Главная Обратная связь

Дисциплины:


Спортивно-оздоровчий туризмОсновним споживачем спортивного-оздоровчого туризму є група споживачів, що складає зі звичайних людей (непрофесійних спортсменів), що бажають під час подорожі займатися обраним видом спорту і доручаючим організацію цього туристичним фірмам і підприємствам.

Обслуговування професійних спортсменів дуже близько до уже розглянутому нами обслуговуванню ділової клієнтури, тому що таких клієнтів обслуговують під час зборів і спортивних змагань, а це вже їхні професійні справи.

Спортсмени-похідники, у свою чергу, не часто звертаються до послуг професійних організаторів подорожей, і все організовують самостійно. Завдяки цьому у нашій країні їх часто називають "самодіяльними туристами". Необхідно відзначити, що є визначений сегмент спортивно-похідних турів, які організовуються для широкого кола споживачів професійними туристичними організаціями.

Отже, спортивно-оздоровчий туризм - для аматорів спорту.

Цей ринок, у свою чергу, також дуже різноманітний. Його складає така група споживачів, як люди, що бажають зайнятися улюбленим видом спорту на відпочинку і на дозвіллі. До таких видів туризму можна віднести: гірськолижний, велотуризм, також драйвінг (автотуризм), рафтинг (сплав на човнах і плотах по гірських ріках), дайвінг (підвідне плавання) і деякі інші. Таким чином, до цієї групи турів відносять спеціалізовані тури, присвячені спортивним заняттям, що виділилися в спеціальні програми, а відповідно й в окремі сегменти попиту.

Пакет послуг на таких турах, звичайно, зорієнтований на визначений вид спорту. Однак існують і загальні вимоги до організації всіх спортивно-оздоровчих турів.

Наявність природно-рекреаційних умов при організації спортивних турів має особливо важливе значення. Так, для гірськолижного туризму необхідна наявність гір із придатними схилами різної складності; для рафтинга - наявність гірських рік із труднопрохідними, але цікавими ділянками, з наявністю нескладних перешкод, можливість зручного закидання і зняття з маршруту і т.д..

Матеріальна база (готелі, транспорт, спортивне устаткування) також повинне бути зорієнтоване на спортивний відпочинок і на визначений вид спорту. Приймаючи туристів на спортивних турах, організатори повинні забезпечити для них можливість використовувати бугельні підйомники, спеціально обладнані траси, а також надати туристичне спорядження.

Розташування. Готелі повинні відповідати типу спортивних готелів. При цьому незайвими будуть послуги відпочинку, що знімають напругу після занять спорту: лазні, сауни, басейни, послуги масажистів і т.п..

На спортивних турах необхідна наявність прокату і продажу спеціального спорядження і спортивного інвентарю для відповідного виду спорту.Екскурсійна програма - невеликого обсягу, по основних визначних пам'ятках. Можливе сполучення экскурсійно-пізнавальных і спортивних програм. Скажімо, велотур із зупинками для огляду визначних пам'яток.

На спортивнооздоровчих турах обов'язково плануються масиви вільного часу для туристів для самостійних занять спортом, шопінгом, для прогулянок і просто відпочинку. Цей масив часу, як правило, з різними варіаціями за видами спорту повинен складати приблизно половину дня (чи половину масиву активного часу).

Харчування- різноманітне, так називаного розважального характеру (відео-бари, танц-кафе, дегустація національних блюд, свята в ресторані - звичайно ж, мається на увазі вечірнє харчування). Як правило, це повний чи напівпансіон.

При організації спортивних турів першою й основною умовою є наявність кваліфікованих і досвідчених інструкторів з відповідного виду спорту, майстрів і кандидатів у майстра спорту для роботи з туристами. Інструктори повинні знати правила безпеки И вміти надавати першу допомогу.

Туристи при обслуговуванні розбиваються на групи досвідчених, менш досвідчених і початківців спортсменів, з кожною групою займається окремий інструктор.

При прийомі на маршрут родин з дітьми організовуються спеціальні дитячі групи, з якими займається окремий, спеціально підготовлений інструктор.

 

Навчальні тури

Навчальні тури - дуже розповсюджений вид туризму, коли під час поїздок турист сполучає відпочинок з навчанням.

