Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема 4. Наказне провадження. 6 страницаЗАДАЧА № 4.Зубов Г. та Зубов В. звернулися до місцевого суду Київського району м. Донецька з позовною заявою на незаконні дії Шевченка А., який, на їхню думку, незаконно отримав будинок у спадщину від їх батька. В якості третьої особи на стороні відповідача Шевченка А. виступила мати Зубових. На захист своїх прав Зубови Г. та В. просили суд залучити до участі у справі свідків (сусідів) Шилова О.П. та Дубова А.В. Суд розглянув справу та запропонував матері Зубових виступити в суді в якості третьої особи, що заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.

Чи буде у матері Зубових в цьому випадку цивільна процесуальна правоздатність? Визначте коли, де та між ким саме виникнуть цивільні процесуальні правовідносини? Визначте хто з перелічених осіб має цивільну процесуальну правоздатність? Дайте обгрунтовану відповідь.

Задача № 5.Громадянин Гульонов подав позов до суду з вимогою до колишньої дружини Змеюкіної про визнання за ним права власності на 1/2 зведеного ними будинку. Враховуючи вартість будинку, Гульонов сплатив судовий збір у розмірі 2000 грн. В процесі розгляду справи з’ясувалося, що позивач лише брав участь у добудові та ремонті будинку, тому суд визнав за ним право лише на 1/3 будівлі. Витрати по сплаті судового збору суд стягнув на користь позивача з відповідачки.

Чи правильне рішення суду ?

ЗАДАЧА № 6.Мурзалієв вільно володіє українською мовою. Його запросив до суду в якості перекладача Джафаров. Але підписувати процесуальні документи після закінчення судового розгляду Мурзалієв відмовився, мотивуючи тим, що працює безоплатно з поваги до Джафарова. Тоді суд вилучив Джафарова із залу судового засідання і зробив попередження Мурзалієву за дії перекладача Джафарова, а також запропонував Мурзалієву залучити до участі в суді свідків, які підтвердять законність дії суду, а якщо вони не прийдуть до суду, то на підставі ст. 94 ЦПК зробити привід свідків.

Прокоментуйте дії суду.

ЗАДАЧА № 7. В травні 2012 року громадянин Іванов, мешканець м. Макіївка відпочивав з друзями на березі ставка. Роздягнувшись, він пирнув у воду і не виринув. Всі розшуки, в т.ч. розшуки його тіла на дні ставка командою водолазів, результату не дали.

В жовтні 2012 р. його дружина вирішила звернутися до суду з заявою про визнання чоловіка безвісно відсутнім.

Чи підлягає дана заява розгляду в суді? Якому суду підсудна дана справа? Судом в якому складі вона буде слухатись? Який, на вашу думку, в наведеному прикладі застосовується вид підсудності?

ЗАДАЧА № 8.Позивач Комаров подав позов про поділ кімнати. Відповідач - домоуправління - представив суду висновок інспектора про технічну неможливість поділу спірної кімнати. Оскільки у справі вияснилась заява позивача про призначення експертизи, то суд вирішив признати висновок інспектора як висновок експерта.Чи правильно поступив суд? Для встановлення яких фактів призначають експерта? У чому відмінності між висновком експерта і показаннями свідка?

ЗАДАЧА № 9.Кулікова подала позов до суду на Вороніна про встановлення батьківства і стягнення аліментів на дочку Юлію посилаючись на те, що була з відповідачем у близьких стосунках: більше року він приходив до неї у гуртожиток, що можуть підтвердити її подруги Шимко та Малишева. За висновком судово-акушерської експертизи вона завагітніла у період зустрічей з відповідачем, а за висновком судово-біологічної експертизи батьківство відповідача щодо його дитини не виключається. Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що хоча й мав з позивачкою близькі стосунки, батьком бути не міг, оскільки у момент зачаття перебував у відрядженні.

Які факти підлягають доказуванню? Які факти має доказувати кожна сторона? Які засоби доказування можуть бути використані у цій справі? Визначте поняття доказів та засобів доказування, дайте їх класифікацію.

