Главная Обратная связь

Дисциплины:


Силовий розрахунок приводуСиловий розрахунок приводу полягає у визначенні обертальних моментів на валах. В загальному випадку обертальний момент визначається за формулою

, Н×м (3.24)

де – вихідна потужність на валу, кВт; – частота обертання вала, хв-1.

Розглянемо розрахунок обертових моментів на валах для обох варіантів.

Для однопотокового приводу (рис. 3.1 а) визначають чотири обертальні моменти:

- на валу електродвигуна:

, Н×м (3.25)

де – потужність, споживана від електродвигуна, що визначається за формулою (3.3), кВт; – частота обертання двигуна з урахуванням ковзання, хв-1.

- на швидкохідному валу редуктора:

, Н×м (3.26)

де – обертальний момент на валу електродвигуна, визначений за формулою (3.25); – передатне число клинопасової передачі, що визначається за формулою (3.17); ‑ ККД клинопасової передачі (табл. 3.1); – ККД відцентрової муфти (табл. 3.1).

- на тихохідному валу редуктора:

, Н×м (3.27)

де – обертальний момент на швидкохідному валу редуктора, визначений за формулою (3.26), Н×м; – передатне число циліндричної зубчастої передачі (одноступінчастого редуктора), визначене за формулою (3.15); – ККД циліндричної зубчастої передачі (табл. 3.1).

- на вихідному валу ланцюгової передачі:

, Н×м (3.28)

де – потужність на вихідному валу привода, кВт; – частота обертання вихідного вала приводу, хв-1.

 

Для двопотокового приводу (рис. 3.1 б) визначають обертальні моменти:

- на валу електродвигуна:

, Н×м  

де – потужність, споживана від електродвигуна, що визначається за формулою (3.3), кВт; – частота обертання двигуна з урахуванням ковзання, хв-1.

- на ділянці І тихохідного вала клинопасової передачі:

, Н×м (3.29)

де – потужність першого потоку, кВт; – частота обертання тихохідного вала клинопасової передачі, хв-1.

- на тихохідному валу двоступінчастого циліндричного редуктора:

, Н×м (3.30)

де – потужність на тихохідному валу редуктора, кВт; – частота обертання тихохідного вала редуктора, хв-1.

- на проміжному валу редуктора:

, Н×м (3.31)

де – обертальний момент на тихохідному валу редуктора, визначений за формулою (3.30), Н×м; – передатне число тихохідного ступеня, визначене за формулою (3.20); – ККД циліндричної зубчастої передачі тихохідного ступеня редуктора (табл. 3.1).

- на швидкохідному валу редуктора:

, Н×м (3.32)

де – обертальний момент на проміжному валу двоступінчастого редуктора, визначений за формулою (3.31); – передатне число швидкохідного ступеня редуктора, визначене за формулою (3.20); – ККД циліндричної зубчастої передачі тихохідного ступеня редуктора (табл. 3.1).- на ділянці ІІ тихохідного вала клинопасової передачі:

, Н×м (3.33)

де – обертальний момент на швидкохідному валу редуктора, визначений за формулою (3.32), Н×м; – ККД ланцюгової муфти (табл. 3.1).

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...