Главная Обратная связь

Дисциплины:


Приклад діагностикиНижче описана діагностика на прикладі датчика масової витрати повітря НFМ. Цей датчик, який служить для визначення кількості всмоктуваного в двигун повітря і, отже, для розрахунку належного впорскуванню палива, вимірює масову витрату повітря і передає цю інформацію в систему Моtroniс у формі сигналу вихідної напруги. Масова витрата повітря змінюється залежно від положення дросельної заслінки або частоти обертання колінчастого валу.

Діагностична функція перевіряє чи перевищує вихідна напруга датчика певні (строго встановлені) нижні і верхні межі значення і у разі цих перевищень повідомляє про порушення діапазону вимірювань.

Шляхом порівняння масової витрати повітря, отриманої за допомогою датчика НFМ, з положенням дросельної заслінки можна (залежно від режиму роботи двигуна в даний момент) зробити висновок про порушення достовірності сигналу датчика, якщо відмінність між обома сигналами перевищує певне допустиме значення. Наприклад: дросельна заслінка повністю відкрита, але масова витрата повітря, яка визначається датчиком витрати повітря, відповідає режиму холостого ходу.

 

Приклад технології діагностики

Розглянемо як здійснюється діагностика електронної системи на прикладі діагностики автомобіля Мitsubishi.

Скажімо, для проведення діагностики системи керування двигуном до автомобіля був підключений дилерський сканер (в даному випадку Мitsubishi – МUT-II). За його допомогою була зчитана помилка з пам'яті блоку управління двигуном: Р0-125 С/L time (Зворотний зв'язок).

Що ж робити далі?

За методикою Мitsubishi, відкриваємо керівництво по ремонту Мitsubishi – Сhassis. Як і в будь-якому іншому джерелі, в керівництві по ремонту Мitsubishi – Сhassis є зміст розділів по всьому автомобілю. Нам потрібний той розділ, який відноситься до системи, в якій виявлена помилка. Це «Паливна система», розділ 13(рис. 6.3).

 

Рисунок 6.3 - Керівництво по ремонту Мitsubishi – Сhassis, зміст розділів

 

Кожен розділ може включати декілька підрозділів. Так і розділ 13 (Паливна система), включає такі підрозділи як:

- багатоточкове уприскування бензину (МPI);

- уприскування дизельного палива системою з електрон-ним регулюванням;

- безпосереднє уприскування палива (GDI) і т.д.

Необхідно вибрати той, який нас цікавить. Скажімо, у нас автомобіль Мitsubishi Carizma 1,8 GDI 2002 року випуску. Тому відкриваємо розділ 13J - «Система безпосереднього уприскування палива (GDI). Цей підрозділ також містить зміст з великою кількістю маленьких розділів. Нас цікавить розділ «Пошук несправностей» (Тroubleshooting) стор. 8. Стор. 8 в цьому підрозділі матиме нумерацію розділу (13J - 8) (рис. 6.4)Рисунок 6.4 - Керівництво по ремонту Мitsubishi – Сhassis, розділ (13J - 8)

 

Розділ «Пошук несправностей» містить інформацію з процедурами пошуку несправностей по кодах, про відмови і ознаки несправностей, інформацію про те, в яких випадках спалахує контрольна лампа системи управління двигуном і аварійні режими роботи.

Нас цікавить помилка № Р0125. Ми знаходимо її в таблиці «Діагностичний код несправності». Процедура діагностики починається з опису того, яким чином блок управління двигуном може виявити конкретну несправність і вірогідні її причини (рис. 6.5).

 

Рисунок 6.5 - Керівництво по ремонту Мitsubishi – Сhassis, розділ (13J - 8), вірогідні причини несправності

Далі виконується покрокова процедура перевірок (від простого до складного і від вірогіднішої причини до менш вірогідною) в результаті відповіді на питання якої, швидше за все, буде знайдена причина несправності (рис. 6.6).

Крок перший. Необхідно перевірити роз'єм А-126. Що це означає і де цей роз'єм? Де його шукати? Який він? На ці питання зможе дати відповідь керівництво по електросхемах (Electrical Wiring). Також як і керівництво по ремонту, воно містить зміст. Але організовано його по іншому. Тут є такі розділи:

- як користуватися електросхемами;

- розводка джгутів і розташування роз'ємів;

- місце розташування одиничних компонентів;

- електричні схеми.

