Главная Обратная связь

Дисциплины:


Ідеальна маса тіла дорослої людини коливається в межах індексу маси тіла від 20 до 25 кг/мНадмірна вага та ожиріння (ІМТ більше 30) підвищують ризик виникнення неінсулінзалежного діабету, артеріальної гіпертензії тощо.

Майже у половини дорослого населення Європи визначається надлишкова маса тіла, тобто ІМТ перевищує 25.

В Україні розповсюдженість надмірної маси тіла складає 29,7 % серед жінок і 14,8 % серед чоловіків.

Рисунок 2.2 - Карта індексу маси тіла

зелений — вживай без обмежень; жовтий — споживай обачливо; червоний — поміркуй чи варто вживати
США, 2007 р.  
Піраміда харчування (MyPyramid) – наочний спосіб навчання населення навичкам здорового харчування. Розроблена 1992 року Міністерством сільського господарства США, ухвалена і рекомендована ВООЗ з урахуванням регіональних особливостей різних країн. Переглядається один раз на кожні 5 років (останнього разу – у 2011. Вона є основною усіх освітніх програм зі здорового харчування у США та Європі. Вона зручна для використання у повсякденному житті, оскільки рекомендації зі здорового харчування стосуються щоденного раціону. В харчовій піраміді наводяться конкретні об’єми їжі, які необхідно вживати щоденно, аби підтримувати здоров’я на відповідному рівні.

«Харчова тарілка здоров’я» (США, 2011)
«Тарілка з здоров’я» (Великобританія)
У 2011 р. у США піраміду також замінив новий символ здорового харчування - харчова тарілка здоров’я. Вона повинна більш наглядно донести до населення необхідні пропорції жирів, білкв, вуглеводів вітамінів тощо.

У Великобританії символом здорового харчування є «Тарілка здоров‘я».

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...