Главная Обратная связь

Дисциплины:


Технологічна схема поверхневого культивуванняОсобливостями процесу поверхневого культивування є велика кількість сипучих компонентів середовища й передача їх по стадіях виробництва. Тому при поверхневому культивуванні більші площі виробничого будинку або поруч із ним виділяються цехи зберігання сировини (висівки, буряковий гніт, солодові ростки, стружки й ін.). Залежно від виду сировини його запас може бути різний, але не менше місячного. Сипучі компоненти зберігаються в бункерах і переміщуються за допомогою пневмотранспорту.

На рис. 15.1 наведена принципова технологічна схема одержання культур мікроорганізмів при поверхневому культивуванні кюветним способом. Висівки або інші сипучі компоненти з основного складу по пневмотранспорту направляються в бункери 1, постачені перемішувачами 2. Пневмотранспортуюча система подальшої подачі сировини постачена циклонами 4для очищення від грубого пилу, вентилятором 5і фільтром тонкого очищення повітря 20, що викидається в атмосферу. З бункера сипучі компоненти по розподільному шнеку 3за допомогою пневмотранспорту надходять у дозуючий пристрій 6, а потім у стерилізатор 7, постачений мішалкою, паровою сорочкою й лініями підведення стерильного повітря й пари. По закінченні стерилізації середовище зволожується водою, стерилізуємої у стерилізаторі 8й охолоджуваної в теплообміннику 9. Вода дозується мірником 10.У стерилізатор через мірник 13і дозатор 11 подається 9%-вий розчин соляної кислоти й суспензія посівного матеріалу з ємності 14. Нерозбавлений 37%-вий розчин соляної кислоти перебуває в мірнику 12.

Засіяне середовище надходить на розкладковий стіл 15у чисті стерильні кювети 16.Кювети із середовищем поміщаються на пересувну етажерку 17і транспортуються в ростильну камеру 18, де за допомогою кондиціонерів 19 підтримуються строго певні температура й відносна вологість повітря. Повітря, що надходить із атмосфери, подається на фільтри 21для очищення від грубої суспензії мікроорганізмів. Очищення повітря, що відходить, від мікроорганізмів проводяться на фільтрі 20.Готова культура в

 

 

Рисунок 15.1 – Принципова схема отримання культури мікроорганізмів поверхневим способом на твердому середовищі

 

 

 

кюветах 25транспортується на етажерках-візках 22до дробарки 30і подається по транспортеру в прийомний бункер. Із прийомного бункера готова культура може бути спрямована на сушіння для одержання технічного ферментного препарату у вигляді сухої культури або на подальшу переробку для одержання очищених ферментних препаратів.

Потім етажерка направляється в камери для мийки 23, стерилізації 24, а брудна кювета 26— на мийку 27. Чиста кювета 28стерилізується в камері 29і направляється на завантаження. Цикл повторюється.

Представлена на мал. 15.1 схема може бути істотно видозмінена, якщо вибрати інший тип стерилізатора, установити механізовану установку для вирощування або прийняти іншу схему одержання посівного матеріалу. Прикладом у цьому випадку може служити технологічна уніфікована схема одержання поверхневої культури з використанням апаратів з товстим шаром середовища конструкції ВНДІБіотехніки (рис. 15.2), Однак послідовність і суть технологічного процесу одержання поверхневої культури залишаються незмінними.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...