Главная Обратная связь

Дисциплины:


Поточна ситуація та тенденції її розвиткуОсновою виробництва азбестоцементних підприємств з виготовлення покрівельних матеріалів – листів азбестоцементних хвилястих (шиферу) – є азбест. На підприємствах України встановлено близько 45 ліній з виробництва азбестоцементних листів (шиферу). Потреба в покрівельних листах в Україні тісно пов’язана з будівельним сектором, а також розбудовою великої кількості малоповерхових будинків, складських приміщень тощо. Серед покрівельних матеріалів, які використовуються, шифер складає близько 70%. Тривале і значне за обсягом застосування азбестоцементного шиферу в Україні, безумовно, пов’язане як з багаторічним досвідом його використання, так і з високими якісними характеристиками самого виробу.

Лідером на українському ринку покрівельних матеріалів є шифер. Наразі він займає близько 60-70% ринку. При цьому 75-80% усього шиферу виробляється в Україні. Популярність шиферу пояснюється його відносною дешевизною, недоліками є його токсичність (у склад шиферу входить азбест). Прямими конкурентами виробників шиферу є підприємства, які реалізують металочерепицю, бітумну черепицю та «єврошифер», які щороку збільшують частку ринку, що зумовлено поступовим переорієнтуванням споживача на більш сучасні покрівельні матеріали. Попит на покрівельні матеріали формується як з потреб нового будівництва, так і з необхідності проведення капітальних і поточних ремонтів, на сьогодні практично 70% покрівлі будівель та споруд потребують невідкладного капітального ремонту з використанням нових технологій.

До початку економічної кризи в Україні ринок покрівельних матеріалів показував стабільне зростання на рівні в 30% щорічно. За даними експертів ринку покрівельних матеріалів України, у зв’язку з кризовими явищами в економіці країни, попит на покрівельну продукцію у 2009 році знизився у середньому на 25%. В результаті чого посилилась конкуренція між виробниками продукції. В умовах скорочення обсягів імпорту та підвищення цін імпортної продукції збільшився попит на вітчизняні покрівельні матеріали.

Скорочення ринку також пов’язано з високим ступенем залежності ринку будівельних матеріалів від стану будівельної галузі країни в цілому. В свою чергу кризовий стан будівельної галузі обумовлено практично відсутнім кредитуванням галузі комерційними банками, для поліпшення ситуації необхідне поновлення банківського кредитування.

У І півріччі 2010 року спостерігається поступове відновлення попиту на основні види продукції ринку покрівельних матеріалів. На думку фахівців ринку, у поточному році можливе подальше переміщення попиту на покрівельну продукцію у бік приватного будівництва за рахунок необхідності проведення поточних ремонтів, добудови існуючих об’єктів, а також уповільнення темпів зниження обсягів капітального будівництва. Виходячи з ринкової ситуації, а також в умовах низьких темпів відновлення купівельної спроможності, у ІІ півріччі 2010 року спостерігалося подальше посилення конкуренції та головним фактором при виборі покрівельних матеріалів залишається ціна продукції і на даний момент.За даними директора з маркетингу Балаклійського шиферного комбінату, Сергія Доронкіна, реалізація азбестоцементного шиферу в минулому році збільшилась на 3 %. При цьому в структурі матеріалів для скатних дахів частка азбестоцементного шиферу склала 74% (62 млн м²). На даний момент такий покрівельний матеріал як азбестоцементний шифер поступово потіснять з ринку покрівельних матеріалів такі матеріали, як: метало черепиця, бітумні хвилясті матеріали, бітумна черепиця, керамічна черепиця та інші.

Опис продукції

Специфікація Шифер 8-ми хвильовий Шифер плоский
Товщина 5,5 5,8 5,8
Розмір, мм (ширина, довжина) 1750х1130 1750х1130 3000х1500 2000х1500 1000х1500
ГОСТ 30340-95 18124-95
Область використання Влаштування покрівель, опорядження стін, огородження балконів Будівництво фасадів, внутрішнє опорядження будівель
Маса, кг 24,75 26,1
Площа, м² 1,9775 4,5 1,5
Висота хвилі Шаг хвилі  
Зосереджене навантаження kh 1,5  
Міцність на згин, МПА
Щільність, г/см3 1,6 1,6
Водонепроникність  
Морозостійкість
Гарантія, років 30-50 років 30-50 років
               

Переваги продукту

- Довговічність: термін служби азбестоцементних листів складає 30-50 років

- Легкість монтажу: встановлення шиферу можливе без участі спеціалістів

- Піддається ремонту: можна заміняти окремі листи, не потрібно змінювати всю покрівлю, якщо вона не потребує повного ремонту

- Високі показники міцності, морозостійкості та вогнестійкості

- Естетичність: на сьогоднішній день виробники азбестоцементних листів здатні запропонувати різноманіття кольорів свого товару.

Основною перевагою азбестоцементних листів є їх дешевизна. Сьогодні, в умовах кризи, не кожен українець може собі дозволити європейські види покриттів, та різноманітні види черепиці, тому шифер займає основну частину ринку покрівельних матеріалів.

Ціна продукту:

Ціна продукту має бути нижчою за середньо ринкову, але не нижче за допустиму для підприємства, щоб покривати затрати на виробництво

Середні ринкові ціни:

1 умовна одиниця хвильового листа 50 грн

1 умовна одиниця плоского листа 112 грн

1 умовна одиниця кольорового листа 98 грн

1 умовна одиниця потоншеного листа 87 грн

Ціни, що пропонує «Київський шиферний завод»:

1 умовна одиниця хвильового листа 46 грн

1 умовна одиниця плоского листа 105 грн

1 умовна одиниця кольорового листа 92 грн

1 умовна одиниця потоншеного листа 80 грн

Таким чином, прибуток від виробництва за 2014 рік складе:

5 млн * 46грн = 14 млн $

3млн * 105грн = 20 млн $

2млн * 92 грн = 12 млн $

2млн * 80 грн = 10 млн $

Загальний прибуток від виробництва = 56 млн $

 

 

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...