Главная Обратная связь

Дисциплины:


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ. з дисципліни: «Основи підприємницької діяльності»Розрахункова робота

з дисципліни: «Основи підприємницької діяльності»

на тему: «Магазин швейної фурнітури. Виробництво вишиваних сорочок. »

 

Виконала:

студентка групи АР- 307

Хімчак М.В

Прийняв:

старший викладач

Стояновський А.Р.

 

 

Львів – 2011

ЗМІСТ

 

РЕЗЮМЕ. 3

1... ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ.. 5

2... АНАЛІЗ РИНКУ.. 6

3... МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН. СТРАТЕГІЯ МАРКЕТИНГУ.. 12

4... ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ТА ВИРОБНИЧИЙ ПЛАН.. 14

5... ФІНАНСОВИЙ ПЛАН.. 17

6... АНАЛІЗ РИЗИКІВ.. 20

РЕЗЮМЕ


Бізнес-план – письмовий документ, в якому викладено сутність, шляхи і способи підприємницької ідеї (реалізації), охарактеризовує ринкові, виробничі, організаційні, фінансові аспекти майбутнього бізнесу та особливості управління ними.

Даний бізнес-план створений для застосування всіх можливих заходів, що дозволять реалізувати інвестиційний проект «Магазин швейної фурнітури. Виробництво вишиваних сорочок».

Я, Хімчак Марія Василівна для того, щоб розпочати власний бізнес обрала роздрібну торгівлю,а саме продаж фурнітури. Також я вироблятиму вишивані сорочки та рушники. Торгівля буде проводитись в межах міста Івано-Франківська. Ідеальне розміщення для магазину тканин і фурнітури – в центрі міста, в пішохідних зонах. Останнім часом стає популярною тенденція оренди під такий магазин простору в торгових центрах. Приміщення магазину буде знаходитись за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 10.

Що стосується первинних інвестицій, то успіх підприємства не залежить від їх кількості. Найбільш бюджетний варіант – торгувати фурнітурою на ринку. Проте для організації магазину мені будуть потрібні власні заощадження. Розпочинаючи свою справу, пропонуватиму тільки якісний асортимент продукції вітчизняних виробників. Закуповувати продукцію можна в таких точках продажу:

1. м. Львів, вул. Довбуша, 1;

2. Львівська обл. Городоцький р-н, с. Братковичі, вул. Заводська, 1;

3. м. Івано-Франківськ, вул. Військових ветеранів,4;

4. м. Івано-Франківськ, вул. Перехідна, 27.

Середня націнка на товари не повинна перевищувати 30% (в залежності від складності замовленого виробу та вартості продукції). Націнка ж на китайську та турецьку фурнітуру складатиме 200% і вище.

Кошторисна вартість проекту становить 10 000 грн.Термін окупності проекту становить два місяці. Це при умові вдалого розвитку власної справи. Моєю метою є насамперед створення для себе робочого місця та отримання прибутку. Не передбачається додаткова робоча сила, продаватиму та виготовлятиму продукцію самостійно.

Головними факторами успіху в торгівлі фурнітурою є:- доброзичливе відношення до клієнта;

- максимальний асортимент і якомога більше різноманітних дрібниць для імпульсивного попиту (обновляти асортимент потрібно 4 рази на рік);

- наявність досвіду роботи у галузі торгівлі фурнітурою;

- володіння різноманітними техніками (плетіння,вишивання,в’язання і.т.д);

- наявність широкої бази клієнтів;

- наявність власних заощаджень для початкового бізнесу;

- проект не потребує значних капіталовкладень.

Навики у виробництві вишиваних виробів та торгівлі фурнітурою, набуті мною протягом певного часу, а також проведені розрахунки, дозволяють мені твердити, що вибраний мною вид діяльності стане обов’язково прибутковим та вподальшому я зможу розвинути свій бізнес, а також створити нові робочі місця.

