Главная Обратная связь

Дисциплины:


Число «Пі» - єдине розумне число у ВсесвітіЧисло ПІ є ірраціональним трансцендентним числом, - 3,141592653589793238462643... і так до нескінченності. У цифрах після коми немає циклічності та системи, тобто в десятковому розкладанні ПІ присутня будь-яка послідовність цифр, яку тільки можна собі уявити (включаючи дуже рідко зустрічаючу в математиці послідовність з мільйона нетривіальних нулів, напророчену німецьким математиком Бернгардта Ріманом ще в 1859 -му ). Це означає, що в ПІ, в закодованому вигляді, містяться всі написані і ненаписані книги, і взагалі будь-яка інформація, яка існує (саме тому обчислення японського професора Ясумаса Канада, який нещодавно визначив число ПІ до 12411 - трильйонного знака після коми, були тут же засекречені - з таким обсягом даних не складає труднощів відтворити зміст будь-якого секретного документа, надрукованого до 1956 року, правда цих даних недостатньо для визначення місцезнаходження будь-якої людини, для цього необхідно як мінімум 236 734 - трильйонів знаків після коми, - припускають, що такі роботи зараз ведуться в Пентагоні).

Через число ПІ може бути визначена будь-яка інша константа, включаючи константу постійної тонкої структури (альфа), константу золотої пропорції (f = 1,618...), не кажучи вже про число E - саме тому число ПІ зустрічається не тільки в геометрії, а й у теорії відносності, квантової механіки, ядерної фізики і т.д. Більше того - нещодавно вчені встановили, що саме через ПІ можна визначити місце розташування елементарних частинок в Таблиці елементарних частинок (раніше це намагалися зробити через Таблицю Вуді), а повідомлення про те, що в недавно розшифрованому ДНК людини число ПІ відповідає за саму структуру ДНК (досить складну, треба відзначити ), справило ефект вибуху бомби!

Дозволю собі процитувати доктора Чарльза Кентор, під керівництвом якого ДНК і було розшифровано: "Таке враження, що ми підійшли до розгадки якоїсь фундаментальної задачки, яку нам підкинула світобудова. Число ПІ - всюди, воно контролює всі відомі нам процеси, залишаючись при цьому незмінним! хто ж контролює саме число ПІ? Відповіді поки немає."

Насправді, Кентор лукавить, відповідь є, просто вона настільки неймовірна, що вчені вважають за краще не виносити її на широку публіку, побоюючись за власне життя: число ПІ саме себе контролює, воно розумне! Дурниці? Не поспішайте. Адже ще Фонвізін говорив, що "в людському невігластві вельми втішно вважати все те за дурниці, чого не знаєш."

По-перше, здогади про розумність чисел взагалі давно відвідували багатьох відомих математиків сучасності. Норвезький математик Нільс Хенрік Абель в лютому 1829-ого писав своїй матері: "Я отримав підтвердження того, що одне з чисел - розумне. Я говорив з ним! Але мене лякає, що я не можу визначити, що це за число. Але може бути це й на краще. Число попередило мене, що я буду покараний, якщо Воно буде розкрите. "Хто знає, розкрив би Нільс значення числа, чи ні, але вже 6 березня 1829-го року його не стало.1955, японець Ютака Таніяма висуває гіпотезу про те, що "кожній еліптичній кривій відповідає певна модулярна форма" (як відомо, на основі цієї гіпотези була доведена теорема Ферма). 15 вересня 1955-го, на міжнародному математичному симпозіумі в Токіо, де Таніяма оголосив про свою гіпотезу, на запитання журналіста: "Як ви до цього додумалися?" - Таніяма відповідає: "Я не додумався, число мені про це повідомило по телефону". Журналіст, думаючи, що це жарт, вирішив його "підтримати": "А номер-то телефону воно вам повідомило?". На що Таніяма серйозно відповів: "Таке враження, що цей номер мені давно був відомий, але я можу тепер повідомити його тільки через три роки, 51 день, 15 годин і 30 хвилин." У листопаді 1958 року Таніяма покінчив з собою. Три роки, 51 день, 15 годин і 30 хвилин - це і є 3.1415. Збіг? Може бути. Але - ось ще одне, ще більш дивне. Італійський математик Селла Квітіно теж кілька років, як він сам туманно висловлювався," підтримував зв'язок з однією милою цифрою". Цифра, за словами Квітіно, який вже тоді лежав у психіатричній лікарні," обіцяла сказати своє ім'я в день свого народження". Чи міг Квітіно настільки втратити розум, щоб називати число ПІ цифрою? Не ясно, але 14 березня 1827 -го року Квітіно не стало.

