Главная Обратная связь

Дисциплины:


Зовнішня природна безпека проектованого ОГДСеред надзвичайних ситуацій природного походження у м. Ромни найчастіше трапляються - літосферні, атмосферні, гідросферні, небезпеки природні пожежі, такі як зсуви, сильна спека, суховії, посухи, град, пилові бурі, сильні морози, повені.

Зсуви- це зміщення в низ по схилу під дією сил тяжіння великих грунтових мас що формують схили гір, річок, озерних, ерозійних систем рік та водосховищ.

У Сумській області - в районах зсувів, які несуть в собі загрозу життєдіяльності населенню, знаходиться 1 місто та 5 населених пунктів. Незначні активні зсувонебезпечні ділянки існують на території міста Ромни - 0,019 км2, Найбільш уражені зсувними процесами басейни річок Сейм, Псел, Сула та їх притоки.

Сильні спеки та посухи, характеризуються тривалою та значною нестачею опадів за підвищеної температури до 30 та низької вологості.

Суховії – це вітри з високою температурою і порівняно низькою вологістю повітря. Інтенсивні суховії в Україні спостерігаються майже щорічно. Під час суховіїв посилюються процеси випаровування, що за нестачі вологи у грунті часто викликає загибель рослин і сільськогосподарських культур.Найбільшою мірою зазнає дії суховіїв Степова зона та Зони Лісостепу, а оскільки Сумська область належить до лісостепу то суховії актуальні для неї.

Посухи – це тривала та значна нестача опадів, найчастіше за підвищеної температури та низької вологості повітря, що викликає зниження запасів вологи у грунті і, як наслідок, погіршення росту, а інколи і загибелі рослин. Найчастіше посухи зустрічаються на півдні Степової зони.Здебільшого вони мають локальний характер і займають площі близько 30-50% від території України.

Град. У теплий період року сильні дощі супроводжуються градом, що завдає відчутних збитків сільськогосподарським культурам, спричиняє руйнування дахів будівель і споруд.На рівнниній території України кількість днів з градом не перевищує двох.У 40 % випадків спостерігається випадання дрібного інтенсивного граду. Великий град спостерігається в період з кінця серпня до середини вересня, менш інтенсивний спостерігається в Сумській області.

Пилові бурі. Виникають в Україні щорічно в різних районах, найчастіше у Степовій зоні. Це складні атмосферні явища, що характеризуються переносом пилу та піску, і сильними та тривалими вітрами, що знищують поверхню грунту. Пилові бурі засипають с/г угіддя, будинки, споруди, дороги тощо. Шквальні бурі характеризуються раптовістю і нерідко великою руйнівною силою, інколи супроводжуються сильними опадами.

Сильні морози. В Україні у зимовий період спостерігаються сильні морози, які сягають -30 та нижче. Найхолодніші морози спостерігаються у Сумській області і сягають показника нижче - 35

Повені. Значна кількість грошових та матеріальних витрат щороку йде на ліквідацію наслідків повені на річках України. Повені виникають під час тривалих злив та вналідок танення снігу, вітрових нагонів води, під час заторів. Найвірогіднішими зонами можливих повеней на території України є північний регіон – басейни річок Прип’ять, Десна та їх приток. Площа повені лише у басейні р. Прип’ять може сягти 600-800 тис. га.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...