Слабкою стороною мого проекту є насамперед велика кількість конкурентів у даній сфері діяльності. Виходом з цієї ситуації буде встановлення чітких норм та правил формування мого бізнесу, доступність продукції для клієнтів, оригінальність та індивідуальність кожного виготовленого виробу, можливість замовити товар будь-якої складності.

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ

Головною ідеєю мого інвестиційного проекту є закупівля оригінальних елементів швейної фурнітури за цінами виробника на підприємствах, а також на гуртових базах та філіалах з питань оптових закупівель.

Даний проект передбачає здійснення діяльності у сфері продажу фурнітури та виробництві вишиваних сорочок. Торгівля проводитиметься шляхом продажу швейних деталей та аксесуарів в орендованому приміщенні площею 8м². Пропонуватиметься покупцям найкращий вибір швейної фурнітури, роздрібну торгівлю, знижки постійним клієнтам, доступні ціни.

Основною метою створення власного бізнесу є закупівля фурнітури, виготовлення на замовлення та продаж вишиваних виробів, зокрема сорочок (матеріал: бісер, нитки) та рушників (матеріал: нитки) ручної роботи, техніка:

- хрестик;

- гладь;

- мережка.

Досвід у даній сфері, володіння різноманітними техніками народного мистецтва дозволяє мені вступати в контакт з клієнтом, надавати безпомилкову інформацію та допомогу у виборі тієї чи іншої продукції. Основним напрямом підприємницької діяльності є закупівля швейної фурнітури та аксесуарів, а також виробництво вишиваних виробів. Завдяки різноманітності товарів та послуг я зможу конкурувати та ефективно впроваджувати свою ідею.

Для того, щоб досягнути мети у вибраній мною сфері діяльності я обираю стратегію контролювання витрат шляхом встановлення доступних цін на товари та послуги, порівняно з цінами конкурентів. Таким чином я планую розширити бази клієнтів. Також збираюсь через певний інтервал часу (кожні чотири роки) оновлювати асортимент продукції, в залежності від потреб клієнтів.

2. АНАЛІЗ РИНКУ

Останнім часом люди стали більше шити – по-перше, щоб заспокоїтьсь і зняти стрес, а по-друге народ просто втомився від дешевих і неякісних китайських речей. Фурнітура допомагає облагородити річ, прикрасити, і навіть змінити її кардинально. Мінімальний чек магазину,що торгує фурнітурою, становить 100 грн., і це вважається дуже скромно.

У радянські роки виробники швейної фурнітури, як і всі інші галузі легкої промисловості, працювали по держзамовленнях. Тому подальша доля продукції їх особливо не хвилювала. Причому багато радянських швейників вже тоді вважали, що імпортна швейна фурнітура набагато витонченіша і якісніша. Досить сказати, що 5-я частина потреб у фурнітурі в Росії забезпечувалася в ті часи постачаннями з Прибалтики і європейських країн соціалістичного табору.

Проте після розпаду СРСР, коли порушилися хай і недосконалі, але налагоджені економічні зв'язки, для підприємств, що спеціалізуються на випуску швейної фурнітури, настали не найлегші часи. Адже потрібно було не лише вибудовувати нові економічні ланцюжки, але і переоснащувати виробництва новітнім устаткуванням, упроваджувати нові технології і залучати до роботи талановитих дизайнерів. Інакше в умовах жорсткої конкуренції, коли швейна фурнітура імпортного виробництва широким потоком хлинула в Україну, вижити було вже неможливо.

Ситуація посилювалася ще і тим, що аналогічні проблеми переживали швейні виробництва України, що є основними споживачами швацької фурнітури. У цих умовах багато підприємств просто не змогли вижити і оголосили себе банкротами. Проте, наскільки сумно йдуть справи в цій галузі, красномовно свідчать цифри неухильного падіння долі товарів легкої промисловості в загальному ВВП країни: 1980 рік – порядка 25%, 1993 рік – близько 10%, 2007 рік – трохи більше 1,3%, 2010 рік - 1,0%.

