Главная Обратная связь

Дисциплины:


Опишіть етапи розвитку ринку. Розкрийте суть концепцій маркетингу 

Етапи розвитку маркетингу як науки тісно пов'язані з етапами розвитку ринку та ринкової орієнтацією діяльності фірми. Еволюцію маркетингу необхідно розглядати як результат розвитку ринкових відносин. Концепція маркетингу — задум (підхід) щодо організації маркетингової діяльності,який грунтується на основній ідеї, ефективній маркетинговій стратегії та конкретному інструментарії досягнення визначених цілей.

Основна ідея виробничої концепції (1860-1920) — споживачі надають перевагу дешевим і широко розповсюдженим товарам. Згідно з даним твердженням, головне завдання підприємства полягає в постійному збільшенні об´ємів виробництва продукції та зниженні собівартості одиниці продукції за рахунок економії від масштабів. Тому зусилля підприємства, яке орієнтується на дану концепцію, мають бути спрямовані на вдосконалення виробництва і підвищення ефективності форм та методів розподілу. Виробничу концепцію доречно застосовувати, якщо попит перевищує пропозицію.Класичний зразок виробничої концепції розробив і реалізував Генрі Форд (1863-1947). Суть її полягала у вдосконаленні виробництва автомобіля моделі "Т" з метою зниження його собівартості.

Відповідно до товарної концепції (1920-1930) споживачі віддають перевагу товару, якість, властивості і характеристики якого постійно покращуються. Як правило, реалізація даної концепції призводить до збільшення ціни реалізації продукції. Проте споживачі зацікавлені у купівлі таких товарів, вони роблять свій вибір, орієнтуючись на високу якість товару і погоджуючись платити за неї високу ціну. Прикладом фірми, применяющую товарну концепцію є JVS. Японській компанії вдалося створити дуже якісну, надійну матрицю.

Збутова концепція (1930-1955) полягає в тому, що споживачі не купуватимуть товар даного підприємства, якщо не вживати активних заходів щодо просування товару на ринок і його широкомасштабного продажу. Тому зусилля підприємства з названою концепцією мають бути спрямовані на налагодження ефективної системи збуту. При цьому потрібно точно визначати коло потенційних споживачів, формувати торговельну мережу, роз´яснювати переваги даного товару, впливати на поведінку споживача різними засобами: рекламою, переконливими методами збуту, демонстраціями товару тощо. Збутову концепцію застосовує компанія Данон.

Концепція маркетингу (1955-1980) — Застосування концепції маркетингового підходу дає змогу підприємству виробляти те, що потрібно споживачу, поєднуючи задоволення клієнтів з отриманням прибутку. При застосуванні даної концепції головне, щоб підприємство оперативно реагувало на зміни в запитах споживачів і в стратегії конкурентів. Підприємство повинно розуміти потреби споживача краще, ніж він сам. Представником, що застосовують маркетингову концепцію, є відома компанія AVON.

Концепція соціально-етичного маркетингу (1980 – 1995) орієнтується на задоволення потреб споживача з одночасним поліпшенням життєвого рівня всього суспільства. Концепція соціально-етичного маркетингу виникла під впливом багатьох факторів: збільшення чисельності екологічних організацій, погіршення якості довкілля і зростання уваги до проблем його захисту, обмеженості природних ресурсів. Прикладом соціально-етичної концепції маркетингу можна привести відому в усьому світі косметичну компанію «Ives Rocher». Їх девіз - «Природа - джерело краси». Акцент робиться на високій екологічності косметики.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...