Главная Обратная связь

Дисциплины:


Виявіть суть,опишіть функції оптової торгівлі.Дайте характеристику видам оптових посередниківЕкономічна сутність оптової торгівлі полягає у здійсненні процесу продажу товарів і послуг у сфері товарного обігу з метою подальшого їх продажу кінцевому споживачеві через роздрібну ланку або для безпосереднього виробничого споживання та надання оптовим покупцям послуг.

Основними функціями, які виконує оптова торгівля, є такі:

- надання постачальниками і клієнтами інформації про ринок, конкурентне середовище;

- надання виробниками можливості збуту своїх товарів з мінімальною кількістю контрактів;

- підготовлений оптовий торговельний персонал допомагає виробнику залучати багатьох роздрібних торговців;

- забезпечення клієнтам економії засобів при закупівлі товару більш-менш великими партіями, ділячи їх при подальшому розпродажі;

- забезпечення матеріальної бази для виробників при зберіганні та транспортуванні товарів;

- набір необхідного товарного асортименту, позбавляючи тим самим споживача можливості робити вибір;

- надання фінансової допомоги як виробникам, так і роздрібним торговцям;

- розв'язання проблеми щодо повернення товарів і здійснення знижок на дефектну продукцію;

- бере нас себе ризик за розкрадання товарів, ушкодження під час транспортування та застарілість продукції;

- надання консультативних послуг з питань управління, допомога роздрібній торгівлі для удосконалення її діяльності.

Зрозуміло, що використання однієї або декількох з цих функцій не приведе до істотних змін у діяльності оптовика чи підприємства, тому необхідне об'єднання зусиль оптового торговця та виробника.

Основні типи оптових посередників - це дистриб’ютори, збутові агенти, комісіонери, товарні брокери, консигнатори, повірені, дилери, незалежні оптовики-купці та ін.

Дистриб’ютор отримує виняткове право на закупівлю, зберігання, продаж, визначення переліку товарів і послуг на конкретному ринку.

Дистриб’юторські фірми - це незалежні відносно великі комерційно-посередницькі організації, що мають у своєму розпорядженні свої або орендовані складські площі, які здійснюють збут товарів на основі оптових закупівель за свій рахунок товарної продукції безпосередньо у виробників, завезення її на склад, організацію зберігання та відвантаження (відпуск) покупцям.

Дилер(від англ. dealer - торговець, агент) - це незалежний відносно середній і дрібний підприємець (фізична або юридична особа), що здійснює професійні торгові операції, які полягають у придбанні за свій рахунок у різних продавців (виробників, агентів, дистриб’юторів) оптом товарів, що мають масовий попит, для подальшого перепродажу. Купуючи товари, дилер стає на якийсь час їх власником, а потім перепродує їх від свого імені на будь-якому ринку за певну ціну індивідуальним покупцям у порядку дрібнооптової або роздрібної торгівлі.Комісіонери - це оптові посередники, які здійснюють операції з купівлі-продажу непродовольчих товарів від свого імені, але за рахунок клієнтів (продавців, покупців).

Консигнатори(різновид комісіонерів) - надають послуги суб’єктам товарного ринку, які займаються зовнішньоторговельною діяльністю. При цьому власник товарів (консигнант) передає їх консигнатору для продажу зі складу останнього, тобто надає товар у розпорядження консигнатора на певний час для реалізації.

Агент(від латин, agenlis - діючий) - здійснює дії на товарному ринку, пов’язані з продажем або купівлею товару за рахунок і від імені поручителя на певній території. Сприяючи здійсненню торгової операції, агент сам не стає власником товару навіть тимчасово.

Брокер - фізична особа, зареєстрована на товарній біржі як підприємець, що має договірні відносини з брокерською організацією. Це чистий посередник, що не має в своєму розпорядженні товару навіть тимчасово, і не має серйозних повноважень самостійно вести торгові операції без доручення клієнтів. Брокер не може виступати в ролі покупця або продавця товарів; не є представником сторін в операції; не перебуває в договірних відносинах ні з продавцем, ні з покупцем, а діє на основі їх окремих доручень; одержує винагороду у вигляді комісійних.

Комівояжер — це збутовий посередник, який за дорученням підприємства не тільки продає, а й доставляє товар покупцю.

Джобер- це оптовий продавець, що займається постачанням промислових товарів у великі продовольчі магазини, або ж це біржовик, укладає угоди за свій рахунок.

Організатор - це оптовий посередник, який під час транспортувань товару приймає ризик на себе і набуває на неї право власності на цей період. В основному організатори працюють на ринках лісу, вугілля, будівельних матеріалів, зерна.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...