Проте галузь як і раніше жива. Цілому ряду підприємств, що спеціалізуються на виробництві швейної фурнітури, удалося не лише вижити, але й істотно наростити обсяги виробництва, розширити асортимент своєї продукції і не випробовувати жодних проблем із збутом. У список тих, що лідирують підприємства цієї галузі, за інформацією учасників цього ринку, на даний момент входять 10 підприємств. Серед них можна особливо відзначити:

· фірма «ТК Фурнітура» (адреса: м. Київ, вул. Серафимовича, 3а);

· підприємство з виробництва швейної фурнітури (ТОВ „ЗІТА ТКФ”) (адреса: Житомирська обл. , Народицький р-н, с. Народичі, вул. Леніна 175);

· «Валартекс, ПП» (адреса: м. Львів, вул. Мирного Панаса, 24/217);

· фірма «АВ Центр» (адреса: м. Львів, вул. Литвиненка, 3)

Сьогодні швейна фурнітура вітчизняного виробництва задовольняє потреби цього сегменту ринку на 40%. Останні 60% ринку займає імпортна фурнітура, переважно з Італії і Тайваню. Як відзначають учасники ринку, в сегменті гудзиків для пальта і спецодягу лідерство сьогодні належить російським виробникам. Коли йде мова про витончений жіночий одяг, наприклад модні платтях або блузи, то тут лідерами є виробники Франці та Італії.

Останніми роками стався також помітний перерозподіл структури попиту на швейну фурнітуру. Якщо раніше до 70% цієї продукції купували виробники і лише 30% реалізовувалися через роздріб, то зараз спостерігається картина з точністю до навпаки. Люди, втомившись від турецького і китайського ширвжитку, але не маючи можливості купувати речі в дорогих бутіках, знов стали активно шити і в'язати. Крім того, швейна фурнітура дозволяє навіть найзвичайніший ширвжиток перетворити на витончену і вишукану дрібницю, що не має аналогів. Тому в ринку швейної фурнітури в Україні намічаються блискучі перспективи.

Що стосується місця знаходження мого бізнесу, територіально він

буде організований у центрі міста Івано-Франківська на вулиці Січових Стрільців, 10. Рис.1.

Рис. 1. Територіальне розташування пропонованого в проекті бізнесу.

Після проведення досліджень ринку збуту було встановлено кількість приватних організацій, що займаються роздрібною торгівлею,а саме продажем швейної фурнітури. На території міста Івано-Франківська найбільшими конкурентами, які здійснюють аналогічну діяльність є на мою думку магазини швейної фурнітури та тканин:

1. Singer (вул. Військових Ветеранів, 4);

2. Аллон (вул. Тролейбусна, 14);

3. Аріадна(вул.Вовчинецька, 192б);

4. Білас (вул. Перехідна, 27);

5. Вишиванка (вул Дністровська, 18а)

Для детального аналізу з’ясовую асортимент продукції магазинів-конкурентів та їхнє розміщення на території міста Івано-Франківська:

1. Singer (вул. Військових Ветеранів, 4)

Продаж швейної техніки та фурнітури в широкому асортименті, магазин-салон:

Рис. 2. Територіальне розташування магазину фурнітури Singer м.Івано-Франківськ

 

1. Аллон (вул. Тролейбусна, 14);

Роздрібна торгівля тканинами та фурнітурою для рукоділля.

2. Аріадна(вул.Вовчинецька, 192б);

Товари для рукоділля, хобі, творчості: шиття, вишивка, в'язання, декор.

Рис. 3. Територіальне розташування магазину фурнітури Аріадна м.Івано-Франківськ

3. Білас (вул. Перехідна, 27);

Продаж текстильних виробів, фурнітури для вишивання та шиття

4. Вишиванка (вул Дністровська, 18а)

Магазин-салон. Продаж матеріалів для вишивки, все для рукоділля, вишиті сорочки, пряжа для в’язання гачком та спицями.