А найзагадковіша історія пов'язана з "великим Харді " (так сучасники називали великого англійського математика Годфрі Харолда Харді ) , який разом зі своїм приятелем Джоном Літлвуд знаменитий роботами в теорії чисел (особливо в області діофантових наближень ) і теорії функцій ( де друзі прославилися дослідженням нерівностей ). Як відомо, Харді був офіційно неодружений, хоча не раз заявляв, що "заручений з царицею світу нашого". Колеги -науковці не раз чули, як він розмовляє з кимось у своєму кабінеті, його співрозмовника ніхто ніколи не бачив, хоча його голос - металевий і трохи скрипучий. У листопаді 1947 року ці бесіди припиняються , а 1 грудня 1947 Харді знаходять на міському звалищі , з кулею в шлунку. Версію про самогубство підтвердила і записка , де рукою Харді було написано: "Джон, ти забрав у мене царицю, я тебе не звинувачую, але жити без неї я більш не можу".

Чи пов'язана ця історія з числом ПІ? Поки неясно, але, правда , цікаво ?

Взагалі кажучи, подібних історій можна накопати дуже багато, і, зрозуміло, не всі вони трагічні.

Але, перейдемо до по-друге: яким чином число взагалі може бути розумним? Та дуже просто. Людський мозок містить 100 млрд. нейронів, число знаків ПІ після коми взагалі прагне до нескінченності, загалом, за формальними ознаками воно може бути розумним. Але ж якщо вірити роботі американського фізика Девіда Бейлі і канадських математиків Пітера Борвіна і Саймона Плофе, послідовність десяткових знаків в ПІ підпорядковується теорії хаосу, грубо кажучи, число ПІ це і є хаос в його первозданному вигляді. Чи може хаос бути розумним? Звичайно! Точно так само, як і вакуум, при його очевидній порожнечі, як відомо, аж ніяк не порожній.

Більше того, при бажанні, можна цей хаос представити графічно - щоб переконатися, що він може бути розумним. У 1965 -му році американський математик польського походження Станіслав М. Улам (саме йому належить ключова ідея конструкції термоядерної бомби), будучи присутнім на одних дуже довгих і дуже нудних (за його словами ) зборах, щоб якось розважитися почав писати на картатому папері цифри, що входять до числа ПІ. Поставивши в центрі 3 і рухаючись по спіралі проти годинникової стрілки, він виписував 1, 4, 1, 5, 9, 2, 6, 5 та інші цифри після коми. Без будь-якої задньої думки він попутно обводив всі прості числа чорними кружками. Незабаром, на його подив, кружки з разючою завзятістю стали вибудовуватися вздовж прямих. Чи не правда, те, що вийшло (доповідач продемонстрував загадковий малюнок), дуже нагадує щось розумне? Особливо, якщо згенерувати на основі цього малюнка колірну картину, за допомогою спеціального алгоритму .

Власне, цю картинку, яку можна порівняти і з мозком, і із зоряною туманністю, можна сміливо називати "мозком числа ПІ". Приблизно за допомогою такої структури це число (єдине розумне число у всесвіті) і керує нашим світом. Але - яким чином відбувається це управління? Як правило, за допомогою неписаних законів фізики, хімії, фізіології, астрономії, які контролюються і коригуються розумним числом. Наведені вище приклади показують, що розумне число так само навмисне персоніфікується, спілкуючись з ученими як якась сверхособистість. Але якщо так, чи приходило число ПІ в наш світ в зовнішності звичайної людини ?

