Главная Обратная связь

Дисциплины:


Заклади розміщення, їх види, значення у туризміРозміщення - найважливіший елемент туризму, основне джерело прибутку для туристичного центру чи підприємства. Кількість місць в засобах розміщення в перерахунку на 1тис. жителів - головний показник розвитку туристичної галузі, а інтенсивність завантаження готельних номерів визначає ефективність діяльності турпідпріємств та місцевої адміністрації щодо залучення туристів. У нормі ці показники складають 20 готельних місць на 1000 жителів і 60% завантаженість на рік.

Засобами розміщення туристів є будь-які об'єкти, які надають туристам епізодично або регулярно місце для ночівлі (див. табл. 5.5.)

У міжнародній практиці прийнята стандартна класифікація засобів розміщення туристів, розроблена експертами СОТ, за якої всі засоби розміщення поділяють на 2 категорії: колективні та індивідуальні

Колективний засіб розміщення - це будь-які об'єкти, що епізодично або регулярно надають туристам місце для ночівлі в кімнаті чи якомусь іншому приміщенні, проте число номерів, що в є йому, перевищує визначений у кожній країні мінімум; всі номери в даному підприємстві повинні бути під єдиним керівництвом, згруповані в класи і категорії відповідно з устаткуванням і передбачуваними послугами. До колективних засобів розміщення відносяться:

- Готелі та аналогічні засоби розміщення;

- Спеціалізовані заклади;

- Інші підприємства розміщення.

Готелі мають такі ознаки:

- Складаються з номерів, кількість яких перевищує певний мінімум, мають єдине керівництво;

- Номери згруповані в класи і категорії відповідно з послугами, наявного обладнанням і стандартів країни;

- Надають різні послуги, перелік яких не обмежується щоденної заправкою ліжку, прибиранням номери і санвузли;

- Не входить у категорію спеціалізованих закладів.

Аналогічні заклади включають пансіонати і мебльовані кімнати, туристські гуртожитки та інші засоби розміщення, які складаються з номерів і надають обмежені готельні послуги.

Спеціалізовані заклади - крім надання послуг розміщення виконують ще яку-небудь іншу спеціалізовану функцію. Це оздоровчі заклади, табори праці та відпочинку, конгресовий центри і так далі

Інші колективні засоби розміщення надають обмежені готельні послуги, вони можуть складатися не з номерів, а являти собою одиниці типу "житла", "майданчики для кемпінгу", колективні спальні приміщення (гуртожиток) чи.

Індивідуальні засоби розміщення - це власне житло (квартири, вілли, особняки, котеджі, які використовуються відвідувачами-резидентами, в тому числі і апартаменти таймшера, кімнати, орендовані в приватні особи, приміщення, надані безкоштовно родичами або знайомими).Віднесення до тих чи інших засобів розміщення визначається законодавчими актами та нормативними документами кожної країни.

Отже, готель - підприємство, яке складається з номерів, кількість яких перевищує мінімум (7-10), які згруповані в класи або категорії відповідно з послугами та стандартами країни. У світі в 1998 р. налічувалося 350 тис. комфортабельних готелів, 14 млн. номерів, 26 млн. місць. Кожні 20 років кількість готельних номерів зростає на 3-4%.

Класифікація готелів - складна наукова і практична проблема. Основними критеріями класифікації є розмір готелі, цільовий ринок, рівень сервісу. За розмірами готелі бувають малі (100-150 номерів), середні (150-400 номерів), великі (400-1000 номерів), гіганти (більше 1000 номерів).

Класність готелю за рівнем сервісу визначається відповідно до державних стандартів кожної країни і позначається зірками, брильянтами тощо. Як правило, виділяють такі класи: люкс, І клас, економклас, готелі з обмеженим сервісом, хостели.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...