Главная Обратная связь

Дисциплины:


Урок № 8: Критерії загального фізичного та статевого розвитку підлітківОпорний конспект

Підлітковий період у дівчат розпочинається у 11-12 років, у хлопців – 13-14 років.

Ознаки підліткового періоду:

1. Стрибок росту (7-8 см. на рік);

2. Збільшення маси тіла;

3. Збільшення сили м’язів;

4. Окостеніння скелету;

5. Нервовість та емоційність;

6. Ріст серця та судин;

7. Формування вторинних статевих ознак.

 

Збільшення серця у підлітків випереджає збільшення судин. Це може спричинити порушення кровообігу, що проявляється запамороченнями, тимчасовим підвищенням тиску, порушенням роботи серця (вегето-судинна дистонія).

У дівчаток-підлітків маса тіла більша ніж у хлопчиків. Старший шкільний вік збігається з періодом статевого дозрівання, яке супроводжується змінами діяльності залоз внутрішньої секреції. У цей час (16-17 р.) практично закінчується ріст тіла у довжину. Підвищується міцність скелета, в тому числі, хребта і грудної клітки. Помітними стають різниці розмірів та пропорцій тіла у хлопців та дівчат. Завершується розвиток ЦНС (центральної нервової системи), хоча процес збудження дещо переважає над процесом гальмування. Практично завершується статеве дозрівання: у юнаків та дівчат формуються вторинні статеві ознаки, внаслідок чого фігура юнака набуває чоловічої статури, а дівчини – жіночої.

Тема № 3: Основні вчення про загальний фізичний та статевий розвиток підлітків

Урок № 9: Вміння оцінити індивідуальний фізичний розвиток

Фізичний розвиток людини включає в себе: зріст, масу тіла, розмір таза, об’єм грудної клітки. Фізичний розвиток у кожної людини є індивідуальним.

Він залежить від статі, спадковості, способу життя, клімату, харчування.

Зараз для оцінки фізичного розвитку кожної людини використовують шкалу регресії, що передбачає оцінку фізичного розвитку за допомогою спеціальних формул і таблиць.

Однією із формул, що використовується для визначення ідеальної маси тіла людини є індекс Брока: маса тіла = зріст (у см.) – 100.Об’єм талії і стегон визначають а допомогою сантиметрової стрічки. Об’єм легенів – за допомогою спеціального приладу, який називається спірометром.

Приклад визначення ідеальної маси тіла людини за допомогою індексу Брока:

Зріст людини – 165 см. Потрібно від 165 відняти 100 (165-100=65 кг), ідеальна маса для цієї людини – 65 кг.

Тема № 3: Основні вчення про загальний фізичний та статевий розвиток підлітків

Урок № 10: Визначення поняття «статевий розвиток»

Опорний конспект

Статевий розвиток -це розвиток чоловічих і жіночих статевих органів і вторинних статевих ознак відповідно до віку.

Статевий розвиток

нормальний прискорений затриманий

За нормальний статевий розвиток людини відповідають гормони – специфічні речовини, які виробляються залозами внутрішньої секреції. Статевий розвиток може бути нормальним, прискореним (випереджати нормальний на 1 рік і більше) і затриманим. Він включає в себе такі ознаки:1. поява менструацій (щомісячні кровотечі зі статевих органів у дівчат). Перші менструації з’являються в 11-13 років. Спочатку вони нерегулярні, потім стають регулярними, що свідчить про те що дівчина стала жінкою і готова стати мамою.

2. поява волосся на лобку (внизу живота) і під пахвами.

3. поява полюцій у хлопчиків (при збудженні статевого члена відбувається виділення сперми).

4. збільшення розмірів зовнішніх статевих органів.

Дані ознаки свідчать про те, що статеве дозрівання відбувається нормально, проте справжня статева зрілість настає у 18-20 років у дівчат і у 20-24 – у юнаків.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...