Главная Обратная связь

Дисциплины:


Мотивація програмного туризмуПрограмне обслуговування, в першу чергу, використовує мотиви і прагнення клієнтів. Природно, що не всі вони можуть бути чітко сформульовані і визначені. Тому при їхньому описі необхідно дотримуватись трохи умовної класифікації, заснованої на мотивації туристів при виборі того чи іншого виду відпочинку чи подорожі.

Мотиви туристів при виборі подорожі можуть бути найрізноманітнішими і залежать від багатьох факторів. Серед них, звичайно ж, і вік, і рівень доходів туристів, і національні особливості, і навіть мода.

Однак серед усього різноманіття мотивів фахівці виділяють найбільш типові, присутні в більшості споживачів на більшості туристичних ринків. На них звичайно ґрунтуються стандартні програми обслуговування, розповсюджені в усьому світі. Це наступні мотиви і пов'язані з ними програми обслуговування:

1. Турбота про збереження здоров'я - у цій групі програм передбачені тури з лікуванням, масажем і іншими процедурами для родин, інвалідів, некурящих чи що кидають курити, тури з оздоровчими видами спорту (плавання, аеробіка, лікувальна гімнастика та ін.).

2. Заняття спортом як засіб психологічної розрядки і підвищення життєвої активності. Сюди входять тури, що дозволяють займатися в період відпустки такими видами спорту, якими більшість людей не мають можливості займатися регулярно протягом року. Це гірські лижі, теніс, гольф, планерний спорт, кінний, вітрильний спорт, серфинг. віндсерфінг, підводне плавання, сплав на байдарках і катамаранах і багато чого іншого.

3 Навчання. Тут можна виділити насамперед вивчення іноземних мов і розмовну практику, що передбачають щоденні заняття, а також інші види рекреаційних занять. Крім того, сюди входять навчання різним видам спорту і професійні програми навчання (менеджмент, маркетинг, економіка й ін.). Невелику групу складають навчальні тури по інтересах (кулінарія, екологія, астрономія й ін.).

4. Можливість для самовираження і самоствердження. Ця група містить у собі так звані пригодницькі тури: висококатегорійні туристичні походи, кругосвітня подорож на теплоході, африканське сафарі, полювання на верблюдах (Ємен, Єгипет) і мотонартах (Фінляндія), підкорення гірських вершин, підводне полювання і різні експедиції.

5 Можливість зайнятися улюбленою справою (хоббі) у середовищі однодумців. Для таких людей існують спеціальні тури для автолюбителів, для "фанатів" і спортивних вболівальників на спортивні змагання, чемпіонати й олімпіади, для віруючих, для колекціонерів і аматорів (наприклад, "Подорож за орхідеями по Азії"), для гурманів ("Сирний тур по Швейцарії" чи "Пивний тур по Чехії") і ін.6 Рішення ділових проблем. Сюди відносяться так звані ділові, конгрес-тури і т.п. Туристична фірма забезпечує культурну і туристично-екскурсійну програму конгресів, організує ділові поїздки з відвідуванням цікавих для клієнтів місць і наданням відповідних послуг (транспорту, розміщення, харчування, конгрес-обслуговування й ін.).

7 Розвага і потреба в спілкуванні з іншими людьми. Це, в основному, подорожі у святкові дні з розважально-пізнавальною програмою.

8. Задоволення цікавості і підвищення культурного рівня. Ці задачі зважуються у всіх названих вище турах, але основну роль вони грають: у пізнавальних турах по знаменитих містах, столицях, історичних і культурних центрах; у театральних турах по знаменитих оперних залах, концертах і балетах; у літературних турах по місцях дії відомих літературних творів і ін.

При виборі програми важливі також економічні розуміння, територіально-кліматичні і багато інших.

Кожен вид туру в залежності від програми має особливу специфіку організації обслуговування туристів, розподілу часу і надання послуг, технології обслуговування туристів. При цьому програма обслуговування будується виходячи з основної мети подорожі. При всій різноманітності варіантів програм дотримується принцип "Ціль подорожі - тип туру".

Якщо не виконується цей основний принцип організації туру, складання програми, то робота приречена на провал, якщо навіть і складається з високоякісних послуг вищої категорії, тому що турист вважає якісним обслуговування тільки тоді, коли ціль його подорожі виконана. Якщо ж він її не досяг (скажімо, їхав поправити здоров'я, а потрапив у гірський похід), то враження його негативні. Отже, попит на таке туристичне обслуговування падає. Те ж стосується і „розмитих” програм, складених з послуг різної спрямованості і тематики, які не відповідають потребам того чи іншого сегмента споживачів.

Будь-яка програма обслуговування повинна бути зорієнтована на конкретного споживача і відповідати його цільовим мотивам.

Цільові програми - це програми, побудовані, виходячи з мети подорожі туристів. Ціль подорожі - важливий аспект орієнтації змісту програми й обслуговування. Цільова орієнтація програми диктує специфіку обслуговування. На ринку представлена величезна кількість цільових програм подорожей, так само як і туристичних цілей. Однак при все зростаючій їхній диференціації існують найбільш розповсюджені цільові програми обслуговування, такі, наприклад, як курортно-оздоровчі, пізнавальні, ділові, спортивні й ін.

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...