Главная Обратная связь

Дисциплины:


Структура індустрії туризмуТуризм як окремий вид подорожей має чіткі обмеження, характеристики і величезна кількість визначень в понятійному плані. Це категорія, яка відчуває сильний вплив економіки і характеризується дуалізмом (двоїстістю) внутрішньої природи явища, тому що туризм - це й особливий масовий вид подорожей, і діяльність щодо організації та здійснення цих подорожей.

Відзначимо, що:

а) значна частина обмежень в поняттях носить чисто економічний характер, зумовлений місцем туризму в сучасному суспільстві;

б) самі визначення служать цілям і принципам міжнародної туристичної статистики;

в) враховуються вимоги уніфікованого міжнародного розуміння суті категорій, які підлягають статистичної оцінки та порівняння.

Основні ознаки туризму як самостійної галузі такі:

 спеціалізована матеріально-технічна база;

 специфічні природно-антропогенні ресурси;

 унікальність вироблених послуг та технології обслуговування;

 висока суспільна значимість, у т.ч. економічна, соціальна, політична.

Туристична галузь - взаимоувязанная система підприємств, організацій, підприємців, що надає туристам всі необхідні для подорожі послуги, роботи і товари. У сфері туризму діють кілька типів підприємств:

- Організатори туризму (оператори та агенти);

- Перевізники;

- Готелі та інші засоби розміщення;

- Підприємства громадського харчування;

- Культурно-видовищні та розважальні заклади;

- Підприємства банківської сфери;

- Підприємства страхування;

- Підприємства інформації та реклами,

- Заклади спеціалізованого туризму: лікувальні, освітні, спортивні.

Ці організації повинні комплексно здійснювати свою діяльність і надавати споживачам роботи, товари та послуги, необхідні і достатні за кількісними, якісним і асортиментним показниками. Європейські фахівці з туризму поділяють систему підприємництва на дві частини. (Див. таблицю 5.1.).

 

Табл. 5.1. Схема підприємництва в туризмі

 

Розглянемо знвчення понять основних складових системи підприємництва в туризмі.

1. Туризм - специфічні, чисто туристичні форми підприємництва, до яких належать туристичні агентства та туроператорські компанії, а також підприємства, які спеціалізуються на організації похідних турів, сафарі і так далі

2. Індустрія розміщення - всі види підприємництва в галузі розміщення: готелі, туристичні бази, пансіонати, вілли і ін

3. Індустрія харчування - індустрія, яка включає всі види підприємств, які надають послуги харчування під час відпочинку і подорожі (ресторани, кафе, бари, кейтерінг тощо).

4. Транспорт - всі види транспортних підприємств, які надають послуги перевезення,: авіакомпанії, залізничні компанії, автотранспортні підприємства і круїзні компанії.5. Індустрія розваг - підприємства, які займаються організацією дозвілля та розваг туристів,: шоу-бізнес, тематична парку та атракціони, екскурсійні організації, театрально-концертні, спортивні підприємства та ін.

6. Гіди-екскурсоводи - люди, які займаються специфічним видом туризму, - екскурсійного підприємництва, пов'язаного з підготовкою та проведенням екскурсійних заходів, а також з супроводом туристів під час відпочинку і подорожі.

7. Індустрія послуг - підприємства, які представляють туристично-супроводжуючі послуги,: прокат автомобілів, перукарні, салони краси, салони фітнесу, пральні, хімчистки і ін.

З 90-х років на туристичний ринок стрімко увійшов вид підприємництва, обумовлений розвитком науки і техніки, міжнародних зв'язків, інтенсифікацією інформаційного простору. Активно використовуються глобальні комп'ютерні мережі (ГКР)-для бронювання та резервування: авіа-, залізничних квитків, готельних номерів, вибору і покупки турів тощо; вони пов'язують суб'єктів туристичного ринку.

 

26. Організатори туризму: тур оператори та турагенти;

"Туристичні оператори - юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг, а також посередницька діяльність із надання характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на Туроператорська діяльність ". [13]

Туроператор - туристичне підприємство, яке займається,:

 вивченням попиту на турпродукт (маркетингова діяльність);

 розробкою туристичних маршрутів і комплектацією турів;

 укладає договори з готельними, транспортними підприємствами, закладами харчування, розваг тощо;

 забезпечує їх функціонування, організовує рекламу;

 розраховує в відповідності з діючими нормативами і затверджує в установленому порядку ціни на тури;

 продає тури турагентам і споживачам.

Туроператорів класифікують таким чином:

а) багатопрофільні і спеціалізовані. Багатопрофільні туроператори (масового ринку) - найбільш поширений тип, вони продають пакети на популярні курорти, а перевезення туристів здійснюється чартерними або регулярними рейсами. Туроператори спеціалізованого сегмента ринку спеціалізуються на наданні послуг певного напряму (певна країна, регіон, вид туризму);

б) внутрішнього і зовнішнього ринку. Туроператори внутрішнього ринку (місцеві) продають турпакети в країні проживання, тобто організують тури по своїй країні. Туроператори зовнішнього ринку (виїзні) продають турпакети в різні країни. Вони організують різні послуги для закордонних туроператорів;

в) ініціативні і рецептивні. Ініціативні туроператори - це оператори, які відправляють туристів за кордон або в інші регіони за домовленістю з приймаючими (рецептивними) операторами або прямо з постачальниками послуг. Рецептивних туроператори - це туроператори на прийомі, тобто ті, які комплектують тури і програми обслуговування в місці прийому і обслуговування туристів, використовуючи прямі договори з постачальниками послуг. Це чиста форма туроперейтинга.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України" Про туризм "," туристичні агенти- юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб'єктів підприємницької діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на турагентську діяльність ". [13]

Турагент - це підприємство-посередник, реалізатор туристичного продукту туроператора, який працює безпосередньо на туристичному ринку. Турагент отримує за свою діяльність комісійну винагороду (7-15% від вартості туру). Основними завданнями турагента є накопичення та поширення інформації про всі види відпочинку, а також організація продажу турів. Турагенції бувають багатопрофільні і спеціалізовані, а також можуть діяти як транспортно-туристичні агентства та відділи реалізації при туроператорах.

У реальному туристичному підприємництві часто зустрічається змішування функцій, що характерно для туристичного ринку. Фірма може виступати в одних випадках як рецептивний туроператор, а в інших - як ініціативний, ще в інших - як турагент з продажу готових турів, сформованих стороннім туроператором.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...