Главная Обратная связь

Дисциплины:


Розваги та атракції в туризмі, особливості організації дозвіллєвої діяльностіВідпочинок - невід'ємна частина соціальної, економічної та духовного життя нації. Це також один з основних компонентів індивідуальної та групової поведінки особистості. Повноцінний відпочинок вносить в життя баланс і гармонію, сприяє розвитку особистості, згуртуванню колективу. Англійське слово відпочинок - "recreation" - визначається в словниках як "відродження до нового життя, відновленню".

Отже, відпочинок - це вільний час, який використовується людьми для того, щоб відновити свої сили, зняти стрес. Відпочинок може бути активним чи пасивним, індивідуальним або колективним.

Історія дає нам величезну кількість прикладів прямого зв'язку між збільшенням години відпочинку, підвищенням його якості та розвитком цивілізації. Як зазначав Джон Ф. Кеннеді, фундаментальної істиною є те, що повноцінний відпочинок необхідний для культурного, морального і духовного процвітання нації. Завдання ефективного та конструктивного використання вільного часу вимагає подальшого розвитку всіх національних і місцевих ресурсів індустрії відпочинку.

Індустрія розваг та відпочинку виступає як самостійна, відносно відокремлений ланка економічної системи, яке залучає значні матеріальні, фінансові, трудові ресурси. Її мета - створення умов для відпочинку і розваг, тобто сукупності явищ, від наявності яких залежить процес розваги. Тому підприємства індустрії розваг характеризуються специфічними технологіями, системами управління, результатами діяльності, організацією праці персоналу.

До індустрії розваг відносять підприємства, основна діяльність яких пов'язана із задоволенням потреб людини в розвагах - цирк, зоопарки, атракціони, ігротеки, парку відпочинку, кінотеатри, спортзали, бібліотеки, тематична парку та ін

Як показує світова практика, у розвитку індустрії розваг беруть активну участь не тільки комерційні підприємства, але й державні заклади різного рівня, громадські, студентські, молодіжні, армійські, доброчинні організації, творчі спілки, організації, які об'єднують інвалідів, спеціальні групи населення.

Процеси розваг здійснюються як у природному, так і в штучно створеному середовищі.

Існує величезна кількість розважально - оздоровчих заходів культурного устремління (відвідування музеїв, театрів, бібліотек, пам'яток історії і природи), спортивної орієнтації (тренування, участь у змаганнях, походах, прогулянках), розважального характеру (атракціони, національна парку, стадіони, клуби і тому подібне). До основних характеристик розважально - оздоровчих заходів варто віднести:

- Добровільний вибір людиною виду розваг;

- Попередню підготовленість особистості до споживання розваг;- Часта зміна розваг;

- Необмежений перелік видів розваг, комбінування розваг з іншими заняттями (наприклад, відпочинок плюс розвага, спорт і розвага, розвага і навчання тощо);

- Періодичність споживання розваги (присвячених до життєвому циклу людини, річного, тижневого, добового циклу).

Організатори туризму детально вивчають мотиви рекреаційної діяльності та пропонують туристам максимум можливостей для активного, веселого, розважального, а, іноді, і азартного відпочинку в процесі туристичної поїздки, яка створює певний імідж туристичного продукту. Попит на розважальні послуги залежить від величини і традицій використання вільного часу, а також рівня доходів населення. Продукуються і нові види відпочинку, що вдало використовують досягнення науки і техніки (наприклад, дайвінг, віндсерфінг, дельтапланеризм, джампінг тощо), інтелектуальні та екзотичні розваги. Як правило, всі види відпочинку відразу вказують у рекламних проспектах і буклетах. Так, готелі і заміські клуби повідомляють про наявність різноманітних спортивних майданчиків, гімнастичних залів, соляріїв, басейнів, кіноконцертних залів тощо. Відзначимо, що для активних та екстремальних розваг висувають особливі вимоги щодо безпеки туристів, їх спортивної форми та витривалості. Пасивні види відпочинку, які не вимагають значних фізичних зусиль, доступні масовому туристу, пенсіонерам, дітям, інвалідам: це відвідування театрів, виставок. музеїв, вивчення ремесел, гра на музичних інструментах, пізнавальні ігри, настільні ігри, в т.ч. карти, шахмати, нарди, шашки тощо

Відвідання національних і тематичних парків - одне з улюблених занять сучасних туристів. Щороку їх налічують більш ніж 272 млн. Перший національний парк був створений в Канаді в 1885 році - Національний парк Банфф в районі мальовничої гірської вершини. Зараз лише в США діє 367 національних парків.

Поєднання архітектури, ландшафту, одягу персоналу, виставок, сувенірів і особливих страв створює незабутні враження у відвідувачів тематичних парків: Діснейленд (Каліфорнія, Флорида, США), "Підводний світ" (США), "Велика Америка" (США), "Перлини світової архітектури "(Німеччина), Європейський Діснейленд (Франція).

Найважливішими сучасними проблемами вивчення розважальних послуг є:

1. Створення адекватних моделей індустрії розваг для формування позитивних ціннісних орієнтацій, підвищення дієвості соціальної політики.

2. Індустрія розваг ряду країн перетворена у вигідну сферу вкладення капіталу з коротким періодом окупності. Розвинена конкурентоспроможна мережу підприємств забезпечує людині великий добровільний вибір конкретної форми і способу розваги. При цьому важливо бачити різницю між пристосуванням індустрії розваг для потреб людини, "м'яким" керівництвом споживанням і корисливим маніпулюванням свідомістю людей.

3. Сучасне життя характеризується прискореним ритмом, нагнітанням стресів, емоційної неврівноваженістю людей. Відхід від реалій повсякденного життя, розслаблення людини є важливими ціннісними орієнтаціями індустрії розваг.

4. Незалежно від того, розважається одна людина або в компанії, розвага виступає в якості індивідуального блага, відповідно значну частину розваг людина має вдома, у вузькому колі. У цьому зв'язку цілеспрямоване розвиток індустрії розваг винне бути "запрограмований" на подолання і компенсацію негативних наслідків роз'єднаності людей.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...