Главная Обратная связь

Дисциплины:


ДОСЛІДЖЕННЯ КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩАУ 2012 році та у І кварталі 2013 року основними підприємствами в Україні, які займаються реалізацією шиферу азбестоцементного, є заводи-виробники: ТОВ «Балаклійський шиферний комбінат», ТОВ «Краматорський шифер», ТОВ «Київський шиферний завод», ТОВ ПКФ «Біолог», «Донцемент». Шиферною продукцією на українському ринку займаються компанії, що реалізують покрівельні, тепло-ізоляційні та інші будівельні матеріали. В Києві крупних компаній налічують близько 5, по всій Україні – не більше 30.

Ринок покрівельних матеріалів в Україні практично сформований. Нині частка вітчизняної «хвилястої» продукції складає 80%, імпорт – відповідно 20%. На ринку покрівельних матеріалів спостерігається конкуренція. Виробникам шиферу «заважають» черепиця і так званий євро шифер, які щороку відвойовують певну частку ринку.

На думку фахівців, незважаючи на присутність на нашому ринку різноманітних покрівельних матеріалів, більшість вітчизняних споживачів для покрівлі вибирають азбестоцементний шифер.

Це пов'язано в першу чергу з тим, що це недорогий і один з найвідоміших покрівельних матеріалів. Лист азбестоцементного шиферу можна придбати в середньому від $ 1,5 до $ 2,5 за 1 м2. До того ж сучасний азбестоцементний шифер буває вже не тільки сірим, а має й іншу кольорову гаму, з високою стійкістю барвників.

Другий вітчизняний матеріал «Биолайн» за вартістю не набагато дорожче, азбоцементного шиферу, однак, за своїми характеристиками набагато його перевершує. Досить сказати, що міцність матеріалу «Биолайн» в 10 разів вище, ніж у азбоцементних листів.

За оцінками операторів, середня ціна 1 м2 євро-шиферу коливається від $ 4 до $ 4,8 в залежності від виробника (середня вартість хвилястих покрівельних матеріалів наведені в таблиці).

Практично всі імпортери пропонують споживачу і необхідні додаткові приналежності до шиферу. Це різні цвяхи, ущільнювачі, карнизи і т.д. Розрахунок, за них проводиться окремо.

 

 

Розміри листа (м) Розміри хвилі (мм) Вага листа (кг) Вартість 1 м2($)
Шифер азбестоцементный
Середньо-хвильові — 1,5-2,5 х 1,13 150/40 22-31,7 залежить від розміру від 1,5 до 2,5
«Биолайн» — Україна
2,0 х 0,87 103/27 від 7,0
«Металопласт» — Україна
0,72 x 1,70 0,122 х 37 4,3 кг/м2 від 4 до 4,6
0,72 х 2,56
0,72 х 3,42
ONDULINE (Ондулін) — Франція
2,0 х 0,95 95/38 6,4 від 3,8 до 4.8
ONDURA (Ондюра) - США
2,0 x 1,02,0 х 1,25 100/35104/ 35 7,48,1 від 3,3 до 4,3
GUTTA (Гуттаніт) — Швейцарія
2,0 x 1,06 76/30 3 кг/м2 від 4,5
AQUALINE (Аквалайн) — Бельгія
2,0 х 0,92 92/35 5,8 від 3,7 до 4,5

Імпортна продукція. Кілька років тому на українському ринку з'явилися нові для наших співвітчизників імпортні покрівельні матеріали, що представляють собою бітумні хвилясті листи. За зовнішнім виглядом ці покрівельні матеріали нагадують наш вітчизняний азбестоцементний шифер, тому часто подібні матеріали в побуті і називають єврошифер. Для його виробництва використовується бетонізована целюлоза, спресована в один або кілька шарів. Технології виготовлення єврошиферу досить складні, їх не порівняти ні з одним видом покрівельних матеріалів: вакуумне просочення, вакуумна відкачка кисню, глибоке гідрофобізування. Один тільки невеликий завод по виготовленню єврошиферу коштує близько $ 50 млн. Тому в світі небагато компаній, що займаються виготовленням такого шиферу. Такі заводи є в США, Польщі, Бельгії, Німеччини, Франції, а також Туреччини та Малайзії. Серед різновидів єврошиферу присутніх на українському ринку фахівці називають ONDULINE (Франція), GUTTA (Швейцарія), ONDURA (США) та ін.За оцінкою фахівців, кардинальних змін очікувати не слід. Ряд виробників традиційного азбестоцементного шиферу, працюють над тим, щоб розширити асортиментний ряд своєї продукції, новими, більш сучасними матеріалами. Якщо це відбудеться, то обсяги імпорту зменшаться.