ЗАДАЧА № 10.Губов звернувся до місцевого суду з позовом про поновлення на роботі на посаді комірника заводу державного підприємства «Уран» у зв'язку з тим, що його було звільнено на підставі рішення дирекції підприємства. Свою незгоду він мотивував тим, що він не мав стягнень. Суддя відмовив у прийнятті позовної заяви, посилаючись на те, що ця справа непідвідомча суду, а повинна була розглядатися у міністерстві, якому підпорядковане державне підприємство.

Чи підпадає ця справа під юрисдикцію суду? Чи правильне рішення виніс суд відмовивши Губову?

ЗАДАЧА № 11.До суду надійшла поштою позовна заява Найденого про стягнення з Федулова 2000 грн. Суддя постановив ухвалу про відмову в прийнятті заяви, посилаючись на те, що Найдений не зазначив докази, якими може підтвердити свої позовні вимоги, і не оплатив судовий збір.

Чи правильно вчинив суддя?

ЗАДАЧА № 12.Морозова подала позов до Шишицького про виселення його із квартири. Свої позовні вимоги вона обгрунтувала тим, що відповідач безпідставно проживає у спірній квартирі, що є її приватною власністю та має відповідні правовстановлюючі документи, які це підтверджують. Морозова зазначала, що є власником квартири на підставі договору довічного утримання, укладеного з померлою Федоренко.

Шишацький подав зустрічний позов до Морозової про визнання за ним права власності на спірну квартиру. У зв'язку з тим, що всі правовстановлюючі документи, підтверджуючі право власності на квартиру, оформлені на Морозову, Шишацький звернувся до суду із заявою про забезпечення позову шляхом накладання арешту на спірну квартиру.

Чи підлягає задоволенню заява Шишацького про забезпечення позову? Якщо так, складіть заяву про забезпечення позову.

ЗАДАЧА № 13.Суддею за позовом Ломової до Карпова про визнання батьківства у відношенні доньки Марини і про стягнення аліментів на її утримання було відкрито провадження по справі та призначене попереднє судове засідання.

Охарактеризуйте значення попереднього судового засідання як процесуальної форми проведення до судового розгляду. У які строки призначається проведення попереднього судового засідання?

ЗАДАЧА № 14.За позовом прокурора Київського району м. Харкова було порушено справу про позбавлення батьківських прав Васильєвої відносно її неповнолітньої доньки Олени. В позовній заяві було зазначено, що Васильєва зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя, про доньку не піклується і її вихованням не займається.

Які дії повинен здійснити суддя під час провадження у справі до судового розгляду? Який порядок призначення справи до розгляду?

ЗАДАЧА № 15.20 грудня Іванов подав заяву про скасування винесеного 1 грудня заочного рішення в частині стягнення відсотків за користування грошовими коштами, які не були вчасно повернуті позивачеві. Копію рішення Іванов одержав поштою 13 грудня. В своїй заяві відповідач вказував на підробленість представленого позивачем договору позики. У пояснення причини неявки до суду Іванов повідомив, що зустрічав в аеропорту свого знайомого.

Суддя відмовив у розгляді заяви Іванова, вказавши на те, що рішення вже набрало законної сили, і тому, може бути переглянуто тільки в касаційному порядку.

Чи відповідають закону дії судді? Чи можливе скасування частини заочного рішення? Складіть ухвалу суду за заявою Іванова про скасування заочного рішення.

ЗАДАЧА № 16.Суд задовольнив позов Іванова М.Т. до Петрова М.Ю. про стягнення з останнього 20000 грн. Через два місяці після набрання рішенням законної сили у Петрова М.Ю. народилася дитина. Крім того, посаду Петрова М.Ю. скоротили і в данин час він шукає роботу. У зв'язку з цим він звернувся до суду із заявою про відстрочку виконання судового рішення. Суд виніс ухвалу, в якій визначив, що присуджена сума підлягає сплаті після подання Петровим довідки з нового місця роботи про працевлаштування та рівними частинами протягом 50 міся­ців.