У загальному значенні можна виділити три напрямки, чи три ринки навчального туризму:

1) мовно-навчальні тури;

2) спортивно-навчальні тури;

3) професійне навчання.

Мовно-навчальні тури. Тури з вивченням іноземних мов дуже популярні серед клієнтів різних віків -від дітей і їхніх батьків, що купують тури для дітей з метою полегшення вивчення мови, до дорослих підприємців, що цікавляться розмовною бізнесом-мовою для проведення різних переговорів.

Мовні програми розраховані на дітей з 5-літнього віку. Але пропозиції для таких маленьких дітей поки що не мають великого попиту, а от школярів 10-17 років батьки відправляють вчитися набагато охоче. Градація мовних турів за віком наступна: школярі, студенти, дорослі (причому останні складають 10 % усього потоку).

Сполучення мовної підготовки з відпочинком і туризмом у країні досліджуваної мови дає дуже гарні результати. Такі тури організуються в основному в країни, де національними мовами є розповсюджені у світі мови в якості найбільш уживаних - в Англію, США, Францію, Іспанію, Німеччину, Італію, Португалію. Є, звичайно, і виключення, коли англійська мова з успіхом можна повчити в Ірландії, на Мальті і т.д..

Мовні курси можуть бути: інтенсивні і загальні (стандартні); бізнес-курси, підготовка до міжнародних іспитів; курси на канікулах (сполучення розваг з вивченням мови); навчання один на один і в групі; академічні курси, спрямовані на вступ до університету.

Найбільш популярне на сьогоднішній день вивчення англійської мови, потім випливають німецький, іспанський/італійський. Слідом за ними йдуть пропозиції з вивчення французької і португальської мов. Ці мови досить часто вживаються у світі як засоби міжнаціонального спілкування. Рідше, але все-таки зустрічаються пропозиції по вивченню східних мов під час спеціальних турів в Азію - китайського, фарси, японського. Але це скоріше виключення, чим правило. Середня тривалість турів - 2-3 тижня. Мовно-навчальні тури можуть бути індивідуальними і груповими (найчастіше - це групи бізнес-мови, групи школярів).

Основні програми навчальних турів - це навчальні і екскурсіно-пізнавальні. У ряді випадків зустрічаються і спортивні програми (в основному в дитячо-юнацьких турах).

Навчальні програми - спеціальний курс навчання мові в аудиторіях, лінгафонних кабінетах.

Заняття мовою можуть бути організовані на різних рівнях: для початківців, для що удосконалюються і т. д,

Усі програми містять у собі по 2-4 аудиторних години (45 хвилин) занять іноземною мовою в день. Перша половина дня при цьому присвячена вивченню іноземної мови, друга половина дня передбачена для розваг, дозвілля, занять спортом і екскурсій.

Пропонуються також тури з інтенсивним вивченням мови з програмою 20-30 годин мови в тиждень.

Екскурсійно-пізнавальні програми містять у собі вивчення культури і визначних пам'яток країни відвідування, її історії і літератури. Однією з форм навчання може бути відвідування театрів.

У залежності від тривалості туру і місця розміщення туристів у програму можуть бути включені спортивні програми (заняття тенісом, кінним спортом, плаванням, веслуванням на каное і т.д. ). В основному спортивні програми залежать від можливостей тієї школи чи коледжу, на базі яких організується тур по навчанню мові. Серед учнів улаштовуються різні спортивні змагання і вікторини, що також побічно підштовхують їх до мовної практики під час цих заходів. Курси вивчення іноземних мов і заняття спортом - ця форма навчальних турів здобуває усе більшу популярність у світі (особливо серед молодіжної клієнтури).

Групові тури з розміщенням у літніх таборах, кемпінгах, коледжах дозволяють вивчати мову серед своїх однолітків, не занадто відриваючись від звичайного середовища. Тут навчальні програми сполучаються зі спортивними і досуговыми заходами. Це так називані розважально-освітні тури, у яких навчанню звичайно приділяється далеко не головна роль. Цей вид поїздок дуже подобається школярам, коли вони зустрічаються зі своїми однолітками різних національностей і спілкуються з ними досліджуваною мовою.