За оцінками фахівців, в Європі від шиферу споживачі все частіше відмовляються. Наприклад, у Польщі ринок шиферу практично вичерпав себе, обсяги продажів цього матеріалу останнім часом тут значно зменшилися. Багато підприємців дотримуються думки, що Україна повторює шлях Польщі, а по сему цілком можливо, що попит на шифер впаде і в нашій країні. Але це відбудеться, за різними оцінками, не раніше, ніж через 5-6 років.

СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН

«Київський шиферний завод» планує реалізувати свою продукцію на регіональному та державному ринках. У минулому році обсяг продажів азбестоцементних листів сягнув 62 млн м2 по Україні. Комбінат на данній момент займає 9% ринку та планує зайняти частку ринку в 15%, тобто виготовляти 9,3 млн м2 продукції в рік.

Складатимуть 6% не вже існуючі продукти, що пропонує компанія, а нові, такі як кольоровий хвилястий шифер та потоншений шифер. Подібні нововведення потребують закупівлі нового обладнання та додаткового навчання працівників. Планується за перше півріччя 2015 року провести курс навчання для робітників та перейти на автоматизоване керування процесом виготовлення продукції, таким чином скоротити необхідну кількість зайнятих працівників на лінії виготовлення.

Загальні витрати на нововведення враховуючи нове обладнання та перехід на більш автоматизоване виробництво складуть 500.000 $

МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН

«Київський шиферний завод» пропонує високоякісний товар, маючи низьку собівартість продукту комбінат встановить нижчі на 10-15% ціни за середньо ринкову ціну. Таким чином, маркетингова стратегія полягає у тому, що виробник пропонує великий вибір товару, серед якого нові, естетично привабливі будуть особливо привертати увагу, а невисокі ціни дозволять розширити ринок споживачів.

Переваги продукції:

1. Низька ціна

2. Висока якість

3. Великий вибір товару

4. Виробник пропонує нові види товару: кольоровий шифер та потоншений шифер.

На галузевий ринок покупців планується залучити середньостатистичного українця, який орієнтується на знайомі види товарів, невисокі ціни, але мі також пропонуємо гідну якість, довговічність та естетичність продукту. Окрім роздрібної торгівлі зі складу планується співпрацювати з великими будівельними компаніями України, для останніх буде встановлено оптові ціни.

Основним засобом просування продукції буде реклама. Розрахунок витрат на рекламу:

Реклама на телебаченні, канал «1+1» - 1.000грн (2 рази на добу, 3 місяці)

Реклама на радіо «ЛЮКС ФМ» - 400 грн (3 рази на добу, 6 місяців)

2 рекламні розтяжки в центральній частині міста – 4.000грн за 1 місяць (6 місяців)

Загальна вартість витрат на рекламу за 6 місяців: 249.600 грн.=16 тис $

Стратегія рекламної кампанії: так як комбінат вже відомий на ринку азбестоцементних листів та зарекомендував себе як надійний виробник, не варто застосовувати жорстку пропаганду. Рекламні оголошення будуть виходити на центральному каналі країни двічі на день, що дозволить закріпитись у пам’яті глядачів, та закріплять враження реклама на радіо та біл-борди в центральних районах міста.

ПЛАН ВИРОБНИЦТВА

Адреса заводу: м. Київ вул. Фрунзе, 102. Будівля заводу не потребує ремонту, реставрації та інших будівельних робіт, тому орендна плата залишається сталою.

Орендна плата – 62.000 грн./місяць = 3992 $

Орендна плата за рік = 7984 $

При виготовленні шиферу якість отриманого матеріалу залежить від ряду факторів:

- Кількісне співвідношення цементу та азбесту

- Рівномірність розподілу волокон азбесту в цементі

- Товщина подрібнення азбесту

Хороші показники по перерахованим параметрам забезпечують міцність та довговічність шиферу.

У нашій країні ще недавно шифер виготовлявся за застарілим безпрокладочним методом, але зараз багато вітчизняних виробників також перейшли на сучасні технології.

Крім використання прокладок, українські виробники також освоїли технологію фарбування шиферу, що дозволяє не тільки істотно поліпшити декоративні характеристики матеріалу, але і підвищити загальну опірність зносу.

Для виконання міцного фарбування застосовуються силікатні або фосфатні фарби, після покриття якими підвищується опір матеріалу до впливів вологи, сонця і різних механічних впливів. Також треба зважати на те, що підприємство не використовує азбест з амфібіолової групи, що є шкідливим для здоров’я людини, а надає перевагу хризотил-азбесту. Ця сировина не є шкідливою, але, тим не менш, працівники мають зважати на заходи безпеки та працювати виключно в безпечних умовах, захищаючи дихальні шляхи.

Автоматизація виробництва створить можливість безпечної роботи працівників.

