Главная Обратная связь

Дисциплины:


Транспорт та перевезення у туризміСистема перевезень, включаючи пішохідне переміщення туристів, визначається рівнем технічного прогресу і формується на основі використання:

- Гужових видів транспорту (тварин);

- Наземних механічних засобів пересування (велосипед, автобус, автомобіль, залізниця);

- Водних засобів пересування (човни, плоти, річкові та морські надводні та підводні суду);

- Повітряних засобів пересування.

Транспортні послуги займають істотну частину в структурі вартості туристичних послуг - від 10% до 60%. Основні види транспортних послуг це:

- Трансфер - доставка туристів по турцентрами;

- Перевезення туристів на далекі відстані;

- Перевезення за екскурсійними маршрутами;

- Вантажні перевезення для шоппінг-Турів;

- Перевезення, яка є основним елементом туру, часто місцем ночівлі та харчування.

Вибір основного транспортного засобу залежить, в першу чергу, від дальності подорожі

Залізничний транспорт історично дуже активно сприяв розвитку туризму. Перевагами залізничного транспорту є нижчі тарифи, розгалужена система знижок, проїзних квитків тощо, що дозволяє подорожувати за значно нижчими цінами.

Потяги поділяють за категоріями: приміський, пасажирський, швидкий, швидкісний. Крім того, є поїзди рейсові, що направляються за встановленим маршрутом і чітким графіком, і позарейсові - чартерні (туристичні) і вивізні (до певної події). Категорії вагонів є такі: сидячий, плацкарт, купейний, спальний, вагон-ресторан, поштовий.

Найбільш відомі туристичні поїзди в світі це: "Східний експрес" (Париж-Стамбул), "Блакитна стріла" (Лондон-Париж), "Червона стріла" (Москва-Владивосток).

Автотранспорт - транспорт загального додатка, він економічний і доступний широким верствам населення. Крім того, сезонність при організації автотурів не грає таку велику роль, як в інших поїздках. Найчастіше цей вид транспорту використовується для таких послуг:

- Трансфери;

- Маршрутні перевезення автобусами;

- Організація подорожей на особистих авто;

- Оренда автомобілів туристами для особистого користування.

Авіатранспорт - це найшвидший і зручний вид транспорту при переїздах на далекі відстані, він дозволяє розширити географію подорожей, скоротити її термін на користь частоти (зростання короткострокових турів на далекі відстані), має привабливий для туристів сервіс. У літаках виділяють класи обслуговування: економічний, бізнес, перший, VIP.

У світі налічується понад 1300 авіакомпаній, 1 тис. аеропортів, які за рік обслуговують близько 1, 5 млн. чол. Міжнародними перевезеннями займається понад 430 авіакомпаній. Найбільшими у світі є такі компанії, як "Delta air lines", "Pan American", "Air France", "Lufthansa", "British airways", "Аерофлот".Водний транспорт (річковий, морський) має свої переваги: ​​високий рівень комфорту, великий обсяг одноразової завантаження, можливості реалізації різних видів туризму (пізнавальний, бізнес-туризм, навчальний, шоп-туризм тощо) і цілей, повноцінний відпочинок, повний комплекс життєзабезпечення . Недоліками можна вважати невисоку швидкість пересування транспортних засобів, високі тарифи, обмеження мобільності, схильність деяких людей до "морської хвороби".

Туристична подорож морем або річкою на борту спеціального пасажирського судна, як правило, з заходом в порт, називається круїз. Круїз включає комплексне обслуговування на борту: проїзд, проживання, харчування, розважальні заходи та ін, це дорогий вид відпочинку, вартість 1 туродня становить від $ 200. Однак круїзний туризм - сектор, який найбільш динамічно розвивається. Основними круїзними регіонами є: Середземне море, Карибський басейн, навколо Європи і Скандинавії, Сінгапур і Майамі. На світовому ринку діє близько 60 туроператорів круїзного туризму, найбільшими з яких є "Carnival Cruise Line Corporation", "Royal Caribbean Cruise".

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...