Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тема № 7: Перша допомога при пораненнях. Правила накладання пов’язокУрок № 31: Запобігання ранової інфекції: види пов’язок

Опорний конспект

Усі рани крім операційних вважаються первинно інфікованими. Мікроби потрапляють до рани разом із предметом, яким заподіяно рану, із землею, шматками одягу, повітрям, при дотику до рани руками. Мікроби можуть викликати нагноєння рани. Найбільш небезпечними є ті мікроби, які розвиваються в рані при відсутності повітря і можуть викликати такі захворювання як правець та газова гангрена. Профілактика інфікування рани – швидке накладання стерильної пов’язки.

- Пов’язки на голову та груди. Якщо поранено волосисту частину голови то накладають пов’язку «чепець». При пораненні шиї, гортані або потилиці – хрестоподібну пов’язку. На груди накладають спіральну або хрестоподібну пов’язку. На ніс, лоб і підборіддя – пращоподібну.

- Пов’язки на живіт і верхні кінцівки: колова пов’язка на живіт (при пораненнях верхньої частини живота), при пораненні нижньої частини живота – колосоподібна пов’язка. При опіках шкіри живота на обпечені ділянки накладають косиночні пов’язки. На верхні кінцівки накладають спіральні, колосоподібні та хрестоподібні пов’язки.

- Пов’язки на нижні кінцівки. Сюди належать: пов’язка на п’яту, вісімкоподібна пов’язка на гомілковостопний суглоб, та спіральні пов’язки на гомілку та стегно, а також пов’язки на коліно.

Пов’язки на голову: чепець (а), неаполітанська (б), коминкова (в)

Пов’язки на ніс та на підборіддя

Пов’язки на очі

Пов’язки на груди

Пов’язка на пальці

Пов’язка на стопу

Тема № 7: Перша допомога при пораненнях. Правила накладання пов’язок

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...