Складне питання. Може бути приходило, а може бути, що ні , надійної методики визначення цього немає і бути не може, але, якщо це число у всіх випадках визначено саме собою, то можна припустити, що воно приходило в наш світ як особистість в день, відповідний його значенню. Зрозуміло, ідеальною датою народження ПІ є 14 березня 1592 -го року (3,141592), однак, надійної статистики по цьому року, на жаль, немає - відомо тільки, що саме в цьому році 14 березня народився Джордж Вільерс Бекінгем - герцог Бекінгем з " трьох мушкетерів". Він чудово фехтував, знав толк в конях і соколиного полювання - але чи був він числом ПІ? Навряд чи. На роль людського втілення числа ПІ міг би ідеально претендувати Дункан Мак - Лауд, що народився 14-го березня 1592-го року, в горах Шотландії - якщо б був реальною особою.

Але ж рік (1592) може визначатися за власним, більш логічним для ПІ літочисленням. Якщо прийняти це припущення, то претендентів на роль числа ПІ стає багато більше.

Найбільш очевидний з них - Альберт Ейнштейн, який народився 14 березня 1879 -го. Але 1879 це і є 1592 щодо 287 року до нашої ери! А чому саме 287? Та тому що саме в цьому році народився Архімед, який вперше у світі обчислив число ПІ як відношення довжини кола до діаметру і довів , що воно однакове для будь-якого кола! Збіг? Але чи не забагато збігів, як думаєте?

У якій особистості ПІ персоніфіковано сьогодні, не ясно, але для того, щоб побачити значення цього числа для нашого світу, не потрібно бути математиком: ПІ проявляється в усьому, що нас оточує. І це, до речі, дуже властиво для будь-якої розумної істоти, яким, без сумніву, є ПІ !

 

4. Містика числа «Пі»

Вже десяти знаків після коми - 3,1415926535... цілком вистачить для вирішення будь-яких відомих нам завдань. Але, тим не менш, математики лізуть геть зі шкіри, щоб розрахувати якомога більше знаків після коми.

Навіщо вони це роблять? Ну, по-перше, для дуже точних обчислень яких-небудь орбіт супутника бажано мати цих знаків побільше, а то можна і в Місяць не потрапити. Та й для будівництва всяких там гребель і гігантських мостів теж потрібна точність. А по-друге, і в головних, це число має і власну наукову цінність. У процесі обчислень цих самих знаків було відкрито безліч різних наукових методів і цілих наук. Але найголовніше - в десяткової частини числа пі немає повторень, як у звичайного періодичного дробу, а число знаків після коми у нього - нескінченне. На сьогоднішній день перевірено, що в 500 млрд. знаків числа пі повторень дійсно немає. Є підстави вважати, що їх немає взагалі. Це архіважливо!

Оскільки в послідовності знаків числа пі немає повторень - це значить, що послідовність знаків пі підпорядковується теорії хаосу, точніше, число пі - це і є хаос, записаний цифрами. Більше того, при бажанні, можна цей хаос представити графічно, і є припущення, що є цей Хаос розумний.

А нам - то що з того? А випливає з цього те, що в десятковому хвості числа пі можна відшукати будь-яку задуману послідовність цифр. Ваш телефон? Будь ласка, і не раз. Будь-яка послідовність цифр в десяткових знаках числа пі рано чи пізно знайдеться. Будь-яка!

Ну і що? - Запитаєте ви. А те. Прикиньте: якщо там є ваш телефон (а він є), то ж там же є і телефон тієї дівчини, яка не захотіла дати вам свій номер. Більше того, там є і номери кредиток, і навіть всі значення завтрашнього тиражу Спортлото. Питання в тому, як їх там відшукати ...

Для більш піднесених читачів можна запропонувати і інший приклад: якщо зашифрувати всі букви цифрами, то в десятковому розкладанні числа пі можна знайти всю світову літературу і науку, і рецепт виготовлення соусу бешамель, і всі священні книги всіх релігій. Я не жартую, це строгий науковий факт. Адже послідовність нескінченна і поєднання не повторюються, отже вона містить ВСІ поєднання цифр, і це вже доведено. А раз всі, то всі . У тому числі і такі, які відповідають вибраній вами книзі.