Що таке розстрочка та відстрочка виконання судового рі­шення? Які можуть бути обставини для застосування роз­строчки та відстрочки виконання судового рішення? Чи мож­на змінити судове рішення після набрання ним законної си­ли?

ЗАДАЧА № 17.До суду із позовною заявою про розірвання шлюбу зверну­лась гр. Петрик С.М. Під час попереднього судового засідання вона доповнила свої позовні вимоги про визначення місця про­живання дитини. Суд ухвалив рішення про розірвання шлю­бу, однак у рішенні суду не було визначено місце проживання їх неповнолітнього сина, хоча це питання обговорювалось у судовому засіданні та було вирішено по суті, що дитина зали­шається проживати із позивачкою.

Як має діяти гр. Петрик С.М.? Напишіть процесуальний документ від імені Петрик С.М. Який процесуальний акт має ухвалити суд? Напишіть його.

ЗАДАЧА № 18.Місцевим судом Київського району м. Донецька розглядалась цивільна справа за позовом гр. Мироненко про стягнення аліментів на утримання дитини. В судовому засіданні батько відповідача надав свідоцтво про смерть сина і просив провадження у справі закрити.

Чи є підстави для задоволення цього клопотання? Як повинен діяти суд, якщо по справі, крім поточних платежів, Мироненко просила стягнути заборгованість по аліментах, які мали сплачуватися відповідачем в добровільному порядку?

ЗАДАЧА № 19.Якимова звернулась до юридичної фірми по допомогу з наступним: вона працює на підприємстві з 2010 року, але вирішила звільнитись. Дізнавшись про це, керівник підприємства Колобов відмовився видати їй нараховану заробітну платню, аргументуючи свої дії тим, що ці гроші він використає для сплати кадровій агенції, яка знайде на її місце іншого працівника.

Чи порушено право Якимової? В якому провадженні буде розглядатись справа? Складіть відповідний процесуальний документ від імені Якімової до суду? В якому документі втілиться рішення суду, складіть його.

ЗАДАЧА № 20.Борових А.В. звернулась до суду з заявою про встановлення факту перебування її дітей на утриманні Лісового П.В., посилаючись на те, що вона з 1989 року проживала з останнім однією родиною. За цей час у них народилось троє дітей. Усі діти знаходились на утриманні Лісового П.В. до часу його смерті.

Чи може суд встановити факт перебування дітей Борових А.В. на утриманні Лісового П.В., якщо Борових А.В. в заяві зазначила, що встановлення цього факту їй необхідно для вступу в право на спадщину та отримання пенсії?

ЗАДАЧА № 21.Шістнадцятирічний Іванов звернувся до суду із заявою про надання йому повної цивільної дієздатності.

У заяві вказувалося, що Іванов працює за трудовим договором кур'єром в АТ "Прем’єр". Мати Іванова згодна з наданням йому повної цивільної дієздатності. З'ясування ж думки батька не є можливим, тому що з родиною він відносини не підтримує, кілька років назад виїхав до Австралії і його точне місце проживання невідоме.

Суддя повернув заяву, мотивувавши це, по-перше, несплатою судового збору, по-друге, неподанням доказів відмови органу опіки і піклування в емансипації Іванова.

Чи відповідають закону дії суду? Складіть заяву про надання Іванову повної цивільної дієздатності.

ЗАДАЧА № 22.Місцевим судом Дзержинського району м.Харкова ухвалою було відмовлено позивачеві у відкритті провадження по справі з причини пред’явлення позову до структурного підрозділу юридичної особи. Суд в ухвалі посилався на те, що сторонами у цивільному процесі можуть бути тільки фізичні та юридичні особи.

В апеляційній скарзі позивач просив ухвалу суду про відмову у відкритті провадження по справі скасувати та позитивно вирішити питання про прийняття заяви до розгляду.

Чи підлягає задоволенню апеляційна скарга? В чому різниця реалізації таких повноважень суду апеляційної інстанції, як зміна рішення суду першої інстанції та винесення нового рішення? Дайте характеристику суб’єктів права на апеляційне оскарження.

ЗАДАЧА № 23.У змісті рішення суду касаційної інстанції не зазначено ініціали суддів і судді-доповідача.