Склад лінії обладнання виробництва шиферу:

Пристрій, що дістає сировину з пульпи, відокремлюючи більшу частину води (24 м / хв)

Формування полотна: видаляє воду, що залишилася і очищає поверхню полотна від домішок

Формування заготовки: формує заготовку для підготовки до пресування (60 об / хв)

Пристрій, що приймає заготовки: знімає заготовку з формовання заготовки і направляє її в пресувальник (16 м / хв)

Пресувальник: формує пресування шиферу з заготівлі (20 м / хв)

Підтримувач тиску: збільшує тиск на шифер після пресування (12 м / хв)

Обрізувач країв: обрізає шифер до встановленого розміру (6 м / хв)

Пристрій, що складає готовий продукт: складає готовий шифер

Змішувач: змішує сировину з водою

Вентилятор: використовується з пристроєм для складання для подачі повітря

Вакуумний насос: використовується з формуванням полотна для видалення води

Роздільник води: ємність для розділеної води (2 м³)

Транспортери: переміщення шиферу (10 м, 24 м / хв)

Постачальник хризотил-азбестуТОВ КФ "ИНКРАФТ"

Постачальник цементу – ТОВ «ЕМА-ЦЕМЕНТ»

Постачальник фарби для кольорового шиферу – ТОВ «Домановский»

За 2013 рік потужність виробництва склала:

Хвильовий шифер – 5 млн умовних плиток

Плоский пресований шифер – 3 млн умовних плиток

Необхідна потужність підприємства:

Хвильовий шифер – 5 млн умовних плиток

Плоский пресований шифер – 3 млн умовних плиток

Кольоровий шифер –2 млн умовних плиток

Потоншений шифер – 2 млн умовних плиток

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПЛАН

На заводі сформовано керівний склад , що не потребує конструктивних змін. Робітники, що працюють безпосередньо в цехах потребують перерозподілу та підвищення кваліфікації в зв’язку з відкриттям нової лінії виробництва та автоматизацією процесу виготовлення продукції.

На сьогоднішній день на лінії виробництва хвильового шиферу працює 16 людей, на лінії виробництва плоского шиферу також працює 16 людей, відкривши дві нові лінії виробництва ( 1. Кольорового шиферу 2. Потоншеного шиферу) підприємство буде потребувати по 8 працівника на кожну, взявши до уваги автоматизування виробництва можна звести кількість робітників до 8-ми на кожну лінію. Таким чином, комбінат не потребує нових кадрів. Перед тим, як відкрити нові лінії виробництва та модернізовані старі, треба провести навчання та підготовку кадрів та залучити консультантів.

Підготовка до переходу на автоматизований вид роботи буде проводитись 5 робочих днів у 5-ти годинному режимі. Підготовка працівників до відкриття нових ліній виробництва буде проводитись наступні 5 днів також у 5-ти годинному режимі.

Затрати на підвищення кваліфікації персоналу:

2 групи людей (по 16 чоловік в кожній) – на кожну групу 1 інструктор

5 годин інструктажу – 2.000 грн. 5*2.000=10.000грн

Затрати на 2-х інструкторів – 20.000грн.

Затрати на перекваліфікацію персоналу:

4 групи людей (по 8 чоловік в кожній) – на кожну групу 1 інструктор

5 годин інструктажу – 2.000 грн. 5*2.000=10.000грн

Затрати на 2-х інструкторів – 40.000грн.

Загальні затрати на навчання (10 днів) – 60.000 грн = 3,8 тис $

Заробітна плата:

32 працівники на лініях виробництва 5.000 грн на кожного працівника

Всього на підприємстві працює 100 чоловік

Загальні витрати на заробітну плату становитимуть 38 тис $ в місяць

Витрати на заробітну плату в рік 456 тис $

 

ФІНАНСОВИЙ ПЛАН

Затрати постійні:

Затрати на оренду в рік 7984 $

Заробітна плата в рік 456000 $

Водопостачання2 315 $

Обслуговування обладнання за рік 24000 $

Забезпечення електроенергією за рік 4173 $

Затрати на сировину на 1 хвилястий лист:

Азбест – 35,2 грн (3,75кг)

Цемент – 13,8 грн (21,25 кг)

Всього = 49 грн

Затрати на сировину на 1 плоский лист на 20% більші = 54 грн

Затрати на фарбу на 1 лист = 23 грн

Загальні витрати на сировину 51 млн $

Затрати тимчасові:

Загальні затрати на навчання 3800 $

Затрати на рекламу 16000 $

Затрати на нове обладнання500000 $

Прибуток:

Чистий прибуток за рік 56млн $(без врахування затрат на сировину)

Прибуток з врахуванням витрат на сировину 5 млн $

Прибуток з вирахуванням постійних затрат складатиме 3,985,728 $

Податок на прибуток 20% = 797,145 $

 

«Київський шиферний завод» потребує кредит у 400.000 $ для закупівлі нового обладнання та автоматизації виробництва. Кредит буде виданий банком під 12% річних.

Власник заводу інвестує у проект модернізації власні кошти в розмірі 150.000$.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...