У розділі «Розводка джгутів і розташування роз'ємів» по номеру роз'єму (А-126) знайти його не складе труднощів. Буква «А» в номері роз'єму позначає групу, де його треба шу-кати, «126» - порядковий номер роз'єму в цій групі (рис. 6.7).

Отже, допустимо, що роз'єм перевірили і він був у порядку. Тоді наступним кроком буде перевірка сигнального ланцюга від кисневого датчика до блоку управління двигуном. Для цього, спочатку необхідно з'ясувати, де саме в роз'ємі А-126 вивід 4. Якого кольору дріт? І знову нам допоможе керівництво з електросхемами. Звертаємося до розділу «Електричні схеми», знаходимо необхідний розділ «GDI» і сам кисневий датчик (рис. 6.8).

 

Рисунок 6.6 - Керівництво по ремонту Мitsubishi – Сhassis, розділ (13J - 8), покрокова процедура перевірок

 

Рисунок 6.7 - Керівництво по ремонту Мitsubishi – Сhassis, розділ «Розводка джгутів і розташування роз'ємів»

Рисунок 6.8 - Керівництво по ремонту Мitsubishi – Сhassis, розділ «Електричні схеми»

Ланцюг, що нас цікавить – це дріт від виводу 4 роз'єму А-126 до внутрішніх ланцюгів блоку управління. Перевіряємо опір, торкнувшись одним з пробників тестера контакту 4 (білий дріт) від'єднаного роз'єму А-126 (з боку джгута), а другим пробником від'єднаного роз'єму з боку БУ (рис. 6.9).

 


 

Рисунок 6.9 – Перевірка опору дротів в джгутах

 

Опір ланцюгу опинився в нормі (1,5 Ома при нормі до 2 Ом). Переходимо до наступного кроку. Це перевірка сигналу з датчика кисню (рис. 6.10). Для цього необхідно використати перехідник, оскільки перевірка проводиться з приєднаним роз'ємом і працюючим двигуном.

В результаті перевірки (таблиця 6.1), ми можемо отримати два негативні результати або негативний і позитивний. Від цього залежить подальший шлях діагностики.

 

Рисунок 6.10 – Перевірка сигналу з датчика кисню

 

Таблиця 6.1 - Перевірка сигналу з датчика кисню

Вимірювання на роз'ємі А-126 переднього кисневого датчика.
• Використовуйте джгут тестових проводів (М0998464) для під'єднання роз'єму, вимірювання проводите на пробниках джгута тестових проводів.
• Прогрітий двигун: 2500 мин-'.
Напруга між виводом 2 і "масою". Норма: до 0,5 В.
1) Напруга між виводом 4 і "масою". Норма: поперемінно змінюється від 0,1 В до 0,9 В і навпаки.

 

Скажімо, обидва вимірювання показали норму. Тоді переходиться до наступного кроку. Це перевірка того, що сигнал з датчика кисню доходить до блоку управління. Для цього, точно так як і в попередньому кроці перевірявся сигнал на роз'ємі самого датчика, перевіряється цей же сигнал, але вже на роз'ємі блоку управління.

Тут необхідно знайти сам блок управління, роз'їм В-116 і контакт 71 в цьому роз'ємі (білий дріт). Для цього звертаємося до керівництва по електросхемах.

Де знайти блок управління? Відкриваємо розділ в керівництві по електросхемах «Розташування одиничних компонентів». Знаходимо розділ ЕСUі блок управління двигуном (рис. 6.11).

 

Рисунок 6.11 – Розділ ЕСU і блок управління двигуном

Судячи з електросхем, роз'їм В-116 під'єднується безпосередньо до блоку управління. Тому, залишається побачити його форму і знайти в нім контакт 71 (білий дріт). Для цього звертаємося до розділу «Електричні схеми».Внизу кожної сторінки намальовані роз'єми, які використовуються в даному розділі. Знаходимо роз'єм В-116 і контакт 71 (рис. 6.12).

 

Рисунок 6.12 – Перевірка сигналу з роз'єму БУ

 

І знову все гаразд. Тобто проводка ціла, датчик працює і сигнал доходить до блоку управління (принаймні на момент перевірки). Тобто якщо сигнал до блоку управління двигуном доходить, а на МUT-ІІ ми його не бачимо – проблема з самим блоком управління.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...