Главная Обратная связь

Дисциплины:


Скажіть, яким на вашу думку повинен бути справжній фотограф? Що таке фотографування - покликання душі, чи просто майстерність?Ви давно займаєтеся фотографією?

Вперше фотоапарат попав мені в руки років в 11, але тоді це все сприймалось скоріш як гра, аніж як щось усвідомлене. З розумінням того, що роблю – років зо 5.

 

Фотографія у технічному сенсі останнім часом дуже змінилася. На вашу думку, яким чином фотомистецтво буде розвиватися у майбутньому?

Для початку, давайте розділимо поняття фототехніки і безпосередньо фотографії. Це, як-не-як, різні речі.

Перше, гадаю, буде розвиватись шляхом, яким воно розвивається впродовж останніх 15 років (з моменту появи перших цифрових камер, доступних загалу) – інженерна ідея і далі буде обігруватись «точкою зору» маркетологів, тим самим тормозячи введення нових технологій і переводячи фотографію в банальну сферу заробітку на особах, що є власниками фотокамер (спеціально не вживаю слово «фотографах», в процентному відношенні останніх до краю мало). Виробництво «непопулярних» (за думкою тих самих маркетологів) речей, як наприклад плівки, плівкових камер (всіх форматів), хімії і матеріалів для ручного друку, мануальної оптики все далі продовжуватиме згортатися, при цьому кількість людей, зацікавлених в них залишатиметься такою самою. Спитаєте, навіщо ж тоді скорочувати випуск? Відповідь: ті ж самі злополучні відсотки від загальної маси, які когось там не влаштовують в офісах.

Щодо фотографії… Вона є практично незмінною впродовж ось вже півтора сторіччя. Змінюється не вона – змінюються фотографи. І, за власними спостереженнями, чим далі в ліс – тим більше бісів на деревах. Овульгарення і знецінення з естетичної та моральної точки зору – ось що зараз відбувається з фотографією, а точніше з тим, що в наш час звикли називати цим словом. Та крихта фотографів, що створюють справді красиві речі нікуди не зникнуть, і речі, зображувані на їхніх світлинах матимуть все ту ж зрозумілу, просту і, водночас, вишукану мову образів, яку вони мали впродовж всіх цих років. Одне лиш «але» - віднайти їх серед купи сміття, що з кожним роком (ба навіть днем!) продовжує невмолимо збільшуватись, ставатиме все важче і важче…

 

Чи надаєте перевагу певному жанру художньої фотографії?

Емм… Художньої фотографії? А Ви можете пояснити значення цього терміну, а саме – чим вона відрізняється від «звичайної» фотографії? Бо я ні.

Не люблю щось ділити на жанри… Це стосується і музики. Фотографія, що має той самий «вирішальний момент», про який говорив Картьє-Брессон, не потребує зайвих ярликів і пояснень. Це просто співзвуччя форм, ліній і образів, створюваних ними. Саме таку «мелодійну» фотографію я люблю.

 

Скажіть, яким на вашу думку повинен бути справжній фотограф? Що таке фотографування - покликання душі, чи просто майстерність?

Це особливий стан внутрішнього світу людини, коли будь-яка картина, що постає перед очима, знаходить відгук у душі. Майстерність, в даному випадку, полягає в тому, наскільки точно ви зможете передати ось цю свою «точку зору» (у вигляді внутрішніх образів) в рамці кадру. А виразність світлини і її красу складає якраз естетична «свідомість» вашої власної душі.

Всі фактори, що виходять за межі даного сприйняття, не мають нічого спільного із фотографією.

 

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...