Главная Обратная связь

Дисциплины:


Орієнтовний розрахунок валів приводуПерший етап конструювання приводу – розроблення ескізного проекту, що потребує визначення міжосьових відстаней, діаметрів і ширини шківів, зубчастих коліс і розмірів черв’яків. Виконуючи ескізний проект, визначають розміщення деталей передач, відстані між ними, орієнтовні діаметри ступенів валів, вибирають типи підшипників і схеми їх установки.

Під час виконання проектного розрахунку на початковому етапі відомі лише деталі, що розміщуються на валах та діючі зовнішні навантаження у вигляді обертових (крутних) моментів, які передаються валами. Внутрішні навантаження (реакції в опорах, моменти згину в перерізах валів) на даному етапі невідомі, оскільки невідомі відстані між опорами, що не дає можливості виконати розрахунок валів на втомну міцність та визначити довговічність підшипників кочення.

А тому діаметр валів на початковому етапі розрахунку визначають у характерних перерізах за умовою міцності на кручення.

Діаметри вихідних кінців валів для перерізів, у яких діє тільки крутний момент визначають за формулою:

, мм, (6.1)

де – обертовий (крутний) момент, Н·м, визначений для однопоточного і двопоточного приводів, відповідно, за формулами (3.25; 3.26 і 3.27) і (3.28; 3.29; 3.31 і 3.32); – допустиме напруження на кручення, МПа. В цьому випадку для сталевих валів МПа. Менші значення беруть для швидкохідних валів, більші – для тихохідних.

В інших випадках, наприклад, у конструкції проміжного вала двоступінчастого циліндричного редуктора, немає перерізів, які зазнають тільки деформації кручення. Між опорами вал зазнає згин у всіх перерізах, а ділянка вала між зубчастими колесами додатково скручується. А тому діаметр вала під зубчастим колесом також оцінюють з умови міцності на кручення за тією ж формулою (5.1), беручи заздалегідь знижене допустиме напруження МПа.

Крутний момент , Н·м, визначається за формулою (3.31).

Величини, розрахованих за формулою (5.1), діаметрів валів округляють до цілих чисел, керуючись рядом нормальних лінійних розмірів у відповідності з ГОСТ 6636-69: 20; 22; 25; 28; 32; 36; 40; 45; 50; 56; 61; 71; 80.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...