Главная Обратная связь

Дисциплины:


Встановлення та зміна меж населених пунктівВерховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні в цілому як закон законопроект № 10042 від 13 лютого 2012 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів України щодо проведення робіт із землеустрою, пов'язаних з встановленням і зміною меж адміністративно-територіальних одиниць.

В документі вказано, що межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Проекти землеустрою розробляються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, відповідної районної ради, а у разі якщо районна рада не утворена - обласної ради.

Проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці підлягає погодженню сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення її меж. У разі розширення меж населеного пункту за рахунок території, яка не входить до складу відповідного району, або якщо районна рада не утворена, проект погоджується з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.

У разі встановлення меж міст проект також погоджується з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою.

Так, відповідно до закону рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, що входять до складу території району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських, селищних рад.

Проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів.

Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які не входять до складу території району, приймаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міською радами за поданням відповідних сільських, селищних рад.

Крім того, межі адміністративно-територіальних одиниць встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Підставою розробки проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць є рішення сільської, селищної, міської ради - у разі встановлення або зміни меж населеного пункту, району в місті, районної ради - у разі встановлення або зміни меж району.

Межі населених пунктів, не встановлені на момент вступу в силу цього закону за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних утворень, можуть бути встановлені без розробки (зміни) генеральних планів населених пунктів. Площа і межі населених пунктів в такому випадку повинні відповідати тим, які вказані в проектах формування територій сільських, селищних рад.

"Суть законопроекту в тому, що спрощується процедура внесення змін по територіальній одиниці. Села бувають або розростаються, або зменшуються і ця необхідність виникає ... тобто пропонується, якщо є район, в його межах є населені пункти і треба змінити їх межі, і це тепер повноваження місцевої влади. Не ВР, а місцевої, районної ". Контроль за можливими зловживаннями здійснює Генеральна прокуратура України.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...