Чи можна вважати це судовою помилкою? Які вимоги до змісту рішення суду касаційної інстанції?

ЗАДАЧА № 24.У квітні 2009 р. П. звернулась до суду з позовом до ВАТ “Іжмаш” про відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю, посилаючись на те, що, працюючи у відповідача в період 1972-1974 рр., отримала захворювання, в результаті якого за висновком ЛТЕК визнана інвалідом II групи з утратою професійної працездатності.

Ухвалою Центрально-міського районного суду м. Горлівки провадження у справі закрито з тієї підставі, що ця справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Ухвалою Апеляційного суду Донецької області ухвала місцевого суду залишена без змін.

Закриваючи провадження по справі, суд першої інстанції виходив з того, що вона не підлягає розгляду в судах України. При цьому, посилаючись на ст. 20, 42 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 р., підписаної у м. Мінську та ратифікованої Законом України від 10 листопада 1994 р. № 240/94-ВР (далі – Конвенція), та на Угоду про взаємне визнання прав на відшкодування шкоди, заподіяної працівникам каліцтвом, професійним захворюванням або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаного з виконанням ними трудових обов’язків, підписану Україною, Росією та іншими державами у м. Москві 9 вересня 1994 р. (далі – Угода), суд вважав, що справа підлягає розгляду в суді Росії, на території якої мала місце подія, що є підставою для відшкодування шкоди.

Водночас ст.8 Угоди визначено, що у справах, передбачених Угодою, компетентним є суд Сторони, на території якої відбулася подія, що стала підставою для вимоги про відшкодування шкоди, чи суд Сторони, на території якої живуть особи, котрі мають право на відшкодування шкоди, за вибором потерпілого.

У касаційній скарзі П. просила скасувати зазначені ухвали як такі, що постановлені з порушенням норм процесуального права.

Яке з визначених ЦПК України повноважень повинен реалізувати в цьому випадку суд касаційної інстанції? Дайте характеристику повноважень суду касаційної інстанції.

ЗАДАЧА № 25.При розгляді справи за нововиявленими обставинами, заявник в судове засідання не з’явився і про причини неявки суд не сповістив, хоча своєчасно був повідомлений про час і місце розгляду справи.

Суд відклав слухання справи і направив заявникові повідомлення про день і час нового судового засідання.

Чи правильні дії суду?Який процесуальний порядок розгляду цих справ передбачено чинним законодавством?

ЗАДАЧА № 26.Державному виконавцю стало відомо, що боржники Семенови кожного дня до 21 години знаходяться на роботі (працюють в іншому місті), застати їх вдома можна тільки пізно ввечері або в неділю, але в неділю вони часто виїжджають на прогулянки за місто.

Коли і як можна виконати рішення суду, за яким Семенови повинні відремонтувати тин у сусідів Іванових та передати їм швацьку машинку?


 

6. СТУПІНЬ ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

6.1. Для студентів 3 курсу денної форми навчання

  Семінарські та практичні заняття Самостійна роботи Модульний контроль 1 Модульний контроль 2 Екзамен
 
Всього за навчальну дисципліну

 

Для переводу оцінок у бали необхідно користуватися формулою:

 

 

Методика розрахунку балів за самостійну роботу визначається кафедрою, дивіться розділ 5.

 

Модульний контроль

19-20 балів – «5» відмінно;

15-18 балів – «4» добре;

10-14 балів – «3» задовільно;

0-9 балів – «0» незадовільно.

При оцінюванні екзамену застосовуються такі критерії:

- 9-10 балів – студент повністю виконав завдання та надав вірне юридичне тлумачення отриманим результатам.

- 7-8 балів – студент виконав завдання та допустив незначні помилки, що суттєво не впливають на загальний висновок;

- 5-6 балів – студент надав ідею розв’язання завдання, але у розрахунках або в юридичних висновках існують значні помилки, які приводять до викривлення рішення;

- 0-4 балів – студент не може виконати завдання або робить принципові помилки, які викривлюють усе рішення.

