Главная Обратная связь

Дисциплины:


Фосфорні добрива в сільському господарствіЗ урожаєм виводиться близько двох третин фосфору, захопленого сільськогосподарськими культурами з грунту. Ці втрати також відновлюють шляхом внесення в грунт мінеральних добрив.

Необхідний склад внесеного добрива та його ефективність залежать від характеристик грунту, наприклад, рН, але розчинність фосфатних добрив визначає час, за який відбувається його засвоєння рослинами, і частку засвоєного фосфору, яка зазвичай мала і становить близько 20%.

Суперфосфат подвійний - гранульоване мінеральне фосфорне добриво. Основний склад суперфосфату включає 43% фосфору, в тому числі до 6,5% у формі вільної фосфорної кислоти. Добриво застосовується на будь-яких грунтах переважно для основного внесення, може використовуватися для підгодівлі. Особливо ефективно на лужних і нейтральних грунтах. Дози внесення подвійного суперфосфату при використанні в сільському господарстві встановлюються агрохімічної службою з урахуванням забезпеченості грунту поживними елементами і біологічними особливостями культур. Подвійний суперфосфат володіє хорошими фізико-хімічними властивостями, широко використовується як фосфорний компонент у приготуванні тукосуміші, а також як хімічна сировина в промисловості.

 

Суперфосфат - гранульоване фосфорне добриво, що містить 26% водорозчинного фосфору. У складі суперфосфату також знаходиться 6% азоту, 10% сірки, 17% кальцію, 0,5% магнію. З 26% до 2,5% фосфору в суперфосфаті знаходиться у формі вільної фосфорної кислоти.

Простий суперфосфат застосовують під усі культури і на всіх грунтах, особливо ефективний при внесенні в рядки. Суперфосфат нетоксичний, пожежо-і вибухобезпечний.

 

Фосфоритне борошно - мінеральне фосфорне добриво пролонгованої дії. Застосовують фосфоритне борошно на кислих, підзолистих грунтах, на опідзолених і вилужених чорноземах і на червоноземах для ослаблення шкідливою для рослин і мікроорганізмів кислотність грунту. Забезпечує підвищений вміст білка в зерні, крохмаль у бульбах і цукор у коренеплодах.

Зміст основних макроелементів в добриві: фосфор 20%, кальцій 28-32%, також для живлення рослин добриво містить широкий спектр мікроелементів Fe, Zn, Mn, K, Co, при чому вміст мікроелементів у фосмуке адекватно їх середнім нормального рівня концентрацій у грунтах.

Отримують фосфоритную борошно шляхом подрібнення, попередньо збагачених природних фосфоритів. За зовнішнім виглядом фосмука являє собою тонко подрібнений порошок темно-сірого кольору. Добриво має гарну сипучістю, не гигроскопично, при тривалому зберіганні без доступу атмосферних опадів не злежується і не втрачає фізико-хімічних властивостей. Є хімічно інертною речовиною, можливість небезпечних проявів відсутня. 

Преципітат - технічна назва кальційгідрофосфата СаНРО 4 · 2Н 2 О, фосфорне добриво та мінеральна підгодівля для сільських тварин. Преципітат застосовують під різні сільсько господарські культури як основне добриво на будь-яких грунтах.

Амофос - високоефективне, гранульоване азотно - фосфорне добриво вищого сорту. Концентрація основних поживних речовин в амофос - 52% фосфору і 12% азоту представленого в аммонійной формі. Амофос - це безхлорне, безнітратное добриво з найвищою концентрацією фосфору.

Використовується на будь-яких типах грунтів для основного і рядкового внесення, для підгодівлі під час вегетації під основні культури в умовах відкритого та закритого грунту. Своєчасне внесення амофосу забезпечує захист кореневої системи і підвищує морозостійкість рослин, прискорює процес формування і дозрівання плодів, підвищує їх якісні характеристики при зберіганні.

 

Діамонійфосфат - концентроване, водорозчинне, азотно - фосфорне добриво. Застосовується в сільському господарстві в якості основного добрива і підгодівлі на всіх типах грунтів під овочеві, зернові, кормові, плодово-ягідні та інші культури.

Наявність у діамонійфосфаті високої дози фосфору забезпечує хороший розвиток і захист кореневої системи, сприяє підвищенню морозостійкості рослин. Добриво вноситься навесні або восени в закладення, використовується як в умовах відкритого грунту так і закритого. Норма внесення Діамонійфосфат угноювального визначається в залежності від кількості поживних речовин присутніх в грунті.

 

Сульфоамофос - Мінеральне добриво, яке являє собою універсальний водорозчинний гранульований азотно - фосфорний продукт.

Азот у сульфоаммофоса представлений в аммонійной формі, завдяки чому він слабо вимивається і сприяє більш інтенсивному поглащения фосфат іонів корінням рослин.

Сульфоамофос застосовують на всіх типах грунтів і під всі сільськогосподарські культури для основного, припосівного внесення, а також для підживлення рослин. Добриво може застосовуватися в умовах захищеного грунту разом з азотними і калійними добривами. На основі сульфоаммофоса готуються будь-які марки тукосумішей.

АФУ- Концентроване, водорозчинне, азотно - фосфорне добриво. Мінімальний вміст поживних речовин у мінеральному удобренні - 16% азоту в легкозасвоюваній рослинами амонійній формі, 20% фосфору і сульфати у вигляді легкодоступних сульфатів амонію (14% у перерахунку на сірку). Використовують для осіннього, передпосівного, припосівного внесення як основне добриво, в підгодівлі під більшість селькохозяйственних культур, в усі типи грунтів з урахуванням їх агрохімічного складу і біологічних особливостей оброблюваних культур. Азотно - фосфорне добриво пожежо - і вибухобезпечний продукт.

 

 

Нітроаммофосфат - це складне, гранульоване азотно - фосфорне мінеральне добриво без сторонніх домішок. Концентрація поживних речовин нітроаммофосфата представлена ​​двома основними елементами - азотом 23% і фосфором 21%.

Нітроаммофосфат застосовується як основне, передпосівне та місцеве добриво в умовах відкритого та захищеного грунту на всіх видах грунтів і під всі с / г культури, може використовуватися також спільно з іншими азотно - калійними добривами. Нітроаммофосфат вносять навесні або восени з заробкою в грунт. Добриво не злежується, не гігроскопічне.

 

Азотно-фосфатне добриво (САФУ) - водорозчинний, гранульований продукт має здатність рівномірного виділення поживних речовин протягом вегетаційного періоду, що забезпечує оптимальне живлення і розвиток рослин. САФУ застосовують на будь-яких типах грунтів для основного внесення і для підгодівлі під час вегетації під усі види культур з закладанням.

 

Аммофоскі - це складне, мінеральне, гранульоване, трикомпонентну, азотно - фосфорно - калійне добриво.

Рекомендується вносити добриво під такі сільськогосподарські культури як - картопля, гречка, льон, бобові, тютюн, виноград і ін Застосовується на всіх грунтах і під всі культури, особливо ефективна на глиняних, піщаних і торф'яно-болотних грунтах. Аммофоскі не гігроскопічна, обробляється конденсуючий добавкою, у зв'язку з чим, не злежується при тривалому зберіганні.

 

 

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...