Главная Обратная связь

Дисциплины:


Шлаколужні бетони. Техніко-економічні показникиШлаколужні бетони - це бетони, приготовані на основі шлаколужних в'яжучих. У КІСІ розроблена технологія важких і легких, в тому числі ніздрюватих, шлаколужних бетонів.

Орієнтовний склад важких бетонів%: мелений гра-нулірованний шлак - 15 ... 30; лужної компонент - 0,5 ... 1,5; заповнювачі - 70 ... 85. При твердінні таких бетонів лугу взаємодіють не тільки зі шлаком, а й із заповнювачами, в першу чергу, з глинистими і пилуватими частинками.

З природних матеріалів широко використовують дрібні піски, супіски, леси, гравійно-піщані і глино-гравійіие суміші, які через високу дисперсності та забрудненості неприпустимі для приготування цементних бетонів. Вміст глинистих частинок може досягати 5% мас, а пилуватих - 20%. Не припустимо застосування заповнювачів, що містять зерна гіпсу і ангідриту.

Для приготування важких і легких шлаколужних бетонів з промислових відходів можна застосовувати різні шлаки, золи і золошлакові суміші ТЕС, горілі породи, відходи каменедробіння, в тому числі вапнякові, дисперсні органічні відходи рослинного походження та ін..

Технологія виготовлення шлаколужних бетонів дозволяє використовувати серійне обладнання. Мелена шлак перемішують з заповнювачем, а суху суміш зачиняють водним розчином лужного компонента з щільністю 1100 ... 1300 кг/м3. При приготуванні бетонних сумішей лужної компонент сприяє значному пластіфіці-рующим ефекту.

Показники міцності важкого бетону на стиск характе-ризуются марками М200 ... М1400. Залежно від гарантиро-ванних значень міцності на стиск встановлені класи від В15 до В60 (параметричний ряд класів продовжений від В70 до В110). Міцність на розтяг становить 1/10...1/15, а міцність на вигин - 1/6 ... 1/10 міцності на стиск.

Міцність пропарених виробів сягає 100% і більше марочної міцності. Автоклавная обробка активізує ріст міцності, у зв'язку з чим тривалість обробки їх може бути значно скорочена в порівнянні з Цементобетон виробами. Рекомендована тривалість витримки виробів до обробки 2 ... 3 ч.

Структура шлаколужного каменю характеризується наявністю найдрібніших замкнутих пір округлої форми, що є, наслідком підвищеного поверхневого натягу лужного розчину до затвердіння. Така структура затверділого в'яжучого зумовлює високу водонепроникність і морозостійкість шлаколужних бетонів. Встановлено марки: водонепроникності W4 ... W30, морозостійкості F200 ... F1000.

Достатня щільність шлаколужних бетонів і постійна лужне середовище забезпечують високу схоронність сталевої арматури. Хороше зчеплення бетону з арматурою дозволяють виготовляти армовані конструкції з шлаколужного бетону, в тому числі і попередньо напружені.Для виробів з шлаколужних бетонів характерна підви-шенная корозійна стійкість, так як в продуктах їх твердіння немає високоосновних гідроалюмінатов кальцію, що викликають сульфатну корозію цементів, а також відсутня вільна вапно, вилуговування якої призводить до руйнування цементного каменю в м'яких водах. Внаслідок цього по стійкості в середовищі мінералізованих сульфатних і магнезіальних водах шлаколужні бетони перевершують бетони не тільки на портландцементі, а й на сульфатостійкому цементі. Крім того, вони є стійкими проти дії бензину та інших нафтопродуктів, концент-рировать аміаку, і слабких розчинів органічних кислот, відрізняються також високою біостійкості.

Досвід застосування шлаколужних бетонів для зимового бетонування показав, що шлаколужні бетонні суміші не замерзають при температурах до -10 ... -15 ° С. Ці бетони спо-собни також тверднути при негативних температурах.

Шлаколужні бетони економічно ефективні завдяки низькій вартості вихідних матеріалів, малою питомою капітальним вкладенням у виробничу базу, економії палива, підвищеної довговічності конструкцій з них.

Розширення обсягу виробництва шлаколужних бетонів, повністю виготовлених з відходів промисловості, має велике природоохоронне значення.

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...