Главная Обратная связь

Дисциплины:


Переміщення людей за первісних та античних часівВ історичній перспективі туризм можна розглядати як продовження традицій різних видів подорожей. Подорож - це переміщення людей у ​​просторі та часі. Історія туризму досягає корінням в глибоку давнину, тому що з подорожами тісно пов'язаний процес пізнання людиною навколишнього світу.

Первісні люди вели кочовий спосіб життя в пошуках територій з сприятливими умовами. Це сформувало знання географії та астрономії, навику орієнтування, пристосованості до постійної зміни місця розташування, використання тварин як транспортним засобам, будівництву візків, колясок, плотів, човнів. У духовній і матеріальній культурі багатьох народів (ескімосів Північної Америки, аборигенів Океанії, Удегей Північної Азії тощо). збереглися унікальні етноспецифічні риси пристосованості до кочового способу життя, далеких подорожей.

Розвиток рабовласницьких держав, обміну і торгових зв'язків вимагали достовірної інформації про країни, їх населення та звичаї, тому виросли кількість подорожей, розширилася їх географія в Європі, Азії та Африці. Єгиптяни, фінікійці, греки і римляни регулярно робили далекі морські та сухопутні подорожі у військових, торговельних, пізнавальних і навіть розважальних цілях.

Перше історично зафіксоване подорож древніх єгиптян по Середземному морю здійснено в 27 в.в. до н.е. за наказом фараона Снофру.

У 1501-1479 рр.. до н.е. відбулося легендарне подорож єгипетської цариці Хатшепсут до країни Пунт (сучасна Сомалі) за прянощами і золотом.

Похід аргонавтів датується 13 в.в. до н.е., а описані давньогрецьким сліпим співаком Гомером мандри троянців і Одіссея - відповідно 12 в.в. до н.е.

За велінням єгипетського фараона в 6 в.в. до н.е. відбулося відоме подорож фінікійців навколо Африки.

У зв'язку з початком проведення Олімпійських ігор (у 789 р. до н.е.) в античному світі переміщення активізувалися. У Древній Греції поширилися театри, з'явилися приватні та державні публічні лазні і купальні, готелі 3 типів: катагогії, пандокеї, таверни. У 335-324 рр.. до н.е. - О. Македонський здійснив свій похід до Індії.

У Римі зростання чисельності "дозвільного класу" і розширення географічних границь імперії додали подорожам небачені масштаби. У 4 в.в. до н.е. - 3 в.в. н.е. будується мережа доріг (близько 100 тис. км) для поштового зв'язку і подорожей, на яких з'являються готелі для патриціїв (мансіонес) і плебеїв (стабулярії), таверни.

Взагалі, в Римській імперії були поширені освітні подорожі до Греції та Єгипту. Греком Антіпаром з Сідону (2 ст до н.е.) складено одне з перших описів семи чудес світу.

Римлянам належить ідея організації кліматичних лікувальних курортів, одним з яких вважався Єгипет. Широку популярність отримав курорт Байі (на березі Неаполітанської затоки). Там знаходилися вілли Юлія Цезаря і Нерона. Археологами виявлені римські терми і бальнеологічні споруди, в тому числі - на березі Чорного моря, в Помпеях. На думку деяких дослідників, вони були перевершені лише в XI столітті. Під час правління імператора Адріана в 2 в.в. до н.е. в Римі була створена Академія кулінарного мистецтва.У 166 р. до н.е. в Китай прибули посли римського імператора Марка Аврелія Антонія, це поклало початок виникненню Великого шовкового шляху з Китаю до Середземномор'я.

В епоху античності були накопичені перші систематизовані наукові знання.

За враженнями Геродота від подорожі до Єгипту, Сицилію і Північне Причорномор'я в 455-447 рр.. до н.е. була написана знаменита "Історія" в 9-ти томах.

У II в.в. до н.е. китайським "батьком історії" Сім Цянем були написані "Історичні записки".

І в.в. до н.е. - Відбулася подорож Стратона, автора сімнадцятітомної "Географії".

ІІ в.в. н.е. позначилося значним науковим відкриттям - єгипетським ученим Птолемеем була створена геоцентрична модель Всесвіту.

У ІV в.в. н.е. - Жив Микола Мірлікійській, архієпископ р. Світи в Лікії (Мала Азія), якого вважали православним покровителем мандрівників.

Велике переселення народів, падіння Римської імперії, політична нестабільність і економічний спад стали причиною згортання перших туристичних починань в Європі.

У країнах Сходу також накопичувалися значні наукові знання і досвід подорожей, розвивалися заклади харчування та розміщення (караван-сараї).

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...