Главная Обратная связь

Дисциплины:


Специфіка міжнародного туризмуМіжнародний туризм - систематизована і цілеспрямована діяльність підприємств галузі туризму, пов'язана з наданням туристських послуг і туристського продукту іноземним туристам на території певної країни (в'їзний туризм) і подорожуваннями осіб, що постійно проживають в певній країні, за кордон (виїзний туризм).

В'їзний туризм - це подорожі в межах країни тих осіб, що не проживають в країні постійно.

Виїзний туризм - це подорожі осіб, що постійно проживають в одній країні з певною метою в іншу країну. Звичайно країни зацікавлені в розвитку в'їзного туризму, оскільки це привертає в країну валютні ресурси, стимулює економічну активність. Фірми, які займаються розвитком в'їзного туризму, мають назву рецептивних (приймаючих) фірм.

Залежно від змісту і цілей міжнародну туристичну діяльність можна класифікувати таким чином. Подорожі з метою розваги і відпочинку складають основу міжнародного туристичного обміну. На їх частку припадає більше половини всього попиту. Вони об'єднують оздоровчі, пізнавальні, любительські, спортивні поїздки. Підвищеним попитом у населення користуються поїздки до моря.

Діловий туризм охоплює поїздки із службовою метою без отримання доходів за місцем відрядження. Діловий туризм включає участь в з'їздах, виставках і міжнародних салонах, конференціях, наукових конгресах і т.д. Діловий туризм підрозділяється на бізнес-поїздки, конгресно-виставковий та інсентив-туризм (поїздки, якими фірми нагороджують своїх працівників за високі показники в роботі) [8]. Діловий туризм у тій або іншій формі існує вже давно (в США, наприклад, він розпочався більше сто років тому, в Європі - в 1950-і рр.), але особливий розвиток його відбувся тільки в 1990-х рр. Ще в 1970-х рр. фахівці Всесвітньої асоціації центрів міжнародної торгівлі дійшли висновку, що темпи економічного зростання і бізнес-привабливість країни прямо залежать від рівня розвитку в ній ділового туризму. Статистика показує, що сьогодні кожна четверта туристична поїздка в світі відбувається у зв'язку із службовою необхідністю. І хоча ділові мандрівники в загальному світовому турпотоці складають всього 20- 25%, на них припадає до 60% загального обороту туристичної індустрії.

Діловий туризм давно визнаний всім цивілізованим світом як перспективний і прибутковий бізнес. Освітній туризм - поїздки з метою отримання освіти за кордоном.Екологічний туризм забезпечує поїздки в природні території, заповідники, що особливо охороняються, з дослідницькою і промисловою метою. Екологічний туризм допускає поєднання активного відпочинку з дикою суворою природою. Виділяють чотири види екотуризму: науковий туризм; тури історії природи; пригодницький туризм; подорож в природні резервати [7, c. 86]. Релігійний туризм - це паломництво і релігійний туризм екскурсійно-пізнавальної спрямованості. Паломництво розуміють як «мандри людей для поклоніння святим місцям» Це свого роду «релігійна практика» в країнах з релігійними традиціями. До екстремального туризму відносять різноманітні тури, - пригодницькі подорожі, відвідування екзотичних місць, вулканів, островів, водоспадів і ін..

Отже існує багато різновидів міжнародного туризму, кожен з яких має ряд характерних особливостей. Міжнародний туризм розвивається надзвичайними темпами, створюються нові його види, нові тури для того, щоб вразити туристів. Проте, серед усіх видів та підвидів міжнародного туризму - найактивніше сьогодні розвивається екстремальний туризм.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...