А це знову-таки означає, що там міститься не тільки вся світова література, яка вже написана (зокрема і ті книги, які згоріли і т.д.), але і всі книги, які ще БУДУТЬ написані. У тому числі й ця стаття. Хіба це може не хвилювати? Виходить, що це число (єдине розумне число у всесвіті!) І управляє нашим світом.

Але - яким чином відбувається це управління? Як правило, за допомогою як пізнаних, так і ще не пізнаних і не написаних законів фізики, хімії, фізіології, астрономії, які в ньому містяться! Це вам не якась там дата народження з десятьма мізерними варіантами на кожну цифру! Це універсум в цифровому вигляді.

Питання знову-таки - як відшукати там правильні тексти, адже там є всі варіанти, наприклад, крім тексту «Анни Кареніної», в якому Анну переїжджає паровоз, там міститься і варіант, в якому Анна сама його переїжджає. Тобто, щоб вичленувати правильний текст, треба бути Толстим. А крім правильного варіанту завтрашнього тиражу лотереї - є і всі неправильні, і як їх розрізнити?"

Судячи за всіма даними, кількість знаків в числі «Пі» після коми нескінченно. Але головна особливість полягає в тому, що ніяка послідовність цих знаків не повторюється, хоча самих знаків після коми вже відомо неймовірна кількість. Але повторень не знайдено.

Деякі визначні математики і фізики, наприклад Девід Бейлі, Саймон Плофе і Пітер Борвін (David Bailey, Simon Plouffe, Peter Borewin) вважають, що знайти повторення не вдасться нікому й ніколи. У цьому вчені бачать приховану в числі «Пі» містику. Вважається, що в ньому зашифрований нескінченний первородний хаос, що згодом став гармонією.

Цілком очевидно, що про роль числа «Пі» знають і представники високорозвинених позаземних цивілізацій. Це може підтвердити випадок, що стався в 2009 році, коли приблизно в 130 кілометрах від Лондона на полях в графстві Уїлтшир (Wiltshire), біля містечка Barbury Castle з'явилися загадкові знаки.

Поруч з цим полем збереглися залишки споруд стародавньої дорімской епохи. На полі з'явився незвичайний малюнок. Астрофізик з США Міхаель Рід (Michael Reed) зміг прочитати цей візерунок і побачив, що в ньому зашифровано число «Пі» з точністю до 9 знаків після коми.

Результат цієї розшифровки просто очевидний, зрозумілий і доступний навіть людям, далеким від математики і геометрії.

Міхаель Рід згадує: «Спочатку це здалося мені забавним. Я продовжив. За дугою з чотирьох секторів - після чергової сходинки - виявилася дуга в один сектор. Потім у п'ять, у дев'ять, у два, і так далі. У результаті вийшло 3.141592654 - це число "Пі" з точністю до дев'ятого знаку! І кому знадобилося про це повідомити..?»

Виходить, що інопланетяни дають нам знати про можливості загадкового числа «Пі», що лежить в основі світобудови. Значить, навіть вони вважають це число основою всього життя у Всесвіті.

 

 

Висновок

Отже, в послідовності знаків числа пі немає повторень, а це значить, що послідовність знаків пі підпорядковується теорії хаосу, точніше, число пі - це і є хаос, записаний цифрами. Більше того, при бажанні, можна цей хаос представити графічно, і є припущення, що є цей Хаос розумний.

А випливає з цього те, що в десятковому хвості числа пі можна відшукати будь-яку задуману послідовність цифр. Ваш телефон? Будь ласка, і не раз. Будь-яка послідовність цифр в десяткових знаках числа пі рано чи пізно знайдеться. Будь-яка!

 

Список використаних джерел


1. Бохан К.А. и др. Курс математического анализа т. II. - М.: Просвещение 1972.

2. Кымпан Ф. История числа p. - М.: Наука, Гл. ред. физ.-мат. лит., 1987.

3. Райк А.Е. Очерки по истории математики в древности. - Саранск, 1987.

4. Фихтенгольц Г.М. Основы математического анализа т. I, II. - М.: Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1956.

5. Звонкин А. Что такое p // Квант, 1978 №11.

6. Калейдоскоп Число p. // Квант, 1996 №6.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...