Главная Обратная связь

Дисциплины:


Расположеніе основних і додаткових точок продажуВідомо, що всі місця продажу в торговому залі можна розділити на основні і додаткові.

Основне місце продажу - це місце, де представлені всі виробники цієї товарної групи.

Додаткові місця продажу збільшують ймовірність покупки товарів. Додаткові місця продажу є ефективним інструментом підвищення продажів, т.к. дозволяють збільшити кількість імпульсних покупок. Вони організовуються для товарів імпульсного попиту і для товарів з високим оборотом

Рекомендується дотримуватися певних правил побудови додаткових місць продажу:

Розташування по відношенню до основних місць продажу. Додаткові місця продажу необхідно розташовувати окремо від основних і один від одного. В іншому випадку це місце продажу стає продовженням основного і служить лише місцем зберігання додаткових одиниць продукції. Отже, у покупця залишається тільки один шанс вибрати і купити продукцію даної групи.

Асортимент. На додаткових місцях продажу необхідно розташовувати самі продавані позиції товарної групи. У цьому випадку ймовірність імпульсних покупок значно підвищується.

Завжди існує спокуса розташувати на додаткових місцях продажу менш продавані позиції, щоб позбутися від затарованого. На жаль, це не дозволить продати багато додаткових одиниць, що, в свою чергу, є неефективним використанням місця в торговому залі.

Простий приклад. Одна марка продається в кількості 100 одиниць в день, а інша в кількості 30. Встановлюється додаткове місце продажу, яке може привести до 10% підвищення продажів. Це призведе до продажу 10 додаткових одиниць першої марки, і лише до продажу 3-х додаткових одиниць другий. При однаковій націнці на обидві марки завжди більш вигідно докладати зусилля до підвищення уваги покупців до першої марці.

Не слід виносити продукцію з основного місця продажу на додаткове! На додатковому місці продажу продукцію необхідно дублювати, а не виносити її з основного місця. В іншому випадку покупець, який запланував покупку даної продукції, не знайде її на основному місці продажу. Як вже було зазначено, в цьому випадку він або купить продукт іншої марки (конкурента), або продовжить пошуки в іншій торговій точці.

Увага! Не виносьте весь свій корпоративний блок на фірмове місце продажу! Постійні покупці можуть втратити вашу продукцію.

Іноді можна відійти від цього правила. Наприклад, ви продаєте пиво і у вас є тільки один холодильник з прозорою дверцятами для даного магазину. В літній час його краще розташувати близько основної точки продажу і винести в нього все ваше пиво. Холодне пиво в жарку погоду завжди буде мати перевагу перед теплим.

Уповільнення руху покупця Занадто широкі проходи і тенденція до розташування стійок і прилавків в строгому геометричному порядку веде до "обесчеловечиванию" магазина. Покупець не встигає помітити і захотіти купити який-небудь товар, коли переходить від секції до секції, тому необхідно уповільнити швидкість руху покупця в магазині. При цьому потрібно не зменшувати прохід, а звузити його в середині або на перетинах з іншими проходами. Часто для звуження проходу використовуються:дисплей

декоративна колона

стійка з плакатом

Менш очевидний, але не менш ефективний спосіб уповільнення руху покупця в магазині - це використання музики. Повільна спокійна музика створює більш розслаблюючу атмосферу в магазині, спонукаючи покупців не поспішати і залишатися в магазині. Швидка музика володіє протилежним ефектом - прогулянковий крок перетворюється на більш швидкий, що в основному використовується в години - пік для прискорення руху покупців.

Найбільш важливе завдання мерчендайзера - це знаходження місця для кращого розташування основних і додаткових точок продажу свого товару.

Викладення

Правильна викладка товару-є одним з найважливіших чинників в мерчендайзинг. Зараз було б логічно надати деяку інформацію про полицях, на яких, власне кажучи, і здійснюється викладка.

Одним з головних умов продажу товарів є його помітність. Дослідження показують, що полиці, розташовані на рівні очей покупців, мають найвищими показниками продажів. В середньому по универсамам справедлива наступна закономірність показників продажів товарів по полицях (Рис.8):

Якщо взяти показник продажів (товарообіг) по середніх полицях за 100%, то продажі по верхніх полицях становлять 62% від обсягу реалізації товару, у разі його розміщення на середніх полицях. Обсяг реалізації з нижніх полиць складе 48%. Продавці в гіпермаркетах знайомі з психологією не гірше дипломованого фахівця. Якщо хочете знайти товар дешевше, опустіть очі вниз. На нижніх полицях стоять, як правило, самі недорогі товари. На верхніх, навпаки, найдорожчі. Середні полки - товари за середньою ціною. Наприклад, якщо ваш погляд затримається на прилавках з гречкою, знайте: зверху треба шукати добре очищену, швидше за все, імпортну крупу в яскравій упаковці. І коштуватиме вона буде відповідно дорожче. На нижніх полицях знайдеться та ж гречка, тільки бюджетного варіанту, яку перед варінням треба буде довго промивати, прочищати і т.д. Зате особливо витрачатися не доведеться. Це правило з'явилося в гіпер-і супермаркетах завдяки людській поведінці. Вважається, що людина з достатком дивиться злегка піднявши голову вгору (задерши ніс), а значить його погляд повинен падати на товар солідніше - може ж він етосебе дозволити. Людина, не розбалуваний грошима, навпаки, бродить потупивши погляд і бачить свій продукт у підлоги.

Крім цього необхідно враховувати, що існують різні типи викладення:

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...