Рис. 4. Територіальне розташування магазину фурнітури Вишиванка м.Івано-Франківськ

 

3. МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН. СТРАТЕГІЯ МАРКЕТИНГУ

Продаж швейної фурнітури буде здійснюватися за роздрібними цінами, проте нижчими ніж у конкурентів в регіоні. Наприклад тканина (зокрема натуральне лляне полотно) в представлених конкурентних магазинах становить 80-100грн за метр погонний, пропонована мною дана продукція коштуватиме 50грн за 1метр погонний. Закупівлю продукції я проводитиму в межах Івано-Франківської та Львівської областей. Для задоволення потреб покупців (наприклад згідно змін тенденцій моди) доведеться кожні чотири місяці оновлювати асортимент продукції. Закупівля оновленого товару здійснюватиметься в таких містах як Київ (фірма «ТК Фурнітура» (адреса: м. Київ, вул. Серафимовича, 3а)), Одеса (вул. Академіка Корольова, 28). Не зважаючи на значний рівень конкуренції на ринку, перевага мого бізнесу полягає у значній підготовці до цієї роботи, знанні про попит та якість товарів і послуг, вмінні домовитись з клієнтом. Також мій бізнес є особливий тим, що усі магазини-конкуренти спеціалізуються лише на продажу фурнітури. Я пропоную послуги вищого рівня – клієнт може замовити виріб з традиційною українською вишивкою, вибрати на місці матеріали, схему, фасон або розміри виробу.

Також я збираюсь розвивати продаж і забезпечувати лідерські позиції в цьому спектрі ринку за рахунок низького рівня цін і постійного оновлення асортименту продукції. Магазин гарантуватиме високу якість продукції та її надійність. Всі товари матимуть хороше співвідношення ціни і якості, при цьому в асортименті буде представлена продукція як масового попиту, так і ексклюзивні товари.

На початковій стадії розвитку бізнесу діяльність буде спрямована на залучення максимально можливої кількості покупців. Для процвітання свого бізнесу потрібно вибрати тип ринку. Старатись поставляти швейну фурнітуру, яка є в малій кількості на ринку. Робитиму опитування клієнтів для максимального задоволення їхніх потреб.

Провівши маркетингові дослідження даного виду діяльності, можна зробити висновок, що покупець знайде у моєму магазині товари необхідного виду та якості. На сьогоднішній день продаж швейної фурнітури є досить популярним видом підприємницької діяльності у Івано-Франківську та Україні загалом. Це пояснюється різким підвищенням попиту на даний товар та відродженні українських традиційних ремесел. Моїми споживачами будуть переважно жінки віком від 25 до 55 років. Перевагу нададуть моїй продукції саме тому, що вона визначатися різноманітністю, високою якістю та низькою ціною. Для ефективної боротьби з конкурентами я увесь час розширюватиму та оновлюватиму асортимент продукції, в повній мірі задовільню потреби покупців, прислухаючись до їхніх побажань та ідей.

 

4. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ТА ВИРОБНИЧИЙ ПЛАН

Основний напрямок проекту в ході реалізації проекту є продаж швейної фурнітури та виробництво вишиваних виробів (основний акцент – виробництво вишиваних сорочок). Отже, магазин представлятиме таку продукцію:

- виробництво: сорочка,вишита бісером; сорочка, вишита нитками; рушник вишиваний;

- продаж: сорочка ткана, бісер (японський бісер Delica № 11 - DBR. (круглий або циліндричний). DBC (гранований) і DBL (великий)), тканина (полотно, канва, шовк), нитки (натуральні, штучні, синтетичні), стрічка, ножиці, схеми для вишивання.

Детальний перелік та обсяг даної продукції представлено у таблиці 1.

Таблиця 1

Планові показники обсягів реалізації продукції в ході реалізації проекту

(н.о.)

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...