Главная Обратная связь

Дисциплины:


РОЗДІЛ 5. КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІТема 5.1. Законодавча влада в Україні

Самостійна робота

Закон України «Про статус народного депутата України» від 17.11. 1992 №2790-XII.

 

Ключові слова та терміни:народний депутат, депутатський мандат, несумісність, припинення повноважень, депутатська етика, депутатське посвідчення, права та обов’язок.

Конституційно-правовий статус народного депутата України визначений Конституцією України та Законом України „Про статус народного депутата України” і являє собою сукупність його прав, обов’язків, відповідальності.

Відповідно до Конституції України народний депутат здійснює свої повноваження на постійній основі. Потрібно визначити, які саме повноваження передбачені для нього Законом і що, все таки, може стати підставою дострокового припинення повноважень народного депутата.

У свою чергу держава гарантує народному депутатові забезпечення необхідними умовами для здійснення ним депутатських повноважень, до яких відносять депутатський імунітет та інші привілеї (які? порядок їх використання).

Але, народний депутат має певні обмеження своєї депутатської діяльності (несумісність з іншими видами діяльності) та може нести передбачену даним Законом України відповідальність. Визначте умови її застосування та види. Отже, студент повинен розкрити систему ознак, що складають правовий статус народного депутата і відповідають ЗУ ”Про статус народного депутата” від 17.11.1992 року.

 

Індивідуальна робота

Характеристика основних положень Закону України «Про вибори народних депутатів» від 17.11.2011 р. № 4061-VI.

Ключові слова та терміни:депутати, пропорційна система, мажоритарна система, виборче право, виборча система, виборчий процес, суб’єкти виборчого процесу, виборчі округи, виборчі дільниці.

Вибори на сьогодні є ключовою процедурою у формуванні вищих органів державної влади та представницьких інститутів місцевого самоврядування. Загальне, рівне і пряме виборче право, вільне і таємне волевиявлення громадян України на виборах народних депутатів України є конституційною основою правового регулювання виборчого процесу. Загальне, рівне і пряме виборче право, вільне і таємне волевиявлення громадян України на виборах народних депутатів України є конституційною основою правового регулювання виборчого процесу.

Вибори депутатів здійснюються за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою, тобто 225 депутатів обираються за пропорційною системою у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (далі - загальнодержавний округ) за виборчими списками кандидатів у депутати (далі - виборчі списки) від політичних партій (далі - партії), а 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах (далі - одномандатні округи). Виборчі блоки уже не можуть брати участь у виборах. Одна і та ж особа може балотуватися одночасно і по мажоритарному округу і за партійним списком (ст. 1 ЗУ «Про вибори народних депутатів»).

Рекомендована література : [2,5-10,11-13,21,43,44,65,71]

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...