Главная Обратная связь

Дисциплины:


Практичне завдання №2Тема: Створення макету сайту в програмі Adobe Photoshop.

Мета роботи: Навчитися створювати макету сайту та набути елементарних навиків роботи з програмою Adobe Photoshop.

Завдання:створити макет сайту в програмі Adobe Photoshop.

Теоретичні відомості

Перш ніж створювати сторінки в HTML-редакторі, потрібно зробити макет майбутньої сторінки. Макет – це основа верстки, той каркас, на якому збираються елементи сторінки та інформаційне наповнення. Його можна попередньо створити на листі паперу або відразу в графічному редакторі, це залежить від звички та досвіду дизайнера.

Навіщо потрібний макет сторінок сайту? Макет дозволяє створити цілісну картину елементів сторінки, єдність та відчуття неподільного образного ряду. Макет впорядковує структуру сторінки, робить її зручною та зрозумілою сприйняття. Іноді, макетом сайту називають готовий зверстаний шаблон сторінки сайту.

Перш ніж почати створення макету, необхідно визначити кількість принципово різних сторінок у майбутньому сайті.

Якщо перша сторінка сайту зовні дещо відрізняється від решти сторінок, тоді створення макету для сайту зводитися до планування однієї сторінки і єдиного шаблону, за яким будуть створено всі внутрішні сторінки. Всі сторінки майбутнього сайту повинні бути виконані в єдиному стилі, хіба що компоновка текстової області на головній сторінці може бути дещо складнішою, ніж у внутрішніх. Для такого сайту створюють один-два макети.

Якщо перша сторінка сайту суттєво відрізняється від внутрішніх, або сторінки розділів також різняться за наявності різних типів матеріалів. Тоді, звісно потрібно створення кількох макетів для одного сайту, причому стилістично схожих між собою.

Веб-сторінка фактично розглядається як набір прямокутних блоків, які складаються в певному порядку. Завдання макетування полягає у гармонійному розташуванні різноманітних текстових та графічних блоків майбутньої сторінки.

За сталими традиціями інформація розподіляється наступним чином:

1.В верхній частині сторінки (шапка, хедер, header) містяться:

· Логотип.

· Заголовок.

· Слоган.

· Телефон.

· Вибір мовної версії.

· Меню навігації (по сайту).

2.В середній (основній) частині сторінки:

· Меню навігації по тематичних розділах сайту.

· Основна інформація.

· Зображення, банери.

3.В нижній частині сторінки (підвал, футер, footer):

· Копірайти.

· Адреси, телефони.

· Лічильники і банери.

· Додаткове меню навігації (по сайту, по розділах сайту).

Модульна сітка

Модульна сітка є набором невидимих ліній, вздовж яких розташовуються елементи сторінки. Це полегшує розміщення даних в документі, забезпечує візуальний зв'язок між окремими блоками і зберігає цілісність дизайну при переході від однієї сторінки до іншої.При цьому, зазвичай, дані розташовуються по колонках, тому при плануванні структури сторінки вживають терміни одно, двох, трьохколонна структури.

Спочатку макет сторінки розробляють на листі папери. Це дозволяє, не витрачаючи багато часу, швидко зробити серію нарисів і вже з них обрати відповідний ескіз. Згодом, за допомогою графічного редактора робиться повноцінне зображення.

При розгляді найбільш поширених модульних сіток, в поясненнях будуть застосовані схематичні значки.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...