гонконг), Тайвань,Малайзія, Макао, Болгарія і Чехія.

Останнім часом відзначаються такі види незаконного використання об'єктів інтелектуальної власності як публічний показ програм супутникового телебачення і організація студій кабельного телебачення без відповідних дозволів (ліцензій).

В області поліграфії та книговидавництва рівень "піратства" становить близько 70 відсотків. Найбільш поширеним видом порушень є збільшення видавництвами тиражу понад зазначений у заявці правовласника, а також незаконний випускперекладних видань.

Злочини, пов'язані з порушенням авторських прав в більшості випадків є основою інших серйозних економічних злочинів (незаконне використання товарного знака, лжепредпрінімательство, ухилення від сплати податків, митних платежів, обман споживачів та інших).

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...