Главная Обратная связь

Дисциплины:


Охорона людей від зараження сибіркоюСибірка — дуже небезпечна хвороба. Людина дуже сприйнятлива до захворювання і може заразитися як при прямому контакті з хворими тваринами, так і через продукти тваринництва. Небезпечні для людини навіть вироби з шкури, шерсті, кісток, рогів тварин, хворих на сибірку, якщо сировина не була попередньо знешкоджена. Небезпека зараження загрожує також людям населених пунктів, розташованих поблизу підприємств, по нижній течії річок. Спори при обробці сировини відмиваються, розсіюються і, якщо не додержуватися санітарних правил, потрапляють із стічними водами заводу в річки, а в період весняного розливу річок — на заливні луки і, осідаючи, заражають випаси. Сіно з таких луків є джерелом зараження тварин.

На підприємствах по переробці шкур, шерсті, щетини можливі випадки зараження людей сибіркою, бо і спори через подряпини, садна на шкірі разом з пилом повітря можуть потрапити в організм людини.

Можуть захворювати люди, що доглядають худобу або мають справу з трупами, які загинули від сибірки. Заражується людина також при укусах двокрилих комах, що сосуть кров, сліпнів, мух-жигалок, якщо вони ссали кров хворих тварин. Зараження людини сибіркою може відбутися і через травний канал органи дихання. Залежно від того, яким шляхом потрапив збудник сибірки в організм людини, розрізняють три форми хвороби: шкірну, або карбункульозну, легеневу і септичну при проникненні спор через травний канал.

Захворювання людей сибіркою частіше спостерігається в сільській місцевості (80—90%), оскільки жителі її часто порушують ветеринарно-санітарні правила забою тварин, нерідко забивають тварин на своєму подвір'ї, а не на спеціальному забійному майданчику. У таких випадках можливе зараження на сибірку не тільки особи, яка була зайнята розбиранням туші, а й тих, хто їй допомагав. Можливе зараження людей, що придбали м'ясо, яке не було на ветеринарно-санітарному контролі.

Хоч і існують специфічні засоби профілактики (вакцина, сироватка) і лікування цієї хвороби, проте населення, особливо в сільській місцевості, повинно. сувору виконувати вимоги ветеринарного лікаря. При виявленні сибірки тушу незалежно від виду тварин з усіма органами і шкурою направляють для утилізації при додержанні відповідних правил або спалюють. Після видалення туші та інших продуктів забою тварини, що хворіла на сибірку, у забійному цеху негайно роблять дезінфекцію. Робітники проходять санітарну обробку. Туші і продукти забою, підозрілі обсіменінні бацилами сибірки, негайно піддають знешкодженню проварюванням, але не пізніш як через 6 год. з моменту забою. У разі неможливості знешкодження в зазначений строк ці туші і субпродукти направляють на утилізацію або спалюють їх під контролем ветеринарного нагляду.У неблагополучних щодо сибірки господарствах молоко від хворих і підозрілих на захворювання тварин у їжу людям і для згодовування тваринам не допускається. Молоко від решти тварин можна використовувати в їжу тільки після кип'ятіння.

Гній з приміщень, де є хвора худоба і фураж, спалюють. На територію пункту накладають карантин. Прибирають гній і залишки корму з ізолятора після попереднього зволожування їх дезінфікуючим розчином, щоб не розпорошувати з пилом збудників інфекції. Підлогу, якщо вона дерев'яна, знімають, дошки старанно промивають дезінфікуючим розчином і сушать на сонці. Верхній шар землі глибиною 15 см знімають, змішують з 20%-ним розчином хлорного вапна і вивозять за межі господарства, де за вказівкою ветеринарного лікаря закопують у землю на глибину 2 м. Увесь інвентар знешкоджують: металеві предмети (лопати, вили, граблі та ін.) обпалюють на вогні, малоцінні предмети (мітли, кошики тощо) спалюють. Халати й інший спецодяг кип'ятять у воді. Територію скотних дворів очищають від гною, залишків корму і т. ін. Щоб знищити збудників хвороби на шерсті тварин, її старанно очищають, після чого обробляють дез. розчином за вказівкою ветеринарного лікаря.

Карантин знімають з господарства тільки після ретельного виконання карантинних заходів за рішенням районного виконавчого комітету Ради народних депутатів. З господарства, де знято карантин, вивозити зерно та фураж можна тільки з благополучних ділянок, де не було захворювання тварин. Вивозити зерно і грубі корми з території, на якій перебували тварини, що хворіли і загинули від сибірки, суворо заборонено. Такий фураж можна згодовувати тільки тваринам, яким зроблено щеплення вакциною проти сибірки, у цьому самому господарстві.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...