Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема № 2: Основні вчення про здоров’я людини та його охоронуУрок № 6: Основи здорового способу життя

Опорний конспект

Складові компоненти здорового способу життя:

- Режим дня

- Систематичне фізичне навантаження

- Сон.

- Особиста гігієна.

- Режим харчування.

- Профілактика шкідливих звичок.

- Загартування.

Загартування –включає в себе: повітряні та сонячні ванни, а також загартування снігом та водою.

Повітряні ванни – починати слід з температури 15-20 градусів і поступово її знижувати. Починати слід з тривалості 15-20 хв. Повітряні ванни приймають не менше, ніж за годину до їди, і не раніше, ніж через 1,5 год. після їди. Закінчувати процедуру слід легким фізичним навантаженням (ходьбою, бігом, рухливими іграми).

Загартування сонцем. Засмагати можна з початку весни до середини осені. Найсприятливіший час для засмагання – до 11 год. Засмагання починають з 10-15 хв. Засмагати більше 3 год. шкідливо. Після засмагання рекомендують приймати водні процедури і відпочивати в тіні.

Загартування водою (обтирання, обливання, прийняття душу, купання). Перед водною процедурою шкіру необхідно розтерти.

Тема № 2: Основні вчення про здоров’я людини та його охорону

Урок № 7: Гігієнічні норми, що регулюють працю молоді

Опорний конспект

Основні закони, що регулюють працю молоді

1. Закон України «Про охорону праці»;

2. Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

Згідно з Кодексом законів про працю України, неповнолітні у трудових відносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці їм надають пільги встановлені законодавством України.

Не дозволяється приймати на роботу осіб, які не досягли 16 років. Як виняток, дозволено приймати на роботу, яка не шкодить здоров’ю, учнів шкіл та ДПТНЗ у вільний від навчання час з 14 років, за письмовою згодою одного з батьків.

Усі особи до 18 р. приймаються на роботу тільки після проходження медогляду і в подальшому проходять його щорічно до досягнення 21 року.

Забороняється використання праці осіб, що не досягли 18 років на важких роботах, шкідливих роботах, на підземних роботах. Заборонено залучати неповнолітніх до нічних робіт, надурочних робіт та робіт у вихідні дні.

Праця жінок практично прирівняна до праці неповнолітніх, за винятком того, що жінкам дозволено водити трамваї та тролейбуси, а підліткам – ні.

Працездатній молоді – громадянам України віком від 15 до 30 років – після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення зі строкової військової або альтернативної служби перше робоче місце надається на строк не менше 2 років.Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, власник підприємства або уповноважений ним орган повинен створювати умови для поєднання роботи та навчання.

Працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у ВУЗах надаються основні та додаткові оплачувані відпустки.

Тема № 3: Основні вчення про загальний фізичний та статевий розвиток підлітків

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...