Главная Обратная связь

Дисциплины:


Фактори, що впливають на здійснення покупкиНеобхідно завжди думати про покупця. При оформленні інтер'єру не слід впадати у крайнощі. Якщо захопитися дизайнерськими вишукуваннями, то можна і відлякати покупця. У магазині покупці повинні відчувати себе комфортно, дизайн же повинен бути індивідуальним, що запам'ятовується, але не заважати поданням товару, а сприяти ухваленню рішення про покупку. Словом, покупцеві має бути зручно вибирати і купувати. Працюючи над дизайном інтер'єру, слід враховувати ціновий діапазон товару і орієнтуватися на смаки своїх покупців. Важливо, щоб стиль Вашого магазину асоціювався з продаваним товаром. Стандартне обладнання, погане освітлення, брудні підлоги, недбало висить одяг навряд чи будуть сприяти високим продажам. При оформленні магазину слід звернути увагу і на такі фактори, як: колірне рішення (включаючи колір стін, обладнання, поєднання кольорів); освітлення - воно має бути достатнім, не спотворювати перенесення кольорів, дозволяти створювати світлові акценти і виділяти певний товар за допомогою спрямованого світла; грає музика і т.д. Таким чином до факторів, який впливає на здійснення покупки відносяться наступні фактори:

1-звуки і музика

2-освітлення

3-запахи

4-колір

5-цінники

6-чистота

7-обслуговуючий персонал

8-декоративні композиції.

Розглянемо кожен фактор більш докладно.

Звуки та музика. Чи можна за допомогою музики впливати на бажання людей здійснювати покупки? Це питання давно цікавить бізнесменів. Перші дослідження, присвячені впливу музики на покупців, були проведені наприкінці 1950-х років у США. Психологи хотіли визначити, яка музика більше сприяє покупкам. З'ясувалося, що на музику звертають увагу 70% відвідувачів магазинів. Причому половина з них зазначала, що вдало підібраний репертуар робить відвідування магазину приємним і спонукає здійснювати покупки.

У першу чергу має значення гучність і темп. Коли звучить гучна музика - покупці проводять у магазині менше часу, проте грошей витрачають більше. Проте деяких покупців гучна музика настільки дратує, що вони негайно покидають магазин. Тому краще, коли музика звучить неголосно, інакше вона діє гнітюче. Важливо, щоб вона не заглушала всі звуки, не гриміла, привертаючи до себе увагу, а тихо і непомітно обволікали покупця, змушувала його відчути себе комфортно й приємно.

Також було встановлено, що швидка музика змушує покупців швидше рухатися уздовж рядів, а повільна, відповідно, сприяє збільшенню часу і витрат. Сьогодні це відкриття використовується повсюдно. Щоб переконатися в цьому, зайдіть до найближчого супермаркету. М'які розслаблююча музика створює в торговому залі затишну атмосферу, спонукаючи покупців не поспішати і більше часу присвятити вибору покупок. Швидка музика створює протилежний ефект і використовується, наприклад, в години пік, щоб прискорити рух покупців. А у відділах підвищеної уваги покупців (м'ясний, хлібобулочний і пр.) постійно крутяться швидкі запису. Чуючи їх, покупці рухаються енергійніше, що запобігає скупчення та черги.Мелодія або смисловий ряд пісні також викликають у людини певний настрій. Нещодавно маркетологи встановили, що ненав'язливе звучання духових інструментів підвищує обсяг продажів у винних бутіках, а лірична музика викликає бажання придбати вітальну листівку.

На Заході працює багато спеціалізованих компаній, професійно підбирають музику для магазинів. Сьогодні це дуже прибутковий напрямок консалтингового бізнесу. Така компанія вивчає товарний асортимент, поведінку споживачів у конкретному магазині, аналізує особливості купівельного потоку залежно від часу доби, з'ясовує напрямки руху покупців, динаміку продажів різних товарів. На підставі отриманої інформації формується базова концепція музичного оформлення конкретного торгового підприємства. Однак вартість подібної системи досить висока: акустичне обладнання та послуги з підбору музики для супермаркету середніх розмірів перевищують 20 тис. доларів. Найбільш відомим розробником музичних рішень для магазинів є фірма "Muzak" (США). У 2002 році на виставці Global Shop у Чикаго були представлені її останні досягнення в сфері музичного супроводу. Одна з новітніх розробок - акустична система, що відтворює різну музику в різних відділах магазину. У проходах між стелажами встановлюються особливі пластикові куполи. Звук з них подається направлено, "точечно". Створюються замкнуті акустичні простору: людина переходить з однієї торгової зони в іншу і чує зовсім нову музику. Така акустична система дозволяє направляти покупців за потрібним маршрутом, стимулювати покупки певних товарів, а також усувати черги. Ще одна з фірмових "примочок" - говорять цінники. Покупець доглядає потрібний товар, натискає цінник, а він раптом видає тираду голосом відомого політика або кіноактора!

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...