Шкала оцінювання: національна та ECTS

Сумма балів Оцінка за національною шкалою Оцінка за шкалою ECTS Пояснення
90-100 Відмінно A Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані лише з незначною кількістю помилок.
82–89 Добре B Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані вище середнього рівня з кількома помилками.
75–81 C Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані вірно з певною кількістю суттєвих помилок.
67–74 Задовільно D Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані непогано, але зі значною кількістю недоліків.
60–66 E Кредит зараховано. Виконання контрольних заходів задовольняє мінімальним критеріям.
35–59 Незадовільно FX Кредит не зараховано. Студенту надається можливість скласти оговорені контрольні заходи для поліпшення підсумкової оцінки
1–34 F Кредит не зараховано. Студент повинен повторно освоювати навчальний матеріал дисципліни (модуля).

6.2. Для студентів 3 курсу заочної форми навчання

  Поточний контроль Семестровий (підсумковий) контроль (екзамен або залік)
Семінарські і практичні заняття Самостійна робота
 
Всього за навчальну дисципліну

Для переводу оцінок у бали необхідно користуватися формулою:

 

К = сума одержаних оцінок (балів) * 20 =
округлити (0,6*кількість групових занять)*5

Методика розрахунку балів за самостійну роботу визначається кафедрою.

При оцінюванні екзамену застосовуються такі критерії:

- 50-60 балів – 5 «відмінно» – студент повністю виконав завдання та надав вірне юридичне тлумачення отриманим результатам (або правильно відповів на 50-60 тестових завдань).

- 40-49 балів – 4 «добре» – студент виконав завдання та допустив незначні помилки, що суттєво не впливають на загальний висновок (або правильно відповів на 40-49 тестових завдань);

- 30-39 балів – 3 «задовільно» – студент надав ідею розв’язання завдання, але у розрахунках або в юридичних висновках існують значні помилки, які приводять до викривлення рішення(або правильно відповів на 30-39 тестових завдань);

- 0-29 балів – 0 «незадовільно» – студент не може виконати завдання або робить принципові помилки, які викривлюють усе рішення (або правильно відповів на 0-29 тестових завдань).

 

Шкала оцінювання: національна та ECTS

Сумма балів Оцінка за національною шкалою Оцінка за шкалою ECTS Пояснення
90-100 Відмінно A Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані лише з незначною кількістю помилок.
82–89 Добре B Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані вище середнього рівня з кількома помилками.
75–81 C Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані вірно з певною кількістю суттєвих помилок.
67–74 Задовільно D Кредит зараховано. Контрольні заходи виконані непогано, але зі значною кількістю недоліків.
60–66 E Кредит зараховано. Виконання контрольних заходів задовольняє мінімальним критеріям.
35–59 Незадовільно FX Кредит не зараховано. Студенту надається можливість скласти оговорені контрольні заходи для поліпшення підсумкової оцінки
1–34 F Кредит не зараховано. Студент повинен повторно освоювати навчальний матеріал дисципліни (модуля).

6.3. Для студентів 4 курсу заочної форми навчання

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ СКЛАДАННЯ ЕКЗАМЕНУ

- оцінка «5» високий рівень– слухач (студент) вільно володіє навчальним матеріалом, виконав всі завдання, передбачені екзаменаційним білетом, аргументовано висловлює свої думки, пов’язує теоретичні і практичні сторони дисципліни;

- оцінка «4» добрий рівень– слухач (студент) володіє певним обсягом навчального матеріалу, здатний його аналізувати, але не має достатніх знань для формулювання висновків, поєднання теоретичних знань із практичними прикладами, у виконанні завдань, передбачених екзаменаційним білетом, є несуттєві помилки;

- оцінка «3» задовільний рівень– слухач (студент) володіє навчальним матеріалом поверхово і фрагментарно на репродуктивному рівні або володіє частиною навчального матеріалу, припускається помилок або неточностей у формулюваннях, порушує логіку та послідовність у викладенні програмного матеріалу;

- оцінка «2» незадовільний рівень– слухач (студент) не володіє навчальним матеріалом, припускає суттєвих помилок або відмовляється відповідати на запитання.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...