Главная Обратная связь

Дисциплины:


Основи програмного туризмуПрограмне обслуговування - це комплексне надання визначеного набору послуг клієнту в процесі подолання ним простору (на транспорті, пішки, на тваринах, іншими способами), підпорядковане одній меті (мотиву), що спонукав його (клієнта) до рішення власних проблем (можливості знайомства, навчання, самовираження, задоволення цікавості й ін.) за допомогою подорожі.

Програма обслуговування - це набір запланованих послуг, розподілений по днях і часу їхнього надання. Програмний туризм - це робота над програмами обслуговування.

Наріжним каменем туристичної програми є основна мета подорожі. При цьому базовою основою програмування туристичного обслуговування є, звичайно, смаки, звички і побажання клієнтів.

Діяльність (заходи) по розширеному відтворенню людських сил називається рекреаційною діяльністю. Програмне обслуговування і рекреаційна діяльність взаємозалежні між собою.

Без рекреаційної діяльності, без рекреаційних занять неможлива гарна програма обслуговування. Тому можна сказати, що рекреаційні заняття також є основою туристичних програм.

Для рекреаційної діяльності характерні упорядкованість і одночасно періодичність. Це обумовлено як природними ритмами і циклами (добовими, сезонними й ін.), так і циклічністю (з чергуванням праці і побуту) соціально-побутової діяльності відпочиваючих і суспільства (зокрема, організаторів відпочинку).

Рекреаційна діяльність вивчається в рамках рекреалогії і рекреаційної географії.

Рекреалогія - це міждисциплінарна наука про рекреаційні системи, заснована на парадигмах (відчуттях, цілях і звичках) екології людини.

Програма обслуговування - це визначений цикл рекреаційних занять.

Цикл рекреаційних занять - це:

1) взаємозалежне і взаємообумовлене сполучення елементарних рекреаційних занять, що виникають на базі ведучого (основного)заняття;

2) взаємозалежне сполучення різних видів діяльності людей під час відпочинку, що має цільову орієнтацію;

3) програма відпочинку, що дозволяє на основі поведінкових можливостей і зразків реалізувати визначені рекреаційні цілі в конкретних умовах.

Побудова програм по циклах рекреаційних занять припускає спеціалізацію туристичних підприємств по окремих видах рекреації.

Цикли рекреаційних занять поділяються на зимові, літні і позасезонні. Туристичний рух носить сезонний характер. Він виявляється переважно в періоди, коли можна приймати сонячні ванни, купатися, займатися парусным, лижним, ковзанярським чи іншими видами спорту. Існують, звичайно, і позасезонні заняття, до них, в основному, відносяться заняття пізнавального і розважального характеру, однак і вони сильніше виявляються все-таки в кращі сезони.Сезонний спад викликає тимчасове вивільнення робочої сили, якій потрібно знайти на цей період інше застосування, і впливає на розподіл витрат виробництва. За допомогою спеціально розроблених туристичних програм (разом зі знижками) можна залучати в ці періоди додаткових клієнтів, зменшуючи негативний вплив сезонності туризму. Будь-яка туристична програма має план заходів, реалізований для задоволення спеціалізованих і конкретних запитів і інтересів туристів. Це забезпечується правильно і цікаво змодельованим циклом рекреаційних занять .

Цикли рекреаційних занять повинні задовольняти двом фундаментальним вимогам: корисності і індивідуальній привабливості.

Основними видами послуг, що входять майже в будь-яку туристичну програму обслуговування, є:

· проживання;

· дозвільно-розважальні послуги;

· харчування;

· спортивні програми;

· екскурсійне обслуговування;

· курортні послуги;

· транспортні послуги;

· побутові послуги й ін.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...