Главная Обратная связь

Дисциплины:


Завдання № 2: Розгляньте малюнокВагітність триває 38-42 тижні, або 9 місяців. Тривалість вагітності ділять на триместри. 1-й триместр – перші три місяці вагітності. В перший триместр вагітності молочні залози жінки стають м’якими і починають збільшуватися. Частішають виділення з піхви та сечовипускання. Починається збільшення маси тіла. Ареоли молочних залоз (соски) темнішають. Часто спостерігається пронос та нудота.

Другий триместр вагітності – другі три місяці вагітності (4,5,6 місяці). Через збільшення матки у жінці легко розпізнати вагітну. Відчуваються серцеві скорочення плода, наприкінці 8-го тижня вагітності плід починає рухатися, проте жінка відчуває його рухи лише після 20-го тижня.

Третій триместр – останні три місяці вагітності (7,8,9 місяці). Збільшена матка тисне на сечовий міхур, що призводить до почастішання сечовипускання. Виникають запаморочення, біль у попереку, печія.

Тема № 4: Фізіологічні основи статевих сексуальних відносин. Перші ознаки настання вагітності

Урок № 18: Штучне переривання вагітності, його наслідки

Опорний конспект

Переривання вагітності (аборт) відбувається до 28 тижнів і буває мимовільним чи штучним.

Причини мимовільного аборту:

  1. недорозвинення статевих органів
  2. сифіліс
  3. захворювання статевих органів і залоз внутрішньої секреції…

Причини штучного переривання вагітності:

  1. небажання мати дитину
  2. медичні показники

Перший аборт у підлітковому віці майже завжди призводить до безпліддя.

Ранні наслідки аборту

У якості наслідків аборту може проявитися цілий ряд гінекологічних захворювань або виникнути загострення попередніх хронічних захворювань. У випадку проникнення інфекції під час проведення процедури штучного переривання вагітності, у пацієнтки у пацієнтки можуть розвинутися ускладнення, що становитимуть загрозу для її життя.

У медичній практиці відомі випадки, коли при проведенні аборту в порожнині матки виникала затримка частин плідного яйця, що призводила до подальшого розвитку запального процесу. До ранніх наслідків аборту належать також порушення циклічності менструального циклу. Важким, але таким, що рідко зустрічається, ускладненням аборту є травмування стінки матки, що може стати причиною розвитку кровотечі, травмування сечового міхура і петель кишечника.

Пізні наслідки аборту

Під час проведення штучного аборту відбувається механічне видалення плідного яйця разом із частинами внутрішнього шару матки, що призводить до порушення відновлюючої функції внутрішнього шару матки і виникнення порушень менструального циклу. У ряді випадків після проведення штучного переривання вагітності пацієнтки стикаються з виникненням значних і болючих менструацій. Травмування шийкового каналу матки може стати причиною травмування спаєчного процесу, що негативно впливає на наступні роди. Серед віддалених наслідків аборту спеціалісти виділяють можливість розвитку неврологічних розладів, порушення процесу виношування наступних вагітностей, самочинні аборти, розвиток трубної вагітності і вторинне безпліддя. Слід пам’ятати, що найбільш вираженими є ускладнення після проведення аборту в дівчат підліткового віку, що може стати причиною порушення формування менструального циклу і травмування органів репродуктивної системи, що призводить до формування безпліддя. 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...