Главная Обратная связь

Дисциплины:


Зробіть свої новини важливимиЄ декілька способів, якими ЗМІ можуть скористатися для того, щоб позитивно передати вашу точку зору чи висвітлити проблему. Використовуючи ЗМІ, треба вміло визначати, що є новиною, а що - ні. Іноді, якщо новина істотно впливає на життя багатьох людей, рішення приймати просто. Це - "тверді" новини. Якщо такого впливу немає, новина потрапляє у розряд так званих "м'яких новин" чи, можливо, новин сфери загальнолюдського інтересу. Такі новини можна побачити на останніх сторінках газет і почути по завершенні теле- та радіопередач. Вони можуть бути цікавими або нецікавими, і навряд чи впливають на життя людей. Важливо, щоб ви об'єктивно оцінювали свої новини і вони були своєчасними та вартими довіри.

Щоб зробити ваші новини привабливішими для ЗМІ, ви можете подати їх під місцевим кутом зору і цим посилити їх значущість для аудиторії. Наприклад, замість повідомлення у

 

 

прес-релізі про те, що "Організація МГО зустрінеться у вівторок з керівництвом місцевої громади з метою обговорення планів щодо реконструкції історичного будинку..." краще написати "Організація МГО проведе зустріч з мером Петром Петровим і членами міськради у вівторок увечері, щоб обговорити плани реконструкції 300-річного будинку останнього Гетьмана на головній вулиці... ". Можна піти далі і надати інформацію про те, чому саме цей будинок має таке історичне значення та чому для міста важливо взяти участь у проекті. Ви повинні підкреслити незвичні аспекти, щоб допомогти ЗМІ по-новому висвітлити цю проблему. Приміром: "Після завершення пропо­нованої реконструкції у будинку буде розміщено музей Геть­мана та офіси молодіжних громадських організацій".

Є ще низка дрібниць, які ви можете використати, щоб краще висвітлити вашу діяльність у ЗМІ. Запропонувавши цікаві фото- та відеоматеріали, ви зможете значно розширити висвітлення вашої програми у ЗМІ.

Отже, ви повинні подавати ЗМІ те, що має для них певну цінність, є предметом їхньої уваги і може бути переданим широкій аудиторії. Якщо ж ви постійно будете телефонувати їм про проблеми, які не цікавлять ЗМІ, то ви їх просто налякаєте і створите собі і своїй організації репутацію тих, хто не вартий уваги. Коли ж настане такий момент, коли у вас справді буде цікава інформація, вони можуть не сприйняти її через вашу попередню репутацію. ЗМІ можуть бути примхливими, але до них треба ставитися чесно й відкрито. Хоча, враховую­чи специфіку роботи ЗМІ у вільному суспільстві, не може бути будь-яких гарантій, що ваші зусилля принесуть вам те, на що ви розраховували.

Знання принципів роботи ЗМІ є важливою перевагою для вашої організації. Знаючи, що деякі радіостанції просто "крутять" музику і не транслюють новин чи спеціальних програм, ви можете не звертатися до них і цим зекономите багато часу й зусиль. Поінформованість про те, які саме газети зацікавлені у висвітленні місцевих новин із життя громади, а особливо про терміни здачі матеріалів, надзвичайно важлива, коли виникає 

 

потреба в опублікуванні матеріалу про роботу вашої організації. Більшість великих газет мають кореспондентів, які спеціалізуються на окремих темах, наприклад, пишуть про спорт, місцеві новини, бізнес та економіку тощо. Знаючи напев­не, до якого із кореспондентів звернутися, ви можете досягти успіху в опублікуванні своїх матеріалів.

Якщо великі чи загальнонаціональні ЗМІ не беруться висвітлювати ваші новини чи акції, то основним джерелом публічної інформації про них можуть стати регіональні та місцеві невеликі газети і радіостанції. Часто великий попит на висвітлення у провідних ЗМІ призводить до того, що менш важливі новини витісняються на останні сторінки чи навіть не потрапляють до газети взагалі. В усіх регіонах країни є численні малі тижневики і щоденні газети, які можуть опублікувати повідомлення про ваші новини і забезпечити вам набагато важ­ливіше висвітлення, ніж великі національні ЗМІ.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...