Главная Обратная связь

Дисциплины:


Територіальний моніторинг за об’єктами процесами і системами захисту та ліквідації НСМоніторингом надзвичайних ситуацій називається - система спостережень, оцінок, прогнозування стану і змін на потенційно небезпечному виробничому або природному об’єкті.

Мета моніторингу — виявлення критичних ситуацій і факторів, що можуть спричинити НС на потенційно-небезпечному об’єкті, прогнозування і попередження про можливі його зміни, розробку науково-обгрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень.

 

Моніторинг здійснюватиметься за допомогою двох типів автоматизованих систем контролю. Для природних об’єктів це, здебільшого, будуть пасивні системи, які відслідковуватимуть появу передвісників НС і зможуть подати попереджувальні повідомлення.

Для потенційно небезпечних виробничих об’єктів необхідно створювати системи забезпечення рівня безпеки, що можуть не тільки виробляти попереджувальні повідомлення, але і керувати заходами по ліквідації аварійних ситуацій або, принаймні їх наслідків.

Для своєчасного виявлення загрози виникнення НС в державі діє система спостереження і лабораторного контролю, що формується відповідними органами державної виконавчої влади. Система поєднана лише за назвою, а насправді вирішує суто відомчі завдання і лише у разі виникнення надзвичайної ситуації починає працювати на єдиний координуючий орган - Штаб Цивільної оборони.

Основні складові загальнодержавного моніторингу НС:

-сейсмічні спостереження і прогноз землетрусів (здійснюється НАН, Міноборони, Держбуд);

-прогноз вихідних подій ініціюючих НС гідрометеорологічного характеру (Держкомгідромет);

-екологічний моніторинг ( здійснюється екологічними структурами, санепідемстанціями);

-соціально-гігієнічний моніторинг і санітарно-епідемічний нагляд (здійснюється установами МОЗ);

-моніторинг техногенних обєктів і прогноз аварійності (здійснюється структурами промислової безпеки, атомного регулювання, а також наглядовими органами у складі ЦОВВ відповідно до галузі економіки);

-моніторинг зовнішніх дестабілізуючих факторів (здійснюється силовими структурами);

- моніторинг стану готовності до дій у НС (здійснюється МНС)

 

Поєднання системи ускладнюється недостатнім технічним обладнанням структур, що входять до неї, недоліками в мережі зв'язку та відсутністю сучасних технічних засобів обміну комп’ютерною інформацією.

 
 


sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...