Розповсюдженою пропозицією є організація мовних турів для бізнесменів. Для дорослої клієнтури основною причиною навчання є необхідність володіння одним чи декількома іноземними мовами. Доросла аудиторія відправляється в подібні поїздки за рахунок своїх фірм і підприємств, індивідуально чи з родиною. Улюбленими турами даної категорії є тури, що сполучать курси по інтенсивній програмі з великою культурною програмою.

Головна особливість підготовки мовно-навчального туру -винятково індивідуальний підхід: школа і навчальні програми підбираються для кожної людини з обліком її мовного рівня, походження, віку.

Організацією мовно-навчальних турів займаються в основному спеціалізовані рецептивні туроператори. Вони укладають договори з місцевими навчальними закладами (університетами, інститутами, коледжами і т.д. ) на використання навчальної бази, роботу викладачів і користування методичними посібниками. Звичайно в рецептивного туроператора по навчальним турах маються договори не з одним, а з декількома навчальними закладами, що надають трохи різні умови навчання й інших послуг (розміщення, дозвілля, спорт і т.д. ), а виходить, і більший вибір для туристів.

Перед початком обслуговування необхідно підготувати методичне забезпечення для видачі туристам: програми навчання, підручники, розмовники, карти міста, путівники досліджуваною мовою. Звичайно цей набір входить у вартість туру.

Розміщення туристівмовно-навчальних турів може бути різноманітним: готелі, гуртожитки при коледжах, навіть турбази. Однак найбільш кращим для індивідуальних туристів є розміщення в родинах місцевих жителів. Це забезпечує "примусову" розмовну практику, а також "проникнення в дух нації". Крім того, розміщення в родинах частіше обходиться дешевше, ніж у готелях. При бажанні старші діти зроблять допомогу по будинку родині, у якій вони живуть, і тоді плата за житло практично зводиться до нуля. Проживання в родині зручніше і навіть безпечніше, особливо для маленьких дітей. А головне - ефективніше у відношенні удосконалювання мови, тому що людині, що навчається приходиться спілкуватися досліджуваною мовою не тільки в школі, але й у родині.

До підбору родин, у яких розміщаються учні, необхідно підходити особливо ретельно. З родинами туроператор укладає спеціальні договори на розміщення туристів, відповідно до яких родина надає туристам окрему кімнату і сніданок (у деяких випадках і вечеря). Проживання дітей у родинах контролюється спеціальними менеджерами. Звичайно ці родини співпрацюють з туроператорами не один рік і мають гарну репутацію і досвід у прийомі дітей.

Рекомендується розміщати тих, що навчаються в родинах по двоє, бажано з різних країн - для стимулювання мовного спілкування (для створення умов, що викликають необхідність спілкування досліджуваною мовою).

Якщо студенти розміщаються в гуртожитках (готелях), варто перевірити, чи є умови для занять.

Якщо тур груповий, то на протязі всього туру з групою туристів повинний працювати керівник групи з направляючої країни, що вільно володіє досліджуваною мовою. Призначає його (за домовленістю з приймаючою фірмою) направляюча сторона.

Групи з вивчення мови повинні складатися максимум з 12 чоловік. Однак з погляду відправлення та й організації транспортних екскурсій більш рентабельні групи по 30 чоловік. Тому при організації навчальних занять великі групи туристів, що приїхали, розбиваються на підгрупи.

Спортивно-навчальні тури. Такі тури також поширені в усьому світі. Серед них можна назвати тури з навчанням грі в гольф, теніс, кінному спорту, серфінгу, катанню на гірських лижах, веслуванні на каное і байдарках, яхтовий, вітрильний спорт, підвідне плавання, водні лижі й ін. На таких турах найголовніше - забезпечення можливості навчитися обраного виду спорту.

Навчальні програми - це заняття обраним видом спорту по спеціальній навчальній програмі під посібником досвідчених інструкторів.

Необхідно розробити графік спортивно-навчальних занять. Як правило, це перша половина дня між сніданком і обідом. При розробці навчальної програми обов'язково звертається увага на дозування навантаження. Після обіду ексурсійно-пізнавальні заходи, вільний час.

Ексурсійно-пізнавальні програми - в основному загального характеру.

Перевагу в масиві часу туристи віддають навчанню і заняттям обраним видом спорту.

На таких турах необхідно надавати туристам додаткові послуги: басейн, сауна, масаж, бари, дискотеки, вечори зустрічей, фестивалі, конкурси - словом, усе, що цікавить туристів на відпочинку.

З туристами повинні постійно працювати інструктори по відповідному виду спорту. Рекомендується також залучати професійних спортсменів і тренерів, послуги яких можуть бути платними.

У завершення туру між туристами можуть бути улаштовані міні-змагання по досліджуваному виді спорту.

Так само як і на спортивних турах, тут необхідно забезпечити для туристів прокат і продаж відповідного спортивного інвентарю і спорядження.

Приваблива для туристів можливість придбання супутніх товарів, одягу, окулярів (підвідних, гірськолижних, солнцезахисних), спеціального взуття і т.д..

Розміщення на спортивно-навчальних турах – в готельних підприємствах, пристосованих для занять і навчання обраному видові спорту. Готелі повинні мати спеціальні спортивні зали і спорудження на прилягаючій території, траси.

При навчанні тенісу при готелі повинні бути корти, прокат тенісного інвентарю і супутніх товарів (костюми, взуття й ін.).

Якщо, наприклад, організується прийом туристів з навчанням кінному спорту, то їх розміщають на спеціальній турбазі, що має стайню, кінні вигули і траси, тренувальні кола і площадки.

Необхідна наявність медичного пункту і можливості надання термінової медичної допомоги в екстрених випадках.

У цілому вимоги до таких готелів ті ж, що і до готелів на спортивних турах.

Крім того, у даний час формуються додаткові ринки на навчальні тури, так називане професійне навчання - навчання менеджменту, маркетингу, комп'ютерним технологіям, туризму, дизайну, готельному господарству, банківській справі, праву - усьому той, на що є попит по навчанню під час подорожей. Це можна назвати звичним словосполученням - "підвищення кваліфікації". Але тільки підвищення кваліфікації під час подорожі за допомогою туристичних фірм.

Сімейний туризм

Цей вид відпочинку може бути дуже різноманітнийі: стаціонарний і мобільний, спортивний і оздоровчий і т.д. Тому і програми можуть бути зовсім різними. Набір їх залежить від тематичної спрямованості туру. Однак наявність серед мандрівників маленьких дітей накладає свої специфічні особливості на вимоги до організації даних турів.

Умовно сімейним туризмом вважають подорожі батьків з дітьми до 11 років.

При виборі місць розміщення, харчування і засобів пересування насамперед необхідно враховувати особливості дитячої фізіології і психології, а також не забувати про інтереси дорослих (їхніх батьків).

По-перше, розміщенняна таких турах необхідно проводити в здорових і екологічно чистих місцевостях, спокійних і озеленених місцях. Крім того, готелі, де будуть розміщатися туристи, повинні відповідати специфічним функціональним вимогам для сімейного відпочинку: 2-3-місцеві номери, система об'єднання номерів, приміщення для дитячих ігор і т.д.

Програми таких турів обов'язково повинні містити заходи для дітей, дорослих, а також спільні заходи. У такі програми входять ознайомлювальні екскурсії, у яких можуть брати участь і дорослі, і діти. Можуть включатися також і окремі екскурсії для дорослих (при наявності послуги по догляду за дітьми). Дуже популярні прогулянки на природу (по лісі, ріці, морю). Добре організовувати екскурсії в зоопарки чи парки відпочинку.

При організації дозвіллєвих програм необхідно також враховувати інтереси дітей і дорослих: організовувати спеціальні дитячі свята (свято ляльок, свято казок), відзначати дні народження дітей, що гостюють у дійсний момент, і т.п. Для цих цілей часто наймається спеціальний персонал, що займається організацією дитячих і спільних програм (аніматори дитячого і сімейного відпочинку). Необхідно передбачити по можливості наявність ігрових площадок і невеликих атракціонів на території, що прилягає до готелю, а також ігрових кімнат на випадок поганої погоди. У той же час не слід забувати про дорослих: організація вечорів знайомств, творчих програм, наявність вечірніх барів, куди можуть піти батьки, уклавши дітей спати. Цікаві також спільні програми: організація художньої самодіяльності, танці для дітей і дорослих і ін.

Спортивні програми на сімейних турах даються у вигляді додаткових послуг (басейни, тенісні корти, тренажерно-спортивні зали). Дуже популярні змагання зі спортивних ігор (футбол, волейбол, "Веселі старти") між дорослими, дитячими і змішаними командами. Проведення спортивних ігор між сімейними командами з врученням символічних призів викликає додатковий інтерес до спортивних програм на таких турах.

Курортні програми для відпочинку даються в залежності від місцевих умов, але є досить популярними.

Організаціяхарчування на сімейних турах має свою специфіку. Раціонально надавати два окремих меню (для дорослих і дітей) з урахуванням їх смаків, а також фізіологічних особливостей. Для дітей харчування звичайне дається 4-разовое: сніданок, обід, легкий полуденок і вечеря. У ряді випадків (для маленьких дітей) організується вечірній кефір чи молоко перед сном. Харчування повинне бути різноманітним, вітамінізованим (овочі, фрукти), а також оптимальним по калорійному складі.

Самою головною функцією обслуговування є створення такої атмосфери відпочинку, при якій родини відпочиваючих можуть почувати себе комфортно, спокійно, і при цьому відпочивати їм цікаво.

Необхідно передбачити всі можливі труднощі, що виникають у зв'язку зі специфікою контингенту:

§ врахування дитячої психології і фізіології - помірний графік екскурсій, деяка дитяча тематика, можливість відпочинку після обіду, 4-разове харчування, можливість прання і прасування дитячої одягу і т.д. ;

§ сполучення інтересів батьків із проблемами організації відпочинку для дітей - організація дитячих кімнат з послугами по догляду за дітьми, коли батьки зайняті своїми справами, розважальні заходи дитячого, загального і дорослого характеру й ін.

 

 

Хоббі-тури

Відповідно до словника "хоббі" означає захоплення. Звідси -хоббі-тур - захоплення під час туру. Інакше кажучи, це можливість зайнятися улюбленою справою в середовищі однодумців під час подорожі (тури для автолюбителів, для спортивних вболівальників, тури для аматорів визначених напоїв чи їстівних продуктів і т.д. ).

Ринок хоббі-турів дуже широкий, тому що велике і різноманітне коло людських інтересів. Однак ринок цей не постійний, тому що з часом інтереси людей змінюються - з'являються нові, можуть утрачатися старі. Крім того, ринок цей вузький і дуже розрізняється по регіонах, тобто в різних країнах попит на хоббі-тури представлений неоднаково. Інтереси в жителів різних країн можуть бути різними. Тому хоббі-туризм відрізняється і по якості попиту в різних країнах. У деяких країнах (скажімо, у Німеччині) великою популярністю користаються спеціальні тури аматорів вина ("Винний семінар на Рейні"), такі тури проводяться й у Португалії для європейських і американських туристів. Великою популярністю на італійському ринку користаються кулінарні тури. В інших країнах яскраво виражений попит на такі види подорожей відсутній. Тому тут особливо важливо постійно стежити за кон'юнктурою ринку і намагатися робити такі тури взаємозамінними.

При організації хоббі-туру необхідно забезпечити туристам можливість зайнятися улюбленою справою. Якщо це відвідування Олімпійських ігор чи спортивних чемпіонатів, то складається визначена програма відвідувань змагань. Якщо тур для аматорів пива, сиру, то організуються дегустації, відвідування заводів і фабрик з виробництва даної продукції, плантацій і виноградників, льохів і складів. Словом, усе те, що може бути цікаво хоббі-туристу.

Дозвілляна таких турах носить розважально-пізнавальний характер з ухилом в аматорські інтереси. Доцільно організовувати зустрічі з місцевими аматорами чи клубами відповідного інтересу.

Головне правило хоббі-турів - групи туристів на такі тури повинні формуватися за принципом однорідності інтересів.

Екскурсійна програма - пізнавального характеру з відвідуванням виставок і навіть фабрик чи заводів (виставка пивних кухлів, дегустація пива на пивному заводі).

Спортивні і курортні програми на таких турах зводяться до мінімуму чи не плануються взагалі.

Розміщення звичайно проводиться в готелях туристичного класу екскурсійного типу.

Харчування –як правило, турпакет включає в себе сніданок. Обід і вечеря можуть бути предбачені екскурсією, або покладено на самостійну програму туриста.

Хоббі-тури, як правило, не мають регулярного графіка проведення, є додатковими, організуються в міжсезоння для більш повного заповнення матеріальної бази чи по окремих замовленнях при виникненні того чи іншого інтересу, попиту.

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...