Главная Обратная связь

Дисциплины:


Охорона людей від зараження туберкульозомТуберкульоз є дуже небезпечним захворюванням для людей і важко піддається лікуванню. Велику небезпеку для людей становлять хворі тварини з відкритою формою туберкульозу. Від хворих тварин люди заражуються при вживанні молока і виготовлених з нього продуктів — масла, сиру, сметани тощо — або через повітря, заражені збудниками туберкульозу. Особи, які призначені обслуговувати тварин у неблагополучних щодо туберкульозу господарствах, повинні бути ознайомлені з правилами особистої профілактики, проінструктовані, і їм повинні бути зроблені щеплення проти туберкульозу. Через кожні 6 місяців адміністрація господарства зобов'язана забезпечити проведення медичних оглядів з обов'язковим рентгенологічним обстеженням осіб, що обслуговують тварин. Крім того, адміністрація господарства зобов'язана забезпечити працівників тваринництва спецодягом і взуттям, обладнати приміщення для зберігання їх. У тваринницьких приміщеннях повинні бути рукомийники з чистою водою і дез. розчинами, мило, рушники і аптечка першої допомоги. На кожній фермі або відділенні неблагополучного щодо туберкульозу господарства треба мати санітарний журнал для запису вказівок і пропозицій ветеринарного та санітарного нагляду. Адміністрація господарства (ветеринарні працівники, зоотехніки, бригадири, керівники господарств) забезпечують виконання цих вказівок і пропозицій. Під час догляду за худобою працівники тваринництва у обов'язковому порядку повинні стежити за виконанням правил особистої профілактики. Після доїння корів і прибирання приміщення слід мити, дезінфікувати руки, знімати спецодяг і залишати його на фермі. Щоб не поширювати інфекцію в повітрі приміщень, де містяться хворі тварини, прибирання проводять після зволоження дезінфікуючим розчином. Перед тим, як залишити ферму, дезінфікують руки і біля виходу з неї протирають підошви взуття об килим.

Забороняється на фермі їсти, пити і курити. На кожній фермі неблагополучного щодо туберкульозу господарства зооветеринарні спеціалісти і спеціалісти медичних органів охорони здоров'я повинні проводити масову роз'яснювальну роботу серед працівників тваринництва та населення про туберкульоз, заходи боротьби з ним і особистої профілактики.

М'ясо туберкульозних тварин при будь-якій формі туберкульозного процесу потрібно розглядати як небезпечне для людини. Тому тварин, що позитивно реагують на туберкулін, направляють для забою на м'ясокомбінат (санітарну бойню) автотранспортом або залізницею з додержанням умов, які передбачені у п. 4 «Правил ветеринарного огляду забійних тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м'яса і м'ясних продуктів». За діючим законодавство м'ясо тварин, що реагують на туберкульоз, підлягають термічній обробці. При виснаженні і будь-якій формі ураження органів та лімфатичних вузлів, а також при генералізованому процесі туберкульозу тушу і органи направляють на технічну утилізацію. Якщо туша непоганої вгодованості, але виявлено туберкульозне ураження органа або лімфатичного вузла, тушу (після видалення ураженого органа) направляють для знешкодження, а шпик і внутрішній жир перетоплюють. Уражені туберкульозом органи незалежно від форми ураження підлягають технічній утилізації. Шкури обов'язково піддають дезінфекції. Молоко від тварин, що позитивно реагують на туберкулін, знешкоджують кип'ятінням з наступним використанням його у господарстві для згодовування худобі. Молоко від корів, що оздоровлюються, знешкоджують у господарстві в пастеризаторах поточної дії при температурі 90° С протягом 5 хв. або при температурі 85° С протягом 30 хв. Після такої пастеризації молоко може бути направлене на молокозавод, де його пастеризують при звичайному режимі, а потім переробляють без обмежень. Молоко від тварин з клінічними ознаками туберкульозу кип'ятять протягом 10 хв. і використовують для відгодівлі тварин.Поточну і заключну дезінфекцію тваринницьких приміщень, вигульних майданчиків, інвентаря та обладнання проводять відповідно до «Інструкції по проведенню ветеринарної дезінфекції, дезінвазії, дезінсекції